Stromeček mého veselého života

Z rozhovorů s novináři a z veřejných vystoupení vybrala a uspořádala Olga Menšíková.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28552/stromecek-meho-veseleho-zivota-28552.jpg 4.125
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Český spisovatel

Kniha Stromeček mého veselého života

Elkiss

Memoary nebo autobiografie normalne nectu. Diky ctenarske vyzve jsem zabrousila do knihovny po babicce, ktera byla sberatelem a velkym fandou tohoto zanru. Hlavne ceskych hercu. Vladimir Mensik, mi byl vzdy sympaticky a u jeho estrad ze zaznamu a vypraveni jsem se mnohdy nasmala, proto jsem si vybrala prave jeho.
U knihy to bylo zrovna tak. Smala jsem se u historek z nataceni, zahralo me u srdce jak byl pokorny a jak urputne si sel za svym. Trocha z jeho zivotopisu me mile prekvapila a u kapitoly "monology" jsem se vazne nasmala (hlavne u podkapitoly s nazvem Vanoce I. - tam jsem doslova slzela smichy!!). Nic neni zadarmo a vsechno neni tak ruzove, jak ve skutecnosti je ... jeho boj s alkoholem je tvrda rana do prozreni a musim rict, ze autor si nemohl vybrat hur situovany konec. To me mrzi, ale tak to vetsinou ve skutecnem zivote byva. Po tom vsem co jsem precetla, me kapitola "Alkohol" vazne dost tvrde vratila do reality a tim zakoncila osud tak skveleho herce. Kniha je ale krasne doplnena fotografiemi, ustrizky vzpominek, cele kariery a samozrejme humornymi scenkami z nataceni i zivota. Neni dlouha a za ty 2 dny co jsem ji cetla, mi pomohla nakouknout alespon trosku pod slupku vynikajiciho herce a komika.

Páájinka
09.03.2020

Kniha se mi velmi líbila. Pana Menšíka samozřejmě znám, ale zemřel, když mi bylo 6 let. Moc o jeho životě nevím. Přečtu si určitě i další knihy o něm. Zajímal by mě hlavně jeho boj s alkoholem.

vlastimil577
10.05.2019

Pěkné čtení o herci kterého jsem měl nejraději. Ty silvestry s ním - tak to byla zábava !!

xxtom
12.06.2018

Knížka je rozdělena na 3 části. První část jsou rozhovory (otázky a odpovědi o životě pana Menšíka). Druhá část jsou přepisy několika známých scének. V poslední části popisuje pan Menšík svůj boj s alkoholem. Při čtení první části jsem myslel, že knihu odložím a ani nedočtu, ale zbytek knihy to vynahradil.

TamaraKrejčí
16.07.2017

Mám doma v knihovně jiné životopisy od pana Menšíka-jiné vydání, ale to nic nemění na tom, že jsem si čtení užila a děkuji i za všechny role, které kdy pan Menšík ztvárnil za ty salvy smíchu a zamyšlení...

biografie paměti, memoáry čeští herci komici

Autoři knihy

Vladimír Menšík