Pája699

Slib mlčeníSlib mlčeníLinda Castillo

Tato kniha předčila mé očekávání a jsem neskutečně ráda, že jsem na ni díky svým věrným čtenářům tady na ni narazila. Vypadá to, že mám další oblíbenou autorku a sérii :-) Místy opravdu brutální popisy obětí, brrr. Kate Burkholderovou a celý její tým mi byl hned sympatický a věděla jsem, že to bude jízda a bude to stát za to…a taky že jooo. Příběh vás udržuje v neustálém napětí a vy ani nedýcháte a čtete a čtete, než dorazíte nakonec poslední stránky, kde samým rozuzlením jenom zíráte. Kniha nemá žádná hluchá místa. Za mě TOP a doporučuji všem, co mají rádi napětí.

Matčin hrobMatčin hrobLisa Regan

Tak tohle byla hodně dlouhá sonda do Josieho dětství, které bylo upřímně děsivé a kruté. Neskutečná jízda tento díl, kdy pomalu ani nedýcháte a padá vám brada překvapením z celkového rozuzlení. Za mě jednoznačně zatím nejlepší díl ze série. Nějak mi došla slova jak napsat, že tento díl je prostě skvělý :-)

21.12.2021

VolavkaVolavkaSharon J. Bolton

Chtěla jsem ubrat jednu hvězdu za rychlý konec s dopadením pachatele a málo vysvětlení motivu celkově. Za mě by si to pár stránek zasloužilo, ale ne, takhle kniha si zaslouží 5 hvězd. Byla to jízda a nenudila jsem se ani trochu Halucinace, zlé sny, strach a následné sebevraždy. Na koleji v Cambridgi se děje něco podivného. Odpovědí se musejí dopátrat detektiv Mark a sympatická posila Lacney, která mě hrozně baví. Za mě neskutečný příběh.

08.10.2021

Už mě vidíš?Už mě vidíš?Sharon J. Bolton

Uff, tak tohle bylo zase něco. Autorka si se semnou zase pěkně pohrála. Skoro až do samého konce jsem nevěděla, na kterou stradu se přidat a jak to vlastně všechno bylo :-) Při mé smůle jsem začala tuto sérii na přeskáčku. První díl se mi dostal do ruky jako třetí, ale to vůbec nevadí. Konečně jsem se dozvěděla kdo je Lacey Flintová a jaký má svůj příběh. Kniha se četla sama, ale upřímně se přikláním i na tu stranu, kdy to bylo místy zbytečně natahované, ale nenechte se odradit. Tato série určo stojí za vaši pozornost.

29.11.2021

Dokonalý zločinDokonalý zločinHelen Fields

Jednu hvězdičku prostě ubrat musím. Tento díl nebyl pro mě zase tak DOKONALÝ. Předchozí díl nastavil laťku hodně vysoko! Ava a Luc….to je kapitola sama pro sebe. Ráda bych je viděla spolu... buď ať je dá autorka dohromady, nebo ať jim najde někoho jiného do páru. Tohle natahování jak v seriálu Dallas mě upřímně začíná štvát a nudit a jsem z toho i vytočená :-D Konec velmi zajímavý a jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne a bude pokračovat….Prvního vraha jsem si tipla hned, jak se objevil na scéně. Druhý vrah by mě ani ve snu nenapadl. Z toho jsem byla překvapená. Jinak pokračování téhle úžasné série mohu jen doporučit!

13.10.2021

VýzvaVýzvaElle Kennedy

Elle Kennedy píše fantasticky. Ne bez důvodu patří k mým oblíbeným autorům. Její knihy pobaví, jsou plné humoru, „vážných témat“, no prostě se nenudíte ani na chvilku. Knihy mám vždy přečtené v rekordním čase .-) Hokejisti jsou moji oblíbenci a na příběh Conora Edwardse a Tay jsem se těšila a zklamaná jsem nebyla. Conor je sympaťák a zlatíčko, u Tay jsem to měla trošičku těžší s těmi sympatiemi a celkové její dětinské chování mě občas zvedalo ze židle. Konec zbytečně natahovaný, ale dopadlo to tak jak mělo. Celá série určitě stojí za přečtení!

