PájaHája PájaHája komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvěle napsaná kniha. Hned od začátku mě vtáhla do děje. Úžasný jazyk a dobře zakomponované nářečí, slovo "hlupaňa" jsem si zamilovala. Těžké časy plné bídy, hladu, velké dřiny, alkoholu, pochroumaných mezilidských vztahů, ale i lásky a porozumění. Myslím, že tato kniha se autorce opravdu povedla. Už se těším na druhý díl.

02.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

První knihu, kterou jsem četla od Aleny Mornštajnové, byla Hana. Řekla jsem si, že nebudu srovnávat, protože ta je top. Začátek mi přišel trochu obyčejný, prostě příběh z doby komunismu. Ale potom se to úplně rozjelo. Knihu můžu doporučit. Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

16.07.2021 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Kniha popisuje události, které se odehrávají na konci 2. světové války a těsně po ní. Nejen samotná válka, ale i poválečné období zamotalo osudy všech přeživších v malé vesničce na Moravě. Smutný příběh, na který budu dlouho vzpomínat.

07.01.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Moje první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední.

16.08.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Strašně smutný příběh. Není se čemu divit, že se člověk "zblázní", když zažije tolik zlého a to od svých nejbližších.

25.05.2022 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další skvěle napsaný díl! A už se těším na 3. knihu.

05.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dojemná kniha, čtivě napsaná. Zajímavé prostředí. Doporučuji!

23.02.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Další skvela romantická oddechovka

29.04.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Skvěle napsaný příběh jedné rodiny z období krutých válečných časů.

11.11.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jak skončil první díl, tak začal druhý díl. Opět skvěle napsané. Osudy postav krásně plynuly. Těším se na další pokračování. Doporučuji!

21.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivá čaša Harry Potter a Ohnivá čaša J. K. Rowling (p)

Smekám nad fantazií paní Rowlingové.

23.01.2024 5 z 5

Doba, kdy se soused bál souseda. Vlastní názor se krutě neodpouštěl. Kniha SD ll popisuje období nástupu komunistů k moci. Opět se potkáváme s rodinou Smolíkových a jejich snahou normálně žít. Doufám v pokračování.

06.11.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Druhá kniha od této autorky. Moc se mi líbí styl psaní. Mám ráda české prostředí.

20.04.2023 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Stálo to za přečtení. Ota byl (viz. lucakuca) na zabití.

06.10.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jako první jsem viděla filmy, které se mi velice líbily. A kniha mě naprosto nadchla. Těším se na další díl.

19.04.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Doporučuji.

24.10.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Detektivky paní Klevisové mě prostě baví. Opět nezklamala.

04.10.2023 5 z 5

Další skvělý díl. Doporučuji!

21.05.2022 5 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Tato série je skvěle napsaná. Vyšetřování vražd mi sice přišlo zbytecne zamotane, ale politická situace mne sedla. A Gereon je super. Těším se na další díl.

16.01.2022 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Trošku mi trvalo, než jsem se prokousala začátkem. Jinak dobrá detektivka s překvapivými zvraty. A dost mě bavila i politická stránka. Určitě si přečtu další díl ze série.

16.05.2021 4 z 5