*Pájuše* Online *Pájuše* komentáře u knih

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Knihu jsem četla na dovolené a musím říct, že mě příjemně překvapila. Alex jsem si zamilovala... Falin se mi moc nelíbil a když jsem se pak dozvěděla, co je zač... Věděla jsem odkud vítr fouká, ale stále mu nemůžu přijít na chuť :D
Sice jsem v knize hodně postrádala vysvětlení toho prvopočátku, ale snad se mi to postupně odhalí v dalších dílech. Zatím je pro mě svět čarodějů a jiných potvůrek jedna velká neznámá a za to strhávám jednu hvězdu dolů. Nicméně jsem ráda, že jsem se k této knize dostala.
Musím ale obdivovat obálky. Jsou povedené :-)

16.02.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Upřímně, bála jsem se do knihy pustit. Ne kvůli tomu, jak je tu vychvalovaná, ale spíš kvůli milostnému trojúhelníku, který jako by číhá v každé knize pro náctileté. A tyhle knihy mě tak akorát vždycky dokážou znechutit nebo naštvat. V nejhorším případě oboje.
No... asi do víc jak poloviny knihy jsem byla nadšená. Kniha se četla prakticky sama, byla poutavá a příběh nepostrádal originalitu. Chvilkami jsem měla pocit, že čtu Hunger Games v pohádkovém vydání, ale i tenhle pocit mě brzy přešel. ;-) Americu jsem si oblíbila. Je opravdu inteligentní a žádná fiflena, která si hraje na něco, co není. Milovala jsem ten pomalý přerod jejich citů k princi. Nebylo to nijak náhlé... prostě to šlo svou přirozenou cestou. Jenže pak přišel konec a začalo se to kazit. * SPOILER * Objevil se Aspen a America se zbláznila. Přesně toho, čeho jsem se nejvíc obávala. Jenže nejhorší na tom bylo, že jsem vůbec nečekala, že ON se objeví na scéně! Kvůli tomuhle se docela bojím začíst se do dalšího dílu. :-( * KONEC SPOILERU *
Nicméně, knihu hodnotím pozitivně. Je to oddechové čtení. Kdo miluje pohádky, jistě si přijde na své. Co musím ale vyzdvihnout je celkově přirozenost, s jakou se kniha četla. Opravdu je to kniha, která si na nic nehraje a má v sobě obrovský potenciál. Co mě ale trochu udivilo i zklamalo byly útoky těch Rebelů. Vlastně jsem se pořádně ani nedozvěděla, o co jim vlastně jde. A trochu jsem zde postrádala i vysvětlení toho, jak se to post-apo vlastně stalo.
Sice nevím, jestli se do dalších dílů budu pouštět, ale musím si - kdyby se to stalo - ten plný počet hvězd nechat pro ně. ;-)

16.02.2015 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Knihu jsem četla na druhém stupni a pamatuji si, že jsem z ní byla unešená. Teď jsem ji po tak dlouhé době četla znovu a musím říct, že pořád patří mezi mé oblíbenkyně. A ještě dlouho patřit bude! :-)

16.02.2015 5 z 5

Horečka Dananů Horečka Dananů Karen Marie Moning

Kniha mě od předešlých moc nebavila. Musela jsem se do ní nutit. I když, ten konec mě, no, tak zvláštně dostal. Nevím, ne, že by se mi nelíbil, ale taky jsem z něj nebyla nadšená. Ať tak, či onak, kniha je čtivá, ačkoliv se mi zdálo, že se tam spíš řeší samé otázky a žádná odpoveď v dohlednu. Navíc Barrons tam byl taky poskrovnu.
Nejvíc mě mate, štve, že pořádně nevím, kdo je na té dobré straně. Popravdě nevím, komu bych měla věřit, protože to vypadá, jako by všichni sledovali jiné cíle a jejich důvody mi unikají. :-/

16.02.2015 2 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Na tuhle knihu jsem se obzvláště těšila. Tolikrát jsem chodila do knihkupectví se na ni dívat až jsem jednoho dne neodolala a knihu si koupila. Jelikož jsem měla toho na čtení hodně, knihu jsem odložila a teprve teď se k ní dostala. Bohu díky za to, že jsem neudělala tu chybu a nešla si koupit druhý díl!
Moje počáteční nadšení rychle opadlo. Nejen že jsem si nemohla zvyknout na střídání postav, všechny mi byly taky nesympatické. Něco jim chybělo, něco, co by mě přimělo jim byť i jen fandit. Přišli mi tak... dětští, nemastný-neslaný... Bohužel, knihu jsem v polovině zaklapla a nehodlám se k ní už vracet.
Příběh je originální, dokonce si tak i představuji naši planetu za několik stovek let. a tímhle tématem si mi trefily do noty. Nicméně styl psaní se mi nelíbil. Přišlo mi, že v knize nebyl dosud objeven jeho potenciál. A že ho opravdu má. Jen kdyby to bylo podaný lépe. :-(

