paja0903 paja0903 komentáře u knih

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Nevím proč ale z této knihy jsem moc zklamaná. Nenadchla mě tolik jako 12 zimních políbení. Na těch Vánocích je něco krásnějšího a kouzelného než léto. Nevím. Ano. každý se po těch mrazicích večerech těší na sluneční paprsky, která ohřejí naší kůži. Ale u této knihy jsem jaksi to léto neprožívala jako ty Vánoce. Slavné spisovatelé jako Je: Cassandra Clare, Veronica Roth či je to i možné Leigh Bardugo? - Mě zklamali. Jejich série jsou legendární ale povídky aspoň pro mě katastrofa nezaujali mě a já jsem je jen přejela očima. Za to neznámí spisovatelé - některé šli a zaujala mně hra ze slovy či pocity o lásce :-)
Kniha je krásná uvnitř - škoda, že mě ta žlutá sluníčka, která v knize jsou neohřála.

12.08.2017 2 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Opět něco co mi hlava nebere...kniha pro mě neměla hlavu ani patu...žádná postava mi nepřirostla k srdci a moje oči padaly únavou a já si přála knihu mít za sebou. Jediná Věc, která se mi na knize (tedy jestli se to dá říci, že je to kniha a titul Bestseller si zaslouží) je LA a tak jak si myslím, že to tam chodí - takže v tomhle jsem autorce věřila každé slovo. Propagace této knihy je geniální, že? Stačí Wattpad a je s tebe novodobí spisovatel ze vším všudy...chudáci ostatní spisovatele, kteří museli bojovat aby svoje dílo dostali na pulty . V 21 století stačí Wattpad a smlouva na knihu je na světě (viz Anna Todd, E.L. James či další...), možná kdyby kniha prošla stejnou cestou jakou si musí projít každý spisovatel knihu bych hodnotila 5 hvězdičkami ale tímto způsobem mě pořád pálí oči únavou a další dvě knihy číst nebudu....Navíc myslím, že slečna Estelle Maskame nepřišla s ničím novým...a ono to možná už s ničím novým přijít nejde....

28.07.2017 odpad!

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Proč je tahle kniha v modré barvě? Neměla by patřit mezi červené s největším hodnocením? Sakra, vždyť je důležité téma a ano, může se to stát i mně...komukoliv....bohužel...
S Melindou jsem prožívala každou sekundu. Nutila mě smát se, plakat a radovat se. Neumím si představit, jak se musela cítit, co sakra prožívala, ale jedno vím jistě, že ten ošklivý zážitek jí už nikdo nevymaže z hlavy a bude jí doprovázet po celý její život. Jenže ona to nevzdala a našla v útěchu v malování - ano stromy jsou moc krásné a nikdy nepromluví - ale ona......
Jsem ráda, že tahle kniha vyšla i v česku (protože film je film i když nádherný ale neřekne tolik jako kniha) a i když je krátká, žádné dlouhé dialogy jen prostě pocity a myšlenky mě naplnily ničím krásným.
Na konci knihy je takový menší rozhovor ze spisovatelkou - dostala mě ta část, kdy se jí nějaký kluci zeptali proč hlavní postava této knihy byla naštvaná když se jí stala ta věc...myslím, že nad touhle větou stojí hodně velké zamyšlení a má tisíce důvodu "PROČ?"

07.04.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Je zvláštní jak se kniha rychle stane populární díky seriálu. Najednou o ní ví každý i nečtenáři.
Kniha měla zajímavý námět (i když musím uznat, že forma psaní mi moc nevyhovovala) ale toto téma je hodně důležitý. Škoda, že takové knihy nepatří mezi povinnou školní četbu či proč se o tomto tématu někde nemluví a přitom bych řekla, že je to dneska běžná věc a stane se to každé druhé osobě.
Obálka knihy je fakt škaredá snad vydají novou verzi