Propast smrtiPropast smrtiRobert Bryndza

Třetí případ, třetí pokračování Kate Marshallové a Tristana Harpera…za mě nemám co vytknout. Mě se to líbilo a nenechalo mě to chvilku klidnou. Bryndza je sázka na jistotu..knížka se čte sama, napětí, zvraty a konečné překvapení v rozuzlení vraha. Zmizení novinářky Joanny Duncenové…tam to všechno začalo a tam to také všechno skončí….

PopravčíPopravčíChris Carter

Prostě před Carterem smekám. Další super jízda a povedený kousek je tato kniha. Carter prostě umí! Jeho knihy nejdou odložit z ruky ať děláte co děláte :-) Za mě určitě jeden z nejlepších spisovatelů. Rober a Carlos jsou super dvojka a už se nemůžu dočkat, dalšího případu.

25.11.2019

Písečný mužPísečný mužLars Kepler

Můj první případ s komisařem Joonem Linnou a musím říct, že jsem se vážně nenudila. Děj krásně plynul, krátké kapitoli ubíhali jak nic a já jsem za chvilku zjistila, že je konec knihy :-) Mrazivé, šokující, napínavé.

29.09.2020

Dokonalé tichoDokonalé tichoHelen Fields

(+ SPOILER) Helen, Helen, Helen co mi to děláš? U autorky to mám jak na houpačce…jeden díl slabší a další je pak taková naprostá bomba a skvost. Od tohoto příběhu se neodtrhnete, ani kdyby jste chtěli jak vás to v táhne do děje a nevnímáte svět kolem sebe dokud neotočíte poslední stránku. No jsem vážně zvědavá, jak to teď bude mezi Ava a Lucem..budou konečně spolu, nebo kartami zamíchá policajt v utajení Graham? No necháme se překvapit v dalším díle .-)

25.05.2021

V mysli vrahaV mysli vrahaMike Omer

Pecka. Tehle příběh mě vážně dostal a neskutečně bavil. Vtipné hlášky a chování dědečka Marvina taky neměli chybu. Dědeček jde s dobou :-D Forenzní psycholožka Zoe a agent FBI Tatum tvoří super dvojici, která se krásně doplňuje. Zoenina minulost se prolíná s přítomností brrrr. Nudit se určitě nebudete. Konec slibuje další skvělé počteníčko druhého dílu, těším se.

21.09.2021

Loutkové divadloLoutkové divadloM.W. Craven

(+ SPOILER) Tak tohle byla prostě paráda a ke konci neskutečná jízda. Jednu hvězdičku ubrat musím..cca do 150 stránky to na mě bylo trošičku vleklé, ale pak se ta horská dráha rozjela a nešla zastavit. Konec rovněž slibuje a naznačuje jisté pokračování. Já osobně držím palce, musejí být potrestaný všichni, za to, co udělali. Washington Poe a Tilly mi přirostli k srdci a tvoří vtipnou dvojku. Místy se opravdu i zasmějete. Už se nemůžu dočkat druhého dílu .-)

KurátorKurátorM.W. Craven

I třetí díl s mými oblíbenci byl perfektní. Sice pomalejší rozjezd, ale pořád to má šmrnc a šťávu. Tato série je prostě dokonalá….Krátké kapitoly vám utíkají pod rukama jak nic. Chvilku nedýcháte, místy vás mrazí. Tohle přesně od knihy očekávám. Takové to, že nevnímáte svět kolem sebe, jste přikovaní ke knize. Nestíháte uklízet, vařit, prostě okolní svět neexistuje :-D. Doufám, že se co nejdříve dočkáme pokračování. Něco mi říká, že se podíváme do Washingtonu, ale nechme se překvapit, co bude dál :-)

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Tak já půjdu proti proudu. Stručně a jasně….mě to prostě nebavilo. Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Cca do půlky knihy to pro mě bylo o ničem a nutila jsem se do čtení :-( Asi jsem dle hodnocení čekala daleko, daleko více od tohoto příběhu. Jako ano, krásně popsaná příroda, močály atd. ale tak nějak jsem celou knihu čekala kdy se to rozjede, kdy přijde to velké boom a ono nic takové nepřišlo. Pro holku z bažiny to vidím na 2,5 hvězdy.

HanaHanaAlena Mornštajnová

Skvěle napsaná kniha, která mě úplně dostala. Moje první kniha od této autorky a vůbec na toto téma. Kniha mě neskutečně zasáhla a příběh mám vrytý do paměti, jak to bylo silné.