15.02.2015 2 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

No... tahle kniha byla prostě jízda! :D
Miluji knihy s tématikou bohů a tady jsem si jich užila do sytosti. Nemůžu se dočkat až se mi do tlapek dostane další díl. :-)

13.02.2015 4 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

Nebyla to žádná oddechovka, kterou byste si rádi přečetli po náročném dni. To byste si tak akorát zadělali na pořádnou depresi. A místo mého Earl Greye jsem spíš potřebovala pořádnýho frťana, protože ani kýbl čokolády by mi nespravila náladu!
K hlavním hrdinům - má se k nim cenu vůbec vyjadřovat?! - oba dva bych nejraději kopla do... Jejich vztah bych popsala čtyřmi slovy - jako na horské dráze.
Ta ženská se pravděpodobně narodila bez páteře, protože nechápu, jak může tvrdit, že ho miluje a pak klidně říct, že ho využívá jen pro potřebné informace. A ta přezdívka... Cé Cé. Prvních pár stran mi trvalo, než jsem si uvědomila, že Charlotte a Cé Cé je jedna a tatáž osoba. A musím říct, že ta ženská byla stejně příjemná jako ta jistá moucha se stejným názvem. Nejspíš to budou stejné geny.
A co teprve ten chlap - má cenu ho vůbec nazývat chlapem?. Byla to loutka na provázcích, která chvilku dělala nafukovací pannu pro svého "zachránce" a chvilku pro Charlottu. Nemůžu uvěřit jeho chování... když ho někdo zradí, neměl by sakra vytasit drápy nebo být ostražitější? * SPOILER * Kdyby mi někdo zabil matku, rozhodně bych udělala cokoliv, abych se pomstila, ale tady ten blb si ještě klekne a raději zemře sám! * KONEC SPOILERU *
Tahle kniha se vyšvihla na žebříčku mých hrdinů, kterými jsem znechucena, na první místo. A proč tahle kniha vede? Protože je to poprvé, kdy jsem znechucena oběma hlavníma hrdiny!
Mám sice ve svém vlastnictví ještě druhý díl, ale setsakramentsky si rozmyslím, jestli podobnou jízdu budu absolvovat někdy v blízké době.
Tu druhou hvězdu dávám jen za poměrně zdařilou obálku. :-/

13.02.2015 2 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Upřímně, nevím jakou knihu jste četly vy všichni, ale za sebe říkám, že mi celkově krásný požitek z dobře napsané knihy kazily překlepy. Ten, kdo dělal korekturu k téhle knize byl fakt břídil. Slova se v jedné větě několikrát opakovala - a ne, nejsem dyslektik. Ale otázka za deset tisíc - jak může někdo "zavít" oči?!
Jinak víceméně souhlasím s komentáři. Bylo to pohodové čtení. Jen mě trochu překvapoval samotný Garrick. Přišel mi takový nemastný neslaný a i když měl pár dobrých "štěků", byl to spíš takový ťulpas. Sice roztomilý, ale ťulpas. Bliss byla... no, trošku děcko. Ale postupem to bylo lepší a lepší. :-)
Kniha rozhodně neurazí, ale jak již bylo zmíněno - asi spíš nadchne ty "náct" než "cet". ;-)

11.02.2015 3 z 5

Nevydařená pomsta Nevydařená pomsta Sabrina Jeffries

Myslím, že můžu se všemi pozitivními komentáři souhlasit. :-) Kniha je opravdu čtivá, vtipná a obsahuje všechno, co náročná žena od románu očekává. Přitom je to i příjemné odpočinkové čtení. Já se rozhodně nenudila a knihu si užila dosytosti. :-)
Že je kniha předvídatelná... s tím se nedá nic dělat. Knize to ale neuškodilo na potenciálu. Co ale musím vyzdvihnout je, že kniha nebyla spojená s nějakou detektivní zápletkou, což s touhle tématikou jsou snad psáný všechny knihy, které jsem doposud četla a už mě to unavuje. Sice se tam hledal ten budižkničemum, který jen pro svůj prospěch ubližoval ostatním, ale i to se nakonec vyřešilo bez nějakých dramat. ;-)

