Smutný žhář

Smutný žhář https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251654/mid_smutny-zhar-251654.jpg 4 16 4

Když se v noci u silnice zvedne z trávy zkrvavená ruka, začne vyšetřování, do kterého se plete známý politik. Vražda v prostředí pražských bezdomovců je prvním velkým případem mladého poručíka. Žhářství, na kterém si vylámala zuby řada kriminalistů, nakonec vlastně vůbec nechce vyřešit mladá poručice.

Marcik7
01.11.2023 4 z 5

Knihy z edice PČD nemají většinou vysoká procenta hodnocení, ale já je čtu ráda. Tato se mi líbila, případy byly zajímavé, popisovaly způsoby vyšetřování a byly čtivé.

bazyk21
04.07.2019 5 z 5

čtivé příběhy

dagmar5477
28.07.2017 5 z 5

Přesto, že mám raději jeden příběh než více kratších, tato kniha byla příjemným překvapením. Knížku jsem přečetla na jeden zátah.

PajusenkaB
28.11.2015 4 z 5

Nejprve jsem si říkala, co od této knihy mám očekávat. Čtyři příběhy v jednom, navíc česká detektivka.. Odradily mě totiž české kriminální seriály a filmy. I přesto jsem po čase šáhla na knihu a zkoušela jsem se začíst. Ze začátku mě to tak pohltilo, že jsem musela pokračovat dále. Poté to ze mě trochu opadávalo. Až pak druhou kapitolu jsem začala číst a podivila se, že už jsem na konci.
Kniha vyvrátila můj názor, že všechny české detektivky patří do koše. Protože příběhy v knize se krásně četly, mají krátké kapitoly, takže se čtou suprově v autobuse, pořád se něco děje. Všechny čtyři příběhy byly pěkné, akorát třetí příběh s názvem : "Hrdličky" s emi zdál lehce přitažený za vlasy - proto hvězda dolů. Jinak nemám co vyčítat, určitě se těším na další krátké detektivky jak od tohoto autora, tak z této série.

bezdomovci požáry české krimi české detektivky

Tomáš Přibyl
česká, 1976