Páájinka Páájinka komentáře u knih

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Každá kniha se mi líbí. Příběhy byly pěkně vymyšlené.

27.08.2020 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Povedené detektivky. Vondruška nezklame.

22.08.2020 5 z 5

Pětka na ostrově pokladů Pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Super příběh. Správnou pětku jsem četla jako dítě u sestřenice na prázdninách. Milovala jsem George a Juliana. A taky Tima. Teď jsem se také bavila. Je to příběh, který neomrzí.

18.08.2020 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tento příběh mě absolutně fascinoval. Je to skvělá fikce a pan King je opravdu borec. Jeho názory mi nevadí, spíš se mi líbilo se zamyslet nad "co by kdyby". Kdyby nezemřel Kennedy byl by svět úplně jiný a možná by byl lepší ale možná taky ne. Každopádně mi Jake bude dlouho ležet v hlavě.

16.08.2020 5 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Knížka se pěkně četla. Mám ráda knihy pana Vondrušky. Poslední příběh se mi líbil nejvíc.

08.08.2020 4 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Jsem ráda, že jsem objevila tohoto autora. Kniha se mi četla pěkně, dozvěděla jsem se i různé zajímavosti ze středověku.

03.08.2020 5 z 5

Gróf Montecristo IV (šesťzväzkové vydanie) Gróf Montecristo IV (šesťzväzkové vydanie) Alexandre Dumas, st.

Opět nádherně napsaná kniha. Miluju Monte Christa. Je to tam perfektně vymyšlené.

30.07.2020 5 z 5

Hrabě Monte Cristo III (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo III (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Nádherně promyšlená kniha. Dumas je opravdu skvělý spisovatel. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

25.07.2020 5 z 5

Šnečku, šnečku, vystrč růžky Šnečku, šnečku, vystrč růžky * antologie

Krásné obrázky, které jsou doplněny dětskými básničkami. Dcera je miluje.

20.07.2020 5 z 5

Halí, belí Halí, belí Alena Janoušková

Hezké básničky i ilustrace

20.07.2020 5 z 5

Hrabě Monte Cristo II (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo II (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Ještě nikdy jsem knihu nečetla a stejně jako první díl, mě čtení bavilo. Jsem zvědavá na další.

18.07.2020 5 z 5

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Boží. Propracované. Skvělý vypravěč.

14.07.2020 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Je to pro mě velký zážitek, protože před 20 lety jsem ji nedočetla. Ze začátku mě to opět nebavilo, ale vzdát jsem to nechtěla. Postupně mě Stingo svým vyprávěním o Sophii, Nathanovi a o sobě natolik pohltil, že jsem opravdu ráda, že jsem se donutila. Ani mě tak nedostala ta strašná Sophiina volba, o které jsem věděla. Co mě dostalo, je tato věta, a to se nedají zadržet slzy. Dotaz: "Řeknete mi, kde byl v Osvětimi Bůh?" Odpověď: "Kde byl člověk?"
Četla jsem mnoho knih o Osvětimi, ale tahle se řadí mezi ty knihy, kdy to zvěrstvo prožíváte beze zbytku a nemusí tam být vše popsané, stejně to z knihy vycitite.

11.07.2020 5 z 5

Oddechovka. To, na co jsem zvyklá. Hezky se to čte.

01.07.2020 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Perfektní knížka. Nádherně bolestné příběhy žen, které se opakují po generace. Zabezpečit rodinný krb, manžela a děti. Lidé, kteří z ničeho dokázali udělat domov, přežít hrůzy, které se celé 20. století děly. Tato kniha ve mně dlouho zanechá vzpomínky.

21.06.2020 5 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Vondruška umí. Sice občas trochu překombinované, ale vyprávění rychle utíká a je to vtipné a čtivé.

18.06.2020 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Příběhy byly hezké. Líbí se mi styl psaní pana Vondrušky.

15.06.2020 4 z 5

Židovské pověsti Židovské pověsti Inna Rottová - Mirovská

Moc hezky napsané pověsti. Líbila se mi vynalézavost některých lidí a nejvíce rabiho Löwa. Čtu hodně knih o Osvětimi, ale o obyčejném životě a pověstech moc nevím.

06.06.2020 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Podobnou knihu jsem ještě nečetla. Hodně zajímavá kniha o obyčejném a zároveň těžkém a šťastném životě a lásce, která se nevzdá. Vztah, který se nerozpadne s prvním problémem, kde lidé spolu mluví a milují se celou bytostí. Nádhera, štěstí

03.06.2020 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin