Druhou nohou v hrobě

Zlomyslný osud nachystal pro Bočka, nehrdinského druhorozeného syna pánů ze Zvonařic, nejedno překvapení. Když se zdá, že se už celkem dobře vyrovnal s tím, že zbytek života prožije v klášteře, kde má po ruce dostatek dobrého jídla a pití, je najednou vržen do koloběhu prapodivných událostí a dobrodružství. Opouští klášter, aby byl po ruce svému vážně nemocnému otci a aby vyšetřil záhadné zmizení svého staršího bratra Hynka. Případ se zamotává, kolem umírají lidé a nikdo pořádně neví, kdo je přítel a kdo ne…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298129/druhou-nohou-v-hrobe-Kpk-298129.jpg 315
Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Druhou nohou v hrobě

jprst
01.06.2020

Taková smůla, zalovím mezi historickými detektivkami českých autorů a vytáhnu zrovna takovou, pro kterou je ohodnocení "slabota" snad ještě pochvalou. Vydržel jsem a dočetl jsem to s tím, že dalším knihám tohoto autora se určitě vyhnu.

Ondra401
12.03.2020

Fajn kniha

orinka3
25.12.2019

Mám přesně ty samé dojmy, co čtenářka přede mnou. Zpočátku nadšení, ale když má přednost forma před obsahem, pak nadšení postupně utuchá. Sám příběh pak jakoby stál v pozadí a autor se věnoval jen svým dalším vtipným obratům. Detektivka má přece vzbuzovat zvědavost, co bude dál. Ale tady se to začalo jaksi divně zašmodrchávat a nit příběhu se v tom ztrácí. Popravdě, rozmotávat ji ani nemám chuť. Škoda, kdyby autor udržel na uzdě svůj sarkasmus a dávkoval ho po troškách jako ono zmíněné ostré koření, pak by to mohlo být fajn. Méně je více!

SBH
09.11.2018

Zaujal mě obal, i když... obouruční meč slouží pouze pro obřadní záležitosti. A ty nohy? První stojím na rantlu a tou druhou v hrobě? Nebo jsem v té díře už oběma nohama? Nějak nevím.
Styl mluvy pana Bočka mi byl sympatický, na začátku jsem se válela smíchy. Ovšem sarkasmus funguje jako ostré koření - v malé dávce zvýší přitažlivost, nadměrné množství změní jídlo v nepoživatelný blaf. A přesně to se stalo s románem pana Nedomy. Od půli čtení klopýtalo a na konci mi bylo už úplně jedno, jak příběh dopadne. To je u detektivky hodně špatné. Takže dvě hvězdy dávám za některé opravdu povedené hlášky. Po druhém dílu nesáhnu, nepředpokládám, že se hlavní hrdina (autor) začne víc soustředit na děj a vyšetřování, a méně na jízlivé hodnocení pana Víta.
Jo, to jsem zapomněla - absolutní absence popisů způsobila, že děj i postavy plavaly v jakémsi podivném vzduchoprázdnu. A to nejsem milovník Aloise Jiráska.

čef
09.11.2018

Vlna zájmu o české historické detektivky vyšplouchla dalšího autora. Současnou řečí a myšlenkami jako u dnešního puberťáka se snaží odlovit další čtenáře z tohoto autorsky zajímavého segmentu. Bohužel však je příběh příliš chaotický a zločinně ukončený bez řádného vysvětlení zápletky. Také historické kulisy jsou hodně odbyté a tak trpělivý a shovívavý čtenář asi musí končit otázkou - "Proboha, proč jsem to vlastně četl?".

Kimon
28.03.2017

První setkání s Davidem Nedomou a také poslední. Určeno spíše pro dospívající čtenáře ve věku 15. let. Díky, to nemusím.

Boby17
28.10.2016

Slátanina, bohužel. Lituji vynaložených peněz.
Kniha není nijak časově zařazena, jen ze zmíněné postavy Vratislava II. z Perštejna se dá usuzovat na období let 1566 až 1583. Několikrát se v textu mihne nijak nespecifikovaný císař, což by, podle postavy kancléře z rodu Pernštejnů, mohl být buď Maxmilián II. nebo Rudolf II. Slovník hlavního hrdiny neodpovídá době příběhu (např. parta, frekvence, nekonformní postava). Také svůj jezdecký styl by vypravěč neměl srovnávat s pytlem brambor, protože tato plodina se v českých zemích objevila až někdy mezi lety 1628 a 1632.
Celkově vzato velké zklamání. Databáze knih by rozhodně toto dílo neměla recenzovat jako knihu podobnou Rytířům z Vřesova. To je urážka kvality knížek Františka Niedla!

PajusenkaB
06.09.2016

Knihu jsem vzala a četla jedním dechem. Opravdu musím pochválit obálku, která se mi moc líbí a podle které jsem knihu zvolila - to se nakladatelství teda povedlo! Příběh je napínavý, ale i vtipný, krásně se čte. Opět musím pochválit krátké kapitoly, které jsou pro mě, jako pro studenta, který čte po autobusech, velice výhodné. Co bych pochválila navíc, bylo rozmístění kapitol - osm "hlavních" a pod nimi okolo devíti podkapitolek. V každé kapitole jsem objevila něco vtipného, ale i napínavého, co mě nutilo číst dál. Příběh se krásně vyvíjel, opravdu se nádherně četl. Co bych vytkla, by byl určitě utnutý konec. Očekávám, že kniha bude mít určitě pokračování! I tak mi ale nezbývá mi tedy nic jiného, než nakladatelství Moba moc poděkovat, za vydání této úžasné knihy!

Dýka s hadem
Dýka s hadem

mnichové, mniši pivo dobrodružství ženy víno

David Nedoma
česká, 1973