p.pavlina p.pavlina komentáře u knih

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha se mi moc líbila. Je to velmi poutavě napsaný příběh o zajímavé osobě. Bez této knihy bych doktorku Kálalovou nikdy neznala a o dost bych přišla. Byla to moc zajímavá žena.

30.08.2019 5 z 5

Bylo to velmi zajímavé čtení. Nahlédnout do práce vyšetřovatele vražd a do života velmi zajímavého člověka bylo moc zajímavé. Takto můžeme nahlédnout do dalších profesí. Paráda, skvělý nápad.

14.12.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělé čtení. Děj krásně plyne, velmi dobře se čte. Autor opět nezklamal.

02.04.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila. Autor se snaží vymanit ze série, kde by měl vyšetřovatel pouze jednoho úhlavního nepřítele, který by se stále jen vracel. Je fajn, že autor nechává hlavní postavu, aby pokračovala a vyvíjela se. Dále je nutno ocenit fakt, že vyšetřovatel zde není vynášen pouze do nebeských výšin, ale jsou ukazovány také chyby, kterých se dopouští. A nakonec oceňuji fakt, že je v knize ponechán prostor pro myšlenkové pochody Martina, které dokreslují jen složitost jeho života, který si sám hodně komplikuje. Jsem zvědavá, jak se autor popere s dalším pokračováním série.

11.10.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první přečtená kniha od tohoto autora. Byla jsem nadšená, protože jsem dlouho nečetla takhle zajímavou knihu. Doporučuji.

26.04.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Jak napsat hodnocení? Asi takto: skvěle napsaná kniha o hrůzných věcech, které byly skutečné a je těžké tomu uvěřit. Strhující popisy prostředí a zajímavý děj, nás provází hrůzou, která je skvěle vykreslena. Autor velmi důmyslně spojil fikci se skutečností, kterou jsem přečetla jedním dechem.

17.07.2019 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Od tohoto autora si vždy velmi ráda přečtu jakoukoli knihu. Jeho příběhy jsou poutavé a čtivé. Vřele doporučuji.

04.06.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

No, páni! To teda bylo něco. Už dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku, co detektivku, knihu. Bylo to čtivé, mělo to spád a to rozuzlení je opravdu skvělé. U této knihy jsem ani jednou neměla tendenci přeskočit tzv. žblebty. Vřele doporučuji a už se těším na další knihu.

15.07.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Příběh byl velmi zajímavý a měl celkem spád. Autor se nezabývá moc podrobným popisem okolí, což je fajn a díky tomu se člověk snadno posunuje v ději dál. Kniha mě opravdu bavila.

18.04.2022 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Tuto knihu mám velmi ráda. Oblíbila jsem si jí na základní škole v rámci povinné četby a alespoň jednou za rok se k ní ráda vracím.

05.02.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha se mi líbila, děj hezky plynul a bylo to napínavé až do konce. Bohužel mi dojem zkazila nepravděpodobnost příběhu. Tento díl už je opravdu docela dost přehnaný a postavám dodává jistý punc nesmrtelnosti a nepřemožitelnosti.
Popravdě řečeno...už jste někdy viděli seniora s protézou ruky, který unese velmi těžká břemena a přemůže i cvičeného vojáka? Já si tohle nedokážu představit, ani po přečtení této knihy.

08.11.2018 3 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Parádní ukázka toho, jak je čeština krásná. Je to kniha mého dětství a ráda se k ní vracím.

14.07.2018 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Od knihy jsem bohužel očekávala něco jiného. Do příběhu se mi špatně začínalo, musela jsem se do čtení nutit. Kniha mě nijak moc nenadchla.

10.04.2023 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha mě hned od prvních stránek pohltila a až do konce nepustila. Vždy mě mrazí při popisování dění v koncentračním táboře, ať už pravdivé či fiktivní. A konec? Ten mě teda opravdu překvapil.

27.06.2022 5 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Čtení knih od pana Vondrušky si vždy velmi užívám. Skvělá odpočinková četba byla i při této knize. Je moc fajn, že autor dokáže ukončit série a nepokračuje s nimi do nekonečna.

08.10.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak tohle byla teda jízda. Název opravdu vystihuje děj. Nad činy jednoho ze zločinců mi zůstával rozum stát. Doporučuji k přečtení.

15.05.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Knihu jsem si sem nestačila dát s tím, že jí právě čtu, protože jsem jí přečetla během tří dnů. Nemohla jsem se od ní odlepit. Autor opět našel velmi zajímavý příběh, ve kterém se čtenář těší na další a další stránky.

05.05.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha mě tedy vůbec nebavila. Zase jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla. Zvládla jsem jen polovinu a na víc už jsem neměla nervy. Je to zdlouhavé a nic neříkající vyprávění.

04.05.2019 1 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Začátek knihy mi přišel trochu nezáživný, ale jinak ve výsledku se mi kniha líbila. Ke konci to bylo napínavější a napínavější.

28.02.2019 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak to bylo opravdu dobré čtení. Bylo to napínavé od samého začátku a bylo tam velmi málo hluchých míst. Paráda.

03.12.2022 5 z 5