26.07.2019

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Druhá kniha od tohoto autora a fakt smekám a tleskám. Nekutečný mazec a jízda v jednom. Tohle má prostě tyl a grády:-) Mrazí mě ještě teď a nad odhalením vraha jsem zůstala sedět s pusou do kořán. Jdu se pustit s chutí do dalšího dílu.....

04.11.2019

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeSharon J. Bolton

Napětí knize nechybí, i když tento díl hodnotím o chlupíček slabší, než ty předešlé. Pomalejší rozjezd, ale i tak tento díl stál za to. Autorka je mistryní manipulací a ve své podstatě jsem až skoro do samého konce nevěděla, kdo je vrah. Přečteno jedním dechem a těším se na pokračování.

19.10.2021

V temnotěV temnotěMike Omer

V temnotě…další brilantní a dech beroucí příběh se Zoe Bentlyovou a parťákem Tatumem Grayem. Pohřbívání dívek za živa…experiment začíná…Mrazení, husí kůže, strach, děs, tak všechny tyhle pocity jsem měla při čtení této knihy. A ty myšlenky pachatele… Pecka prostě…Dědeček Marvin opět nezklamal a získal si mé srdce. Je to borec :-) Jen doufám, že další díl vyjde brzy, autor si mě získal.

19.11.2021

Zemřu o VánocíchZemřu o VánocíchT. Cohen (pseudonym)

Tak tohle byl slušnej psychologický výplach mozku. Upřímně ani nevím co si mám po přečtení knihy o ni myslet. Líbilo? Nelíbilo? První část mě nezaujala, druhá už byla jiné kafe :-) Tam to mělo jiskru a konečně to začalo být zajímavé. Epilog? Bez komentáře radši, jsem zase zmatená :-D Vidím to na 3 hvězdy – neurazí, nenadchne.

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

(+ SPOILER) Za mě přečteno jedním dechem. Kate a Tristan se stali mými oblíbenci a už teď se těším na další jejich případ. určitě lepší jak první díl. Moc jsem byla potěšena, že tam byla zmínka i o bývalém manželi Kate, Petera Conway. To tomu dodallo více napětí a doufám, že se s ním budeme setkávat i v dalších dílech. Bryndza je sázka na jistotu. Perfektní příběh s tajuplným odhalením.

12.01.2021

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Tato skvělá kniha mi dělala společnost přes celý víkend na chatě. Za mě skvělý začátek nové série, která má určitě co nabídnout. Sympaťák Cyrus mě bavil od prvních stránek a těším se na další „střípky“ z jeho minulosti a případy. A Evie? Doufám, že Andělská tvář neřekla své poslední slovo a bude o ni zmíněno i v dalších dílech…tak nějak se to i nabízí .-) Za mě 100% spokojenost, autor mě nezklamal a knížku jsem zhltla jak malinu. Má to švih, zvraty, napětí. Prostě vše, co má u dobré detektivky být.

18.05.2021

Dopisy ztracenýmDopisy ztracenýmBrigid Kemmerer

Posmrkané kapesníky, utírám slzy....Oba dva příběhy Declana a Juliet mě hned chytli a stali se mými oblíbenci. Tolik smutku, utrpení, sebeobviňování a citu v jedné knize jsem dlouha nenašla. Vsuvka s dopisy mi přišla vážně skvělá. Neotřelé a bylo to zase něco jiného.

Originální kniha
Krátké kapitoly

Nemám co víc dodat....za mě knihu určitě doporučuji a těším se na pokračování v knize Na co slova nestačí

"Někdy se člověk dostane do fáze, kdy to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se té bolesti zbavil. I když to znamená, že při tom zrání někoho jiného."

25.05.2021

Ve vteřiněVe vteřiněSuzanne Redfearn

Tak tohle byl vážně strhují příběh, waw! Díky mým knižním přátelům můj seznam knih asi nikdy neskončí :-D ale to vůbec nevadí, díky tomu jsem narazila na tuto knihu se skvělým příběhem. Pro Finn Millerovou její příběh začíná po její smrti, kdy přišla o život při tragické autonehodě. Bylo vážně fascinují sledovat to z toho úhlu pohledu. Skvěle vylíčené postavy, jejich chování, chvilkami až člověk žasl kam až je schopen zajít. Každý se s tragédií vyrovnává po svém. Za mě jedno velké doporučení. A nakonec musím ještě pochválit krásnou obálku knihy.