07.04.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Musím uznat, že na knihy jsem narazila náhodou (bohužel v té době byli poslední kusy prvního dílu) a byla jsem překvapená jak je kniha čtivá a hlavně originální (není divu, že je v USA tak oblíbená). Málo kdy se vidí, že spisovatelka vezme klasickou pohádku od spisovatelů "Bratří Grimmové" a převtělí je do dystopieckého světa, kdy Vlk nebyl Vlkem, kdy Popelka nebyla Popelkou či Červená Karkulka nebyla Červená Karkulka.
Hlavní hrdinky jménem Cinder, Scarlet a Cress jsem si tak moc oblíbila a jejich princové jsem chtěla mít doma jen pro sebe a nebudu lhát, že bych klidně v tomto světě chtěla moc žít. Celou sérii i s povídkami bych hodnotila 10 hvězdičkami kdyby to šlo, protože tato série nemá žádnou konkurenci na téma Retelling

06.04.2017 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Myslím, že mnoho lidí tuto knihu chtělo, jen proto, že si myslelo, že tam najde jména jako je Thomas, Minho a Newt a vůbec nechtěli slyšet, že tento děj se odehrává o 13 let dříve a že je to zvaný prequel (a někteří ani neví co to je prequel).
Kniha byla neskutečně čtivá, plná akcí a láska k tomu dodávala nádherné kouzlo. Myslím, že kniha byla rozpracovaná a vysvětlila některé věci, které jsem měla po předčtení knihy: "Vražedná léčba", které mě mimochodem tak moc nenadchla

06.04.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Zajímavá kniha...hlavně grafické zpracování, které se mi moc líbilo, jenomže na to, že kniha se dá předčíst během 1-2 dnů mě to trvalo dlouhé tři měsíce. Vůbec nevím co jsem četla či kdo byl, nebo co je SPIRO.

01.04.2017 2 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Docela hodně zvláštní dystopie.
Dystopie, která je zvláštní a úchvatná, že jí celá USA miluje a na goodreads.com má tam vysoké hodnocení, že člověka posedí na zadek. Ano, to ona má v sobě. Člověka možná odradí začátek knihu, protože uznejme málokdy je v Dystopie kluk, který už je *****. Jsem si říkala jestli to je normální v dnešní době...tak brzy. Či jak se postavy nazývají nebo do jakého rodu patří, je nezvyklé - spíše bych to čekala někde v knihách jako je "Percy Jackson" ano protože mytologie -ona tam cítit jde stejně jako filozofie a mnoho dalších věci, ze kterých spisovatel čerpal.
Samotný děj knihy je jedna velká akce a nepřipomíná Vám to nic z těch stupidních (už) Young Adult co jsou. Darrow možná není hrdina, který bude ležet ve vašich srdcích a možná si ani žádnou postavu neoblíbíte tak jako já ale určitě tou knihou nepohrdejte, protože si myslím, že kniha je daleko lepší než Hunger Games, Maze Runner či Divergence - a jak už tu někdo psal, škoda, že kniha neměla žádnou propagaci a buch ví jestli neznáme nakladatelství Triton vydá další díly

27.02.2017 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Hrozně hloupá kniha. Hrozně hloupí děj jako kdyby ho spisovatelka okopírovala od spisovatelů jménem James Dashner a Suzanne Collins jelikož já ten pocit měla, že první kniha je ten způsob a druhá část ten další způsob. Jasně kniha by se neměli srovnávat s dalšími knihami ale to bohužel nejde...když má člověk tento žánr rád a čte teoreticky všechno co se nazývá Antiutopie je to složité.
Postavy neměli žádný charakter. K žádné postavě jsem si nevytvořila vztah. Nudné až to bolelo...Občas jsem tam nějaké akce aby se neřeklo. Jinak opravdu velká nuda. A jak už tu někdo psal taky i mě přišli nějaké části okopírované z knih, které jsem tu jmenovala. Vážně? Hloupá kniha nic víc. Škoda, těšila jsem se na něco co bude stát za to a já si řeknu, že je to skvělá Antiutopie bohužel další spisovatel, co si řekl, že když je tohle téma populární, napíší taky něco takového...dám tam prvky oblíbených kniha aby se tu uchytilo plus na titulku dáme "Pro Fanoušky HG" aby se to skvěle prodávalo.
Druhý díl zkusím jen ze zvědavosti ale velké naděje tomu nedávám.