05.02.2015 4 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Kniha byla ve směs skvělá, poutavá a čtivá. Děj rychle utíkal a než jste se nadáli, byl konec. Ale pořád Merit nechápu. Nerozumím ji, ani jejím myšlenkovým pochodům. V tomhle díle mi přišla daleko víc jako nevyrovnaná osobnost. I když ji to protentokrát - a s nechutí - odpouštím, vzhledem k tomu, co se stalo mezi ní a jejím Mistrem. :-/ Ale i tak mě to nehorázně vytáčí.
Celá tahle série mi přijde krapet přitažená za vlasy. Autorka zdá se dokáže psát obstojně, ale aby z knihy dokázala vyždímat maximum... to neumí. Celkově si myslím, že Merit neměla být hned na začátku série dán tak důležitý post, když je nová a všechno se teprve učí.
Na sérii Kate Daniels to rozhodně nemá, ale zase má větší potenciál, než série od Keri Arthur. Takový zlatý střed... Nepatří ani k nejlepším sériím, co jsem četla, ale ani k nejhorším. :-)

01.02.2015 3 z 5

Z lásky k tobě Z lásky k tobě Lisa Kleypas

Upřímně, nevím, co si mám o knize myslet. :-( Příběh byl vcelku poutavý, nic originálního v tom ale nehledejte. Napětí mezi hrdiny by se dalo krájet, ale Celia mě svých chováním mírně řečeno rozčilovala. Co se týče Griffina... no, ten chlap byl k nakousnutí. Ale Philipp mi k srdci nepřirostl. Spíš mě ten tzv. "svatoušek" nehorázně dráždil!
Ačkoliv mám ráda knihy o pirátech, tahle kniha mi k srdci nepřirostla. Očekávala jsem od ní víc, ale to jsem nedostala. Jsem trošku zklamaná, protože LK patří mezi mé oblíbené autory. Bohužel, tahle kniha se na mě minula účinkem. Jako oddechovka super, ale že bych se k ní někdy v budoucnu vracela, to nehrozí.

24.01.2015 3 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Kniha byla... dlouhá! Strašně mi tam chyběl Raff. Toho jsem se dočkala až skoro ke konci, což mě trošku mrzelo a zklamalo. :-( Penrynin vztah k její sestřičce se taky zlepšil, ale taky až ke konci. Prakticky mi přišlo, že kdyby tam nebyl tenhle zádrhel, kniha by byla naprostá slátanina.
Jedna věc mi tam ale přišla fakt strašně vtipná, tak vtipná, že jsem u toho brečela smíchy * SPOILER * Penryn má u sebe Raffeho meč, který pojmenovala Méďa Béďa. Jeho výraz, postoj, chování, slova, která řekl, když to jméno uslyšel, mi zůstanou nadosmrti vrytá v mozku, jako ta nejvtipnější replika v této knize! :D * KONEC SPOILERU *
I když knihu řadím mezi lehký nadprůměr, na celé čtyři hvězdičky to nemá. Minulý díl byl prostě lepší. Přesto mě tahle kniha neodradila od této série a rozhodně v ní budu pokračovat. Doufám, že nakladatelství ji co nevidět vydá. :-)

21.01.2015 3 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Dlouho očekávané vyvrcholení, které jsem si užila! :-) Je ale ostuda, že jsem se ke knize dostala až po roce a půl, kdy jsem na spoustu věcí zapomněla. Přesto musím říct, že Patch i Nora zůstali věrni svým povahám... Tady mi ale přišli dospělejší, za což dávám palec nahoru. ;-)
V knize se nicméně vyskytly chvíle, kdy jsem chtěla Noru pořádně plesknout, aby se vzpamatovala. Taky jsem zažila období, kdy jsem knihu odložila a nechtěla se na ni ani podívat. * SPOILER * bylo to hlavně kvůli ďáblotvoru, na kterém se Nora na chvilku stala závislou. Tohle bylo na mě trochu silný kafe. A to, co udělala Marcaille ke konci, o tom raději nemluvit! Takhle nějak si představuji totálně vyšinutýho šílence. Co mě ale moc mrzelo byla smrt Scotta. A co se týče Vee, větší šok jsem nemohla zažít! * KONEC SPOILERU *
Nelituji, že jsem se do téhle série tak říkajíc "zakousla" a nepustila. Tahle kniha je příjemnou tečkou za celou sérií. :-)

18.01.2015 4 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Bavila jsem se vskutku výtečně! Georgiana s Tristanem jsou sympaťáci od pohledu. Tristanovi tetičky byly taky pěkná kvítka, jen co je pravda :-D Jejich intrikaření jsem si užívala. Krásná, odpočinková kniha, při které se rozhodně nudit nebudete ;-)