Květy nad peklemKvěty nad peklemIlaria Tuti

Musím přiznat, že u této knihy jsem měla ze začátku problém jak s jinou formou psaní, tak i s hlavními představiteli Teresou, tak i jejím novým parťákem. Nebudu lhát, chvilku mi trvalo se začíst a přijít tomuhle stylu na chuť a ono se to vyplatilo :-) Dostala jsem nakonec strhující příběh z temných lesů s postarší trhlou vyšetřovatelkou :-D Kdo zatím vším stojí, nebylo zase tak těžké uhádnout. Další díly si rozhodně nenechám ujít.

ZlobaZlobaChris Carter

Tohle byla prostě pecka!! Psáno jiným stylem, ale to mi vůbec nevadilo a kniha je jedna velká paráda, kterou musíte přečíst. Skvelě popsané pasáže myšlenky vraha. Jooo Lucien se s tím opravdu nemazlil a fakt mě až místy z jeho přiznání mrazilo....Je až k nevíře, jak si od začátku až do konce s vyšetřovateli pohrával i s jejich myslí. Ale věřila jsem Robertovi, že to všechno zvládne a nenechá se zlomit.

23.04.2020

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Tak za mě určitě nejlepší kniha autorky! Přečteno za jediný den, jooo až tak mě to v táhlo a nepustilo :-) Jen mi přišlo trošku překombinované kdo s kým všechno podváděl, ale jinak super. Na jednu čtvrť fakt neskutečně moc tajemství. Samo mě překvapilo, že jsem si vraha tipla správně v tom propletenci. S radostí knihu doporučuji.

18.08.2020

PohřbeníPohřbeníEllison Cooper

Páááni, tak to byla zase pecka a skvělá jízda tento případ! Spisovatelka prostě umí, její příběhy mě fakt baví. Jen z odhalení pachatele jsem byla mírně zklamaná. Na mušce jsem ho měla docela brzo, ale říkala jsem si, že to je blbost, že to musí být někdo jiný, ale nebyl :-) Těším se určitě na třetí případ, kde se doufám více dozvíme o subjektu 037 a o Jakeovi.

10.11.2020

Mrtvé vzpomínkyMrtvé vzpomínkyAngela Marsons

Další případ Kim a jejího skvělého týmu..ufff co dodat, vše už tu bylo řečeno :-) Z tohohle výletu do minulosti až místy mrazilo. Skvěle propracované, strhující a napínavé. Tohle prostě nemělo chybu a mě to neskutečně bavilo. Podezřelých víc než dost, ale teď jsem teda byla s odhadem mimo mísu asi tak o kilometr .-) Za chvilku vychází další díl, tak jsem zvědavá s čím nás autorka překvapí.

14.05.2021

Mizející dívkyMizející dívkyLisa Regan

Mě se kniha a příběh líbil. Bylo to napínavé a krátké kapitoly ubíhaly jak nic. Svědčí tomu taky fakt, že jsem knihu zhltla za dva dny. Na rozdíl od ostatních jsem se začetla hned, ale ten konec…kdo, proč, jak a celkově rozuzlení zápletky, tak tam mám výhrady. Chvilkama mi to přišlo jako když pejsek s kočičkou vařili dort :-D Autorka má ale určitě potenciál na dobré psaní. Věřím ji a těším se na další díl .-) Nejvíce se mi asi líbil vztah mezi Josie a babičkou Lisette.

07.06.2021

HraHraElle Kennedy

(+ SPOILER) Tak tento příběh neměl chybu. Opět dokonalé, pohodové čtení z pera autorky, které nenudí. Příběh Huntera a Demi se krásně vyvýjel...jsou tam i vážně vtipné scénky skoro na každé stránce, takže jsem se vážně od srdce zasmála a utírala slzy smíchu :-) Vajíčko na tvrdo jako maskovat, nooo to bylo vskutku originální .-) Též se mi líbí, že jsou zmiňované postavy zapleteny do příběhu z minulé série. Za mě jedno velké ANO.

17.11.2021