Pájuš Pájuš komentáře u knih

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Skvělá kniha i když jsem čekala nějaké odhalení, bohužel konec stejně jako celý děj knihy nahrával mužům.Odvážná Joanna stejně svou teorii nedotáhla do konce, škoda. Bylo by určitě zajímavé dozvědět se jak to vlastně muži s proměnou žen v roboty dělají.:) Snad aspoň ve filmu mi to bude přiblíženo.

02.04.2013 5 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

reálný obraz toho jak dokáže být člověk k člověku krutý :( opravdu skvělá knížka.

23.03.2013 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

kniha mě opravdu překvapila, děj byl pro mě napínavý. Pořád jsem čekala nějakou zradu, ze strany manželů Castevetových, později i od dalších postav. Celá kniha je zahalena jakýmsi tajemstvím, které se vám podaří odhalit až na konci. Proto ty, kteří neměli ani trochu tušení jak kniha skončí, stejně jako já to je velké překvapení.

27.02.2013 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

moc hezká pohádky, líbí se mi jak si autor hraje ze slovy :)

13.02.2013 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Velmi zajímavě napsaný román ať jde o formu nebo i o otevřenost s jakou je příběh vyprávěn. Scházejí se zde různé typy, jedno je však spojuje a to láska k folkloru, ať už ta dávná nebo přetrvávajcí. Líbí se mi jak autor ukazuje obyčejné příběhy obyčejných lidí. Díky ich-formě, kterou je psána celá kniha jsem měla pocit, jako bych četla jejich deníky ve který se vyznávají ze svých pocitů a trápení.

04.02.2013 4 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Tomáš Holý je nesmrtelný stejně jako film,který miluju a proto jsem si přečetla i knihu.

02.02.2013 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Trochu zklamání. Myslela jsem si, že když jsou Pelíšky točeny na motivy této knihy, bude se mu aspoň trochu podobat. Našla jsem v ní pár svých oblíbených hlášek, ale ve výsledku kniha nebyla to co jsem očekávala. Od Šabacha si zkusím časem přečíst i něco jiného, třeba mě příjemně překvapí.

02.02.2013 3 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

od Světlé jsem četla nejdříve Kříž u potoka, netušila jsem že autorka píše i o osudech mužů. Měla jsem za to, že jen o ženských. Kniha byla čtivá, vývoj postav a jejich postojů až nečekaný stejně jako konec. Z 19. stol nejlepší autorka :)

02.02.2013 5 z 5

Pole a palisáda Pole a palisáda Miloš Urban

Je neuvěřitelné, že tato kniha byla napsána v 21. století. Překvapil mě vznešený jazyk ve stylu jiráska, kterým Miloš Urban příběh popisuje. Děj je vyprávěn velmi poutavě, ani chvilku jsem se nenudila i popisy byly zábavné. Klaním se autorovi, dokázal beletrickou formou obnovit tak starou a 100x omílanou legendu o Libuši a Přemyslu Oráči, aniž by používal suchá historická fakta :)

27.11.2012 5 z 5

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

opravdu pohádkový příběh :)

15.11.2012 3 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

výborná kniha, sice jsem některé fakta o prachu nepochopila, ale i tak se mi obsah libil. Navic ten nápad s daemony, kolikrát jsem toužila taky nějakého mít. Jedno z nejlepších fantasy co jsem četla.

19.10.2012 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

věčné a silné téma koncentračních táborů, nejvíc se mi líbil konec knihy, kdy věznové zjišťují, že je konec války, dochází k osvobozování tábora. Moc hezky jsou napsaný pasáže, kde autor popisuje osobní pocity při osvobození.

04.09.2012 4 z 5

Výminkáři Výminkáři Karel Václav Rais

Chytla mě za srdce, pomohla mi uvědomit si, že prarodiče jsou taky jen lidi.

06.06.2012 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

až na tu poslední povídku, dobré čtení :)

18.05.2012 3 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Výborná kniha, je škoda, že ve školách se o ni moc nemluví. Nejdá se o klasický realistický román. Autor líčí životní příběh jihočeského sedláka Jana Cimbury, který byl váženým člověkem a pro mnoha lidí i hrdnou. Čtivo spíše pro vytrvalejší.

30.04.2012 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

První kniha od Hrabala, která se mi podařila dočíst. Dost mi dělal problém Hrabalův styl psaní - dlouhé věty přes půl stránky se spoustou myšlenek a slov+ žádné odstavce, díky kterým jsem se nemohla ani na chvíli zastavit aniž bych věděla o čem čtu. Taky se mi stalo, že jsem se v ději častokrát zrácela. Knihu člověk musí číst ve 100% soustředěnosti v mém případě i 100% klidu. Každopádně bylo to pro mě něco nového a po čase jsem si docela i zvykl na jeho styl psaní.

16.04.2012 3 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

zachycení socialismu v příběhu o obyčejných lidech. Kniha je napsaná s opravdovým citem, takže porozumí každý.Bylo mi Jany líto.

05.04.2012 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

abych pravdu řekla není to zrovna můj šálek čaje, i přesto jsem si knihu ráda přečetla. Děkuju za to že žiju tak jak žiju,i když je možné, že v budoucnu se nebudeme mít o nic líp. K zamyšlení opravdu dobré ...

20.03.2012 3 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

jelikož jsem četla knížku PS: Miluji tě,která mě nadchla tohle mi přišlo jako trošku slabší dílo i když je fakt, že po brilantním PS: Miluji tě se těžko píšou další knihy. Nicméně tím nechci říct, že by se mi kniha nelíbila. Začátek byl trošku nudnější, ale čím se kniha blížila ke konci , tím víc mě začala bavit a kolikrát bych Rosalin nafackovala :D.

18.02.2012 4 z 5

Hra veselé Magdaleny Hra veselé Magdaleny neznámý - neuveden

o tom jak Lucifér byl vyhnán z nebeského ráje. :-)

13.01.2012 3 z 5