Páájinka Páájinka komentáře u knih

Paleček Paleček František Hrubín

Nádherné dílo a krásné kresby paní Zmatlíkové

Šiju boty do roboty Šiju boty do roboty Helena Zmatlíková

Četly jsme se starší dcerou a teď s mladší. Nádherné kresby paní Zmatlíkové.

Stromeček mého veselého života Stromeček mého veselého života Vladimír Menšík

Kniha se mi velmi líbila. Pana Menšíka samozřejmě znám, ale zemřel, když mi bylo 6 let. Moc o jeho životě nevím. Přečtu si určitě i další knihy o něm. Zajímal by mě hlavně jeho boj s alkoholem.

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Čekala jsem něco úplně jiného, ale za snahu všech starších ročníků dávám plný počet hvězd. Místy byla kniha vtipná, dobře se četla. Zavzpomínala jsme na svá studia a velmi obdivuju, že to zvládly po čtyřicítce.

05.03.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Perfektní příběh. Smutný ale uvěřitelný. Anna byla skvělá.

03.03.2020 5 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Super pokračování. Těšíme se na další díl

01.03.2020 5 z 5

Sedm kamenů lásky a ztráty Sedm kamenů lásky a ztráty Diana Gabaldon

Moc se mi líbila. Hlavně povídka o Minnie a Halovi. Potom se mi ještě líbila povídka o tátovi Rogera, ale to bylo moc kratke a smutné. Škoda. Krátká doplnění a vysvětlení toho, co se do Cizinky nevešlo.

14.02.2020 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Po ostatních knihách jsem čekala delší příběh o Jamiem. Mělo to pouhých 87 stran a nic moc jsme se teda nedozvěděli

29.01.2020 3 z 5

První obrázky První obrázky Oldřich Mikulášek

Poezie není můj styl. Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Básně jsou procítěné, taková všehochuť. Jedna z básní je věnována malíři z Býchor - Františku Foltýnovi. To mě hodně překvapilo.

28.01.2020 3 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Kniha byla výborně napsaná a propracovaná. Dokázala překvapit vývojem postav. Vykresluje velmi těžký život na Ukrajině, i jak bylo pro přistěhovalce těžké se tu v 90. letech uchytit. Vztah dvojčat je nádherný, propojený, dokud ho nezničí drogy. Určitě si přečtu i Malinku.

28.01.2020 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tahle knížka mě totálně dostala. Nejen kvůli životu slonů, který je tady perfektně popsán, ale i kvůli tomu, jak je všechno jinak, než se zdá. Je to opět mistrovské dílo.

24.01.2020 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Kniha se mi líbila. Hlavní postavy už moc ne.

20.01.2020 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Mistrně popsán život Aspergika a jeho rodiny. Nemohla jsem se odtrhnout. Škoda, že závěr byl takový utnutý.

16.01.2020 5 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

O Osvětimi jsem četla spoustu knih, ale tato je opravdu hodně dobrá. Je psána hned po válce a je tam hodně emocí a je taková surová. Není jako dnešní knihy o holocaustu.

10.01.2020 5 z 5

Jan houslista Jan houslista Josef Hora

Krásné básně. Smutné, je z ní h cítit zoufalství, láska. Láska k vlasti, nádherný popis Čech a Prahy.

09.01.2020 5 z 5

Deník udavače Deník udavače Zdeněk Jarchovský

Velice dobře se knížka četla. Sedl mi styl.

03.01.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Perfektní. Připomíná mi to mě, ale na databázi nebudu sama.

02.01.2020 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Moc se mi příběh líbil. Jsem ráda, že je tam i příběh Bree a Rogera.

25.12.2019 5 z 5

Dva prstýnky Dva prstýnky Millie Werber