17.01.2015 4 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Jsem ráda, že série skončila happy-endem. Na kratičký moment jsem si myslela, že to bude tragédie epických rozměrů. Ale i tak nevím, co si o knize myslet. Mám z ní takový protichůdný pocity. Ani vysloveně špatný, ale ani dobrý. Anotace vskutku nepřehání, že se ti dva dostanou do pořádnýho maléru. Ale ani ve snu mě nenapadlo, čeho jsou lidé schopni, když dojde na druh, který popírá veškeré zákony, ktere znají. Je vidět, že všude na světě je postoj k odlišnostem stejný. Smutné.
Ach jo, za ten uspěchaný konec strhávám jednu hvězdu.

10.01.2015 4 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

První díl mě moc nezaujal, ale tenhle splnil veškerá moje očekávání. Postava Menecherese je propracovaná, děj rychle utíkal a i když to nedosáhlo na plný počet hvězd, musím říct, že čtení jsem si užila! :-)

10.01.2015 4 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Když jsem tohle četla poprvé, nebyla jsem z toho nadšená. Děj mi přišel takový utahaný a Denise se mi jako hlavní postava vůbec nelíbila. Doteď ani nedokážu říct, co mě na ní tak dráždilo.
Musíte mít prvně přečtenou sérii Nočních lovců, abyste pochopily, kdo je Denise a jakou má návaznost na poloupírku Catatherine.
Ráda bych dala tři a půl hvězdičky, ale na čtyři to zase není. :-)

09.01.2015 3 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Na jednu stranu jsem zklamaná na stranu druhou bych samou radostí skákala. Důvod pro tohle rozpoložení je prostý. Strašně moc postav - *SPOILER* Toho Pastýře s tím pidimužíkem si pletu doteď. Na druhou stranu mě pobavilo přirovnání pidimužíka k malému kovboji, který si osedlá pinče! :D *KONEC SPOILERU* - a tolik nových tvorů, že jsem se v nich pomalu nedokázala vyznat. Na druhou stranu ten "danielsovský" humor je úžasný. Miluji ho! :D
Kniha rychle utíkala, ale oproti předchozím dílům tam bylo x-desítek bojů, kde jsem nevěděla, kdo ke které straně patří. Což mi trochu vadilo. Nevím proč, ale představovala jsem si při těch bojích Erru *SPOILER* a nakonec se jí ukáže vize jí samé, jak kráčí v jejich šlépějích! *KONEC SPOILERU*

A teď ke Curranovi a Kate! No co ten chlap vyváděl... jedna větší bota než druhá! Přímo jsem cítila Kateinu nevraživost a touhu zabíjet pokaždé, když se od svých "dětiček" dozvěděla něco, co by každou rozumnou ženskou vedlo k násilným sklonům. Byly chvíle, kdy jsem opravdu doufala, že se Kate neudrží a začne propichovat břicha ;-)
Co se týče konce... nevycházela jsem z údivu. Někdo umře, někdo nový v knize přibude. Ale IA jako jediná autorka má opravdu zajímavý způsob, jak utnout knihu. Vždycky to skončí nějakou perlou a ani tady nezklamala! Co dodat? Moje krev volá po dalším díle! ;-) :D

25.12.2014 4 z 5

Tanečník ve větru Tanečník ve větru Iris Johansen

Mám ráda knihy, jejichž kostra se zakládá na skutečných událostech. Ačkoliv jsem autorčinu stylu psaní musela nejdříve přijít na chuť, nelituji času, který jsem u knihy strávila. Po přečtení knihy ve mě zůstaly jen pozitivní pocity. :-)

20.12.2014 4 z 5

Ztracený vévoda z Wyndhamu Ztracený vévoda z Wyndhamu Julia Quinn

Mám ráda Quinnovou, její romány jsou čtivé a odráží věrnou kopii té doby. Bohužel, v téhle knize jsem se zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc a to jsem nedostala. :-(
Hlavní hrdinka byla v celku sympatická, ale s tím chlapem jsem měla trošku problém. Měla jsem z něho dojem, že je to ženská převlečená za chlapa. Jeho myšlenkový pochody vyznívaly ploše a i když jsem se sem tam u těch jeho špiček i zasmála, žádný zázrak se nekonal.
Jediná postava, u které jsem zůstala zírat s otevřenou pusou pokaždé, když promluvila, byla jeho babička. Ta stará sůva měla opravdu břitký jazyk, pro štiplavou poznámku nešla daleko a když se rozdával cynismus, ona si snad šla třikrát! :D

25.11.2014 2 z 5