orson orson komentáře u knih

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

5. díl série o doktorech v Ballybucklebo, tentokráte o tom, jak v meziválečném období studoval doktor Fingal O´Reilly. Tahle série mě fakt baví, přemýšlím, že se hned vrhnu na další díl, ale musím si je šetřit, je jich "jen" 13.

03.03.2019 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Podle obálky to vypadá jak růžová knihovna, ale ve skutečnosti jsou to příjemné povídky o kočkách a kocourech. Fajn oddechovka, když máte rýmičku a nechcete zatěžovat mozek :)

02.03.2019 4 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Předchozí díl mě trochu zklamal, ale to bylo hlavně tím, že jsem nevěděl, že to je jen první díl románu (nikde na obálce o tom nebyla ani zmínka), takže to bylo takové pomalejší. Každopádně druhý díl a vlastně i závěr byl v úplně jiném tempu! Žamboch nezklamal - dokáže napsat perfektní fantasy a zasadit ji do svého světa tak, aby všechno hezky zapadlo a ještě ten svět obohatilo o nové informace. A to nemluvím o těch zápletkách - pěkně promyšlené, super bylo, že tam je několik příběhových linek a hlavních postav, které děj sleduje a ty se navzájem různě potkávají. Vychutnal jsem si to!

06.02.2019 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Autor se asi nejvíce přiblížil kvalit trilogie z ostrova Lewis, ale pořád to není úplně ono. Skvělé prostředí, výborný styl, zajímavá detektivka, perfektní náhled do historie, ale zápletka jak z červené knihovny. Ale těch pět hvězdiček si stejne zaslouží!

04.11.2015 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Štěpán Kopřiva opět překvapil - čekal jsem akčňárnu se spoustou mrtvol a strhujícím dějem. Místo toho kniha nabízela pomalejší ale o to napínavější, místy temné, místy hodně vtipné čtení z místní Pražské lokality (což mi docela sedlo - spoustu míst jsem si dokázal naprosto přesně představit, protože je znám). V knize bylo spousta dobrých hlášek, které rozhodně nenudily. Už první věty románu stály za to:

Mrtvola ležela v kuchyni. Nebyla to pěkná kuchyně a mrtvola taky nebyla nic moc.

08.03.2015 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Stejný styl, stejné místo, stejné postavy, zvratů bylo trochu méně, zápletka trochu jednodušší, ale i přesto autor udržel předchozími knihami vysoko nastavenou laťku. Byla to moc povedená trilogie, kterou můžu vřele doporučit. A doporučuji ji přečíst ve správném pořadí, protože autor dále odhaluje minulost jednotlivých postav a navazuje na předchozí díly.

10.10.2014 5 z 5

Prelet nad kukučím hniezdom Prelet nad kukučím hniezdom Ken Kesey

Viděl jsem film, dokonce několikrát a pochyboval jsem, že by kniha mohla být lepší. Moc se mi ani do ní nechtělo, nerad čtu knížky, které jsem předtím už "viděl" (v kině nebo TV), člověk se tak ochudí o spoustu překvapení. Ale zarazilo mě, jak vysoce je tato kniha hodnocená (je zde i v top 100), takže jsem ji nakonec zkusil a nelituji. Děj je víceméně shodný s filmem, ale hlavní postava a tedy úhel ze kterého je příběh vyprávěn je úplně jiný. Je to jako by jste něco zažili s kamarádem a pak to každý popsali svými slovy. V knize je hlavní postavou (vypravěčem) indián, který to nemá v hlavě úplně v pořádku, a více už vám neprozradím, přečtěte si to sami.

22.05.2013 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z nejlepších Londonových knih, Jsem jeho fanoušek, takže už jsem pár desítek jeho knih přečetl a mám s čím porovnávat. Každopádně mě vždy trochu naštve, že si každý pod jeho jménem představí jen průměrnou povídku "Bílý tesák" Toto je něco naprosto jiného a hodně odlišného od ostatních knih, které napsal. Dnes jsem tuto knihu dočetl potřetí, ale ještě se k ní určitě vrátím.

21.11.2012 5 z 5

Vraždy podľa abecedy Vraždy podľa abecedy Agatha Christie

Někdo mi to doporučil, jako jednu z nejlepších detektivek a tedy možná měl i trochu pravdu. To rozuzlení bylo geniální!

15.01.2024 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Dobrá detektivka. Líbí se mi, jak se to postupně rozplétá a zároveň je to věrohodné a napínavé.

04.08.2023 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Cesta metrem už pro mě nebude nikdy stejná :) Od té doby, co jsem si knížku přečetl, pravidelně koukám do tunelu než přijede metro. Velmi působívé, detailní a realistické povídání.

04.05.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Ani jsem nerušil, že Medvědín má pokračování. Takže když jsem to spatřil na webu, musel jsem si to hned koupit a přečíst. A rozhodně jsem nebyl zklamán. Výborné pokračování, které se vydalo zase trochu jiným směrem.

04.05.2023 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Klasická oddechovka na dovolenou, i když vlastně pár neklasických originálních nápadů tam bylo...

11.09.2022 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kinga můžu a tohle mi připomínalo jeho dřívější styl. Zajímavé postavy, napínavé až do konce a hlavně ke konci. A má to i další pokračování!

27.05.2022 4 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Viděl jsem film, ale až teprve po přečtení komentářů tady jsem zjistil, že knižní předloha je dost jiná a tedy poprvadě se mi míbila více než film. Mělo to nějakou myšlenku a také vysvětlení toho názvu (což ve filmu vlastně nebylo). A ty další povídky byly také dobré! Sice některé byly slabší, ale zase jiné byly super. Hlavně ty extra krátké.

27.05.2022 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Dlouho jsem nečetl žádnou knížku od Kinga, tak jsem to musel napravit a tahle mě zaujala, už jen tím, že patří do Bachmanova období (které je podle mě to nejlepší). A rozhodně mě nezklamala. Prvotní zápletka je jednoduchá a čtenář čeká, co udělá hlavní hrdina, až dojde ke konfrontaci a to co udělal mě tedy příjemně překvapilo! Rozhodně to bylo nečekané.

22.04.2022 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Dobře napsané a vlastně popsané aktuální téma. Jasně v té knize je to dotaženo až do absurdna (tedy určitě takové youtubery taky najdete), ale co je důležitější - začnete přemýšlet o tom, zda se vám vyplatí zveřejňovat informace o sobě a své rodině na sociální sítě za pár lajků...

21.02.2022 5 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Žamboch no... co dodat :) Těším se na závěrečný díl a až trochu zapomenu o čem to bylo přečtu si to včetně Seržanta v jednom švihu :)

02.11.2021 4 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Jako dobrý, ne že ne, však je to Žamboch! Ale Koniášův svět se mi líbí více. Pro jistotu jsem si před touto knihou přečetl ještě znovu Seržanta :) Jen mě pak trošku naštvalo, že to je jen první díl ze tří a kdo má pořád čekat na pokračování!

22.09.2021 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Oddechovka na dovolenou, nečekejte žádné překvápko, kniha se drží zavedeného scénáře a klišé :) Ale na vypnutí hlavy dobrý.

15.08.2021 4 z 5