p.stranska p.stranska komentáře u knih

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Čekala jsem humor a odreagování od běžných starostí... a div že jsem neupadla do deprese. Tato knížka mi přijde jako terapeutický počin autorky. Tak aspoň doufám, že se z těch prožitých peripetií vypsala a pomohlo jí to k lepšímu psychickému a tím i fyzickému zdraví.

31.03.2023 2 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Stejně tak, jako se mi líbil Jurský park coby audiokniha, se mi líbil Ztracený svět coby e-kniha. Opět napínavé přesto, že z filmu dopředu znáte děj. Dobře se čte, žádné zbytečné kapitoly o ničem. Určitě si přečtu další knihy od tohoto skvělého autora.

04.03.2023 5 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Lidské charaktery jsou nekonečné. A pan Poláček je uměl tak skvěle vykreslit, že mě to nutí mávnout rukou nad hloupostí či jinakostí některých z nás. Takhle jsme se prostě narodili a všem dohromady nám to funguje právě tak akorát, aby nebyla v životě nuda.

12.02.2023 5 z 5

Později Později Stephen King

Pro mě překvapení, co se Kinga týče. Knihu Pod kupolí jsem nedočetla a říkala jsem si, že tento spisovatel není pro mě. Až čtenářská výzva mě donutila sáhnout po další jeho knize a trefila jsem se. Užila jsem si to. Asi proto, že spíš než horor je to duchařinka.

24.01.2023 4 z 5

Ulrika Ulrika Jakob Wassermann

Začátek knihy mi přišel hodně zajímavý, vprostřed už jsem se do čtení musela nutit a ke konci už jsem i přeskakovala odstavce. Těch slov je tam prostě příliš. Jedna každá myšlenka je rozepsaná na půl stránky. Podrobný psychologický rozbor každé postavy a každé její úvahy či postoje. Kdyby byla kniha poloviční, určitě bych si ji užila mnohem víc.

04.01.2023 3 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Opravdu silný příběh. Po jeho přečtení se vám vaše vlastní životní trable budou zdát malicherné. Zvláštní styl psaní mě hodně bavil. Krásná kniha pro náročného čtenáře, slabším povahám ovšem nedoporučuji.

23.12.2022 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Nechápu tak nízké hodnocení. Nádherná kniha s dvěma velkými příběhy, které poučí, donutí čtenáře přemýšlet, vtáhnou do děje a nepustí. Psychologie postav je skvěle vypracovaná, téma neotřelé, konec vygradovaný. Kvalitní čtení pro náročného čtenáře.
Audioknihu skvěle načetl Igor Bareš a dokonce si troufám říci, že díky němu je kniha mnohem líp uchopitelná pro běžného čtenáře.

20.12.2022 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Audiokniha. Pro mě veliké překvapení! Ačkoli jsem film viděla několikrát, kniha mě přesto vtáhla do děje a dopřála mi napětí. Skvěle vypracované charaktery postav i zvířat, žádná nudná místa. Navíc ji skvěle načetl Jaromír Meduna. Můžu jenom doporučit.

18.12.2022 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Poslouchala jsem audioknihu. Trošku jsem bojovala s přednesem Miroslava Táborského, který podle mě dost pokulhává za kvalitou podání pana Hyhlíka, který načetl první dva díly. Nicméně kniha jako taková je opět skvělá.

08.12.2022 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Opět velice podařená audiokniha díky brilantnímu přednesu Jana Hyhlíka. Děj knihy neztrácí kvality prvního dílu, postav je spousta, ale čtenář neztrácí přehled. Každý jednotlivý příběh je zajímavý a nutí vás to poslouchat a poslouchat, abyste se dozvěděli pokračování.

29.11.2022 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Poslouchala jsem audioknihu a moc se mi líbila. Jan Hyhlík svým milým přednesem ještě znásobil kvalitu díla. Příběh je uvěřitelný, velmi příjemně a přitom svižně plyne, navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí, které mě donutily hledat podrobnosti na internetu. To, že se děj odehrává v severních Čechách a já spoustu míst z knihy znám, je příjemný bonus.

29.11.2022 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Pohádka pro dospělé. Jednoduché čtení, lehce předvídatelný děj se spoustou nepravděpodobných náhod okořeněný velkou láskou. Ale příběh hezky plyne a dobře se čte...takové odpočinkové čtení.