01.01.2017 odpad!

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Myslím, že tento spisovatel si získal velkou pozornost díky knize "HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY" o které všichni tvrdí, že je ještě lepší než divadelní hra "Romeo a Julie" proto takový velký povyk.
Od Johna Greena (I když mám doma všechny jeho knihy) jsem zatím četla dvě knihy (ted už třetí), nejvíce mě dostala kniha "Hledání Aljašky" a kniha "Papírová města" kde se mi líbí začátek knihy a bohužel filmový konec byla pro mě taky zklamáním to samé platí i o knize "Will Grayson, Will Grayson" vůbec jsem si nemohla zvyknou na střídání dvou pohledu, přičemž ten pohled, kde byla pouze nepřímá řeč mi nehorázně lezla na nervy. Žádná postava se mi vůbec nelíbila. Bohužel knihu jsem ani nedočetla.

08.11.2016 odpad!

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Je jasné, že seriál se vážně povedl...ale zahazovat knihu jen proto, že je lepší seriál? To nejde...i kniha si zaslouží mít své místo v knihovničce ať už jako doplňková verze pro seriál nebo jen tak. Každopádně mě knihy bavily - škoda, že to v česku opět končí druhým dílem - osobně by se mi líbilo mít všechny 4 pohromadě :-)

05.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je pěkná na to, že mám k českým spisovatelům hodně velký odpor - kniha se četla dobře, problém nastal tehdy když jsem měla předčtenou tak 6 povídku - ztratila jsem přehled, kdo s kým, jak a proč. Byla tam na mě moc postav v kterých jsem se pak ztratila úplně

18.10.2016 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Myslela jsem si, že se bude jednat opět o HP ale klobouk dolů, četlo se to skvěle a zajímavý nápad o tom jak jsou rozděleni čarodějové

04.10.2016 5 z 5

Je mi líto, že musím napsat, že tahle kniha nebo-li scénář mě vůbec nezaujal. Říkala jsem si, jestli jsem v pořádku jestli mě nezasáhla nějaká kletba, protože je to sakra JKR, která mě naučila číst knihy - díky ní mám doma stovky knížek a když se mě někdo zeptá jaká je tvá oblíbená knížní série či v jaké knížce bych chtěla žít - odpovím vždycky HARRY POTTER - proč taky ne, vždyť je to tak nádherný příběh a vždycky když se začtu do "KAMENE MUDRCŮ" nechce se mi z té série vůbec pryč do reality, jenže tenhle scénář je něco jako kdyby JKR dala pánům volnou ruku a řekla napište si co chcete ale podmínka musí být taková, že musí být ze světa HP, ano ono to je ze světa HP ale je to blábol nechápu jak Voldemor**************** myslela jsem si, že to nejde nebo nás to JKR takhle učila nebo jsem to já špatně pochopila? Nemyslela jsem si, že HP bude tak špatný otec (na mě v povídce, kterou napsala JKR na Pottermore) působil jako dokonalý otec. Co to bylo s Ronem a co jeho dcera? Proč byla tak**********. A mohla bych mluvit o dalších věcech - asi si zahraji na Hazel z knihy "Hvězdy nám nepřály" a pojedu za JKR aby mi to vysvětlila jelikož já tomu nerozumím. Raději budu číst všechny novinky o HP, které jsou a snad přibudou na Pottermore a těšit se na film "Fantastická zvířata a kde je najít" ale tento blábol nehodí do mé sbírky o HP, ano je mi s toho do breku ale je to tak. Dávám jen jednu hvězdičku a to za Albuse a Scorpiuse a za to, že mi vykouzlili úsměv na rtech.
Možná tahle kniha vznikla záhadným kouzlem protože všichni záhadným kouzlem museli vědět co se dělo o 19 let poději, místo toho aby nechali plout fantazii

04.10.2016 1 z 5

Krabáci - Totálně trapná lovestory Krabáci - Totálně trapná lovestory Lucy Ivison

A proč ne? Byla to fakt krásná oddechová knížka, která se krásně hodí k písečné pláži. A vůbec to není trapná lovestory, i když ono nejspíš ty trapné chvíle při a během svého poprvé je trapné mluvit.
Postavy mi byli hodně sympatický, jako kdyby spisovatelé psali o nás obyčejných teenagerech, kteří pomlouvají své kamarádi, chtějí být dospělý a nezávislý a hlavně se chtějí zamilovat a "mít to za sebou," protože je přece blbé, že jsi na střední škole a ještě "to" nemáte za sebou. Kniha byla opravdu skvělá vrátila mě na základní a střední školu. Každá kapitola a ať už to bylo z pohledu Sama či Hannah mě neustála nutila se pitomě červenat, jelikož to musel zažít každý...

24.09.2016 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Nemám ráda knihy, které se podobají mojí oblíbené knížce a to HP už v knize FANGIRL mi to nesmírně vadilo...

03.09.2016 1 z 5

Oheň Oheň Julianna Baggott

Moc pěkná série, která mě okouzlila a zároveň jsem se zamilovala do Bradwella (škoda, že neměl svoje vlastní kapitoly) a El Capitan

20.08.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Já si nemohu pomoc, asi jsem měla špatný výtisk knihy. Vůbec se mi kniha nelíbila a Finch mi celou dobu lezl na nervy, že jsem tu knihu musela odložit nedalo se to s ním číst

19.08.2016 odpad!

Už dlouho jsem přemýšlela co ke knize napsat a vlastně já pořád nevím. U této knihy jsem se prostě cítila nekonečně. Každá myšlenka, která byla napsaná ve větách jako kdyby ten spisovatel psal o mně s tím rozdílem, že jsem se nezamilovala do dívky. Nedokážu vyjádřit, co jsem ke knize cítila, každou stránku jsem si vychutnávala jako kdyby měla být poslední a když došlo na poslední stránku bylo to jako, kdyby můj život už nedával žádný smysl. Tak jako Aris i já pořád přemýšlím o životě. Tak jako Aris hledám kdo jsem a kam patřím. Aris - toho kluka a nejen jeho prostě miluji. Tak jako Aris i já si nechávám všechny věci pro sebe. Tak jako Aris neumím přirozeně své city. Tak jako Aris dělám někdy věci o kterých nepřemýšlím ale v tu chvíli to tak prostě cítím. Tak jako Aris vymýšlím různé historky o dalších cestujících, kteří jedou autobusem.
Proboha myslím, že jsem se to této knihy zamilovala - kdyby tak šlo jí dát 10 hvězdiček.

28.06.2016 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Je smutné, že tahle kniha nedostala svůj vlastní film, přitom by si to zasloužila více než kniha od Veronica Roth - opravdu. Je smutné, že některé knihy mají perfektní propagaci a všechno, a přitom jsou to zbytečné knihy, a pak jsou tu knihy, které mají sotva propagaci a přitom jsou tak výjimečné tak živé, že si užíváte každou stránku knihy, pláčete s postavami a sdílíte všechno co oni. Sama osobě tahle kniha patří mezi té, které si zaslouží mít místo v knihovničce což se o knize Divergence říci nedá.
Postavy jménem Day a Juny jsem si zamilovala hned jak jsem se s nimi seznámila. A svět, který vytvořila Marie Lu je jak vytištěný z nějakého akčního Hollywoodského filmů. Měl všechno co takové filmy mají. Vojáci, kteří položí život za vlast a jsou cvičení už od miminek dále hlavní hrdiny, kteří jsou silný a umí tak moc bojovat, že jsou sami překvapeni kde se to v nich bere. Prostě akce, která dělá tuhle knihu dokonalou, postavy kteří se do sebe zamiluji pomaličku a přitom nemají nějaké zbytečné nudné až trapné dialogy jako zmiňovaná Divergence. Prostě dokonalý svět, který se mi četl s radostí bez nějakých pochybností či koulení očima a kdyby to šlo dám více jak 5 hvězdiček.

26.05.2016 5 z 5