27.10.2022 3 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Miluji autorčin humor, její nadhled, postřehy, přirovnání, sebeironii. Skvělá kniha!

28.07.2022 5 z 5

Na odpis - Nešťastné příhody ze startupové bubliny Na odpis - Nešťastné příhody ze startupové bubliny Dan Lyons

Audiokniha načtená Vasilem Fridrichem je skvělá! Kdo někdy zažil bezpráví na pracovišti, ať už od kolegů nebo od nadřízených, kniha mu pomůže se nad to povznést, protože mu ukáže, že tyhle věci se prostě dějí i jinde a ve větším měřítku. Ti, co jsou v práci spokojeni, po přečtení si budou svého šéfa a kolegů ještě více vážit. V záplavě knih s vymyšlenými příběhy je někdy dobré přečíst nebo poslechnout si realitu.

27.07.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Příběh se mi líbil, dokonce jsem si několikrát říkala, že by to bylo pěkné i zfilmované. Styl psaní pana Hartla mám ráda, jen jsem tentokrát opravdu celou knihu bojovala s chaosem v postavách. Nevím proč, ale ne a ne si zapamatovat, kdo je kdo a ke komu patří. Dávám kvůli tomu jen tři hvězdy.

28.04.2022 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jelikož je kniha zařazena do žánru Pro děti a mládež, dávám tři hvězdy, které si určitě zaslouží, protože pro cca dvanáctileté děti to musí být zajímavý a napínavý příběh. Kdo má už trochu načteno, dost se nudí. Příliš jednoduchý příběh, žádná moudra mezi řádky (dokonce ani ta přiznaná) se nekonají. Zapomenete hned, jak knihu dočtete.

13.04.2022 3 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Vše už tu bylo napsáno...první díl byl skvělý a druhý díl je stejně dobrý, možná ještě o fous lepší. (Nemůžu se zbavit nutkání porovnat tuto antiutopii s Orwellovým 1984... Atwoodová u mě vede na celé čáře, narozdíl od Orwella totiž dokázala popsat jednu velkou noční můru tak, že tu bezmoc cítím celou svou duší a přesto se mi při čtení nechce zvracet nebo skočit z okna). Škoda, že není třetí díl, vyprávěný očima mužů. Dokud se mnou cloumají emoce, musím kouknout na seriál. Už jsem si pustila první díl a musím uznat, že za knihou vůbec nepokulhává.

03.04.2022 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Názorný příklad, že napsat skvělý román je umění a dřina a dokáží to jen vyvolení. Tahle knížka se čte dobře, ale je to takové laciné čtení. Osud každé postavy odhadnete téměř okamžitě, kdy je vám jako čtenáři představena a propletení jednotlivých dějových linií je tak vyumělkované, že je nevěrohodné až kýčovité. Jediná originalita v díle je pes jako průvodce dějem, to mě bavilo.

31.03.2022 3 z 5

Nechápu tolik nadšení kolem. Já knihu vnímám jako špatnou napodobeninu, nebo ještě lépe špatnou parodii na Egypťana Sinuheta. Příběh o nadčlověku, který na co sáhne a k čemu se přimane, v tom je nejlepší. Zbytek je rozvleklá pohádka. Styl psaní, vyjadřování postav ani popisy situací mi nesedí. Opět si myslim, že je to napodobenina Waltariho stylu, jen velmi nepovedená. Nedokázala jsem se soustředit na historická fakta jako taková -pokud tam opravdu jsou, v té změti patosu se ztrácejí. Pro mě nuda, ale dávám aspoň jednu hvězdičku, protože kdyby mi bylo šestnáct a rozhodla bych se číst takovouhle bichli, možná by se mi to trochu líbilo.

15.03.2022 1 z 5

Tramvestie Tramvestie Pavel Novotný

Zvláštní dílko, rozhodně velmi originální. Ale upřímně - kdybych nikdy nejela tramvají Liberec - Jablonec a zpět, nepochopila bych. A kdybych nežila tolik let v Liberci, myslela bych si po přečtení, že tu bydlí až na pár výjimek samí životní ztroskotanci.

26.02.2022 2 z 5