orson orson komentáře u knih

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Věděl jsem, že to bude těžké čtení, spousta lidí mi to říkala. Ale taky jsem viděl, že knihy této série jsou ve fantasy žebříčkách v první deítce. Zvědavost mi nedala a pustil jsem se do toho. Byl jsem vhozen do děje, mezi spoustu postav bez vysvětlení, kdo je dobrý, kdo špatný, o co jde ... no prostě guláš. Časem jsem se trochu zorientoval, ale těch postav bylo trochu moc a vůbec jsem netušil, proč to dělají. Jako dočetl jsem to s vypětím všech sil, říkal jsem si, že tam bude nějaké velké finále, nebo nějaký důvod, proč si přečíst další díly... no nenašel jsem ho. Postavy veskrze nezajímavé, svět jako takový docela zajímavý, ale to je pro mě málo.

26.09.2020 2 z 5

Viděl jsem film a moc se mi líbil, kniha je také hodně dobrá. Člověk pořád neví, co si o tom myslet a to je na tom skvělé.

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Taková fajn oddechovka, která není uplně hloupá.

Laila Laila Josef Rubáš

Docela komplikovaná, ale zajímavá kniha. Chvílemi jsem se ztrácel a pak zase nacházel, jak autor v čase skákal.

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Tak tohle je jedna z nejlepších sci-fi knih, kterou jsem kdy četl (už asi 4x). Ač ji autor napsal skoro před 70 lety, je pořád dobrá. Sice nad některými popisovanými skutečnostmi se musí člověk trochu pousmát (ale byl by to zajímavý alternativní svět bez počítačů). Na druhou stranu tam docela přesně popsal dnešní automatické vysavače :))

Třetí planeta smrti Třetí planeta smrti Harry Harrison

Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než druhá planeta, ale na první prostě nemá.

Druhá planeta smrti Druhá planeta smrti Harry Harrison

Tohle bylo o trochu slabší než předchozí díl.

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Prostě sci-fi klasika, četl jsem už podruhé.

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Povídka zakončující celou sérii. Aspoň se čtenář dozví, jak to dopadlo s hlavními aktéry, když to bylo v předchozím díle tak utnuto.

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Příjemná oddechovka, ale tak trochu na stejné brdo jako další knihy autorky, takže doporučuji proložit jinou četbou :)

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Podobné povídky jako z té první kapsy - prostě nadčasové.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Skvělé povídky, dají se číst i v dnešní době.

Karanténa Karanténa Peter May

Jsem rád, že jsem knihu nečetl, když u nás vypukla karanténa. Už takhle se mi trochu míchala realita a fikce z knihy. Kniha má spád, myšlenku, perfektní popisy dění v Londýně... ale taky pár míst, které nedávaly smysl a byly zbytečně přehnané (nebudu prozrazovat).

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Je to dobrá a zajímavá kniha, ale ve srovnání s předchozími knihami autora je prostě o dost slabší. Přišla mi zbytečně zdlouhavá a opakující se, rušilo mě povídání vypravěče...

Tajný spolek hladových žen Tajný spolek hladových žen Lara Williams

Asi nepatřím do cílovky, do čtení jsem se musel nutit a tak nějak vůbec jsem nepobral motivace postav. Nakonec jsem to sice dočetl až do konce, ale nestálo to za to.

05.09.2020 1 z 5

Corleone Corleone Mario Puzo

Prequel ke kmotrovi. Rád jsem si ho přečetl, ale Kmotr byl lepší.

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Moc zajímavý příběh a navíc postavený na skutečných událostech, člověk se dozví spoustu zajímavých informací z poválečné Itálie a o tom, jak fungovala mafie a do toho ještě napínavý příběh.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Poprvé jsem četl někdy na základce, tak jsem si to zopakoval teď po 25 letech. A pořád je to skvělý román. Pustil jsem si i filmovou klasiku, ale kniha je lepší.

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Zkrátil jsem si čekání na třetí díl Naslouchače touto knihou a teda jsem trochu na rozpacích :) Je to klasický příběh Popelky, jen místo hlavní postavy je tam Nick Twisp v sukních z Mládí v hajzlu :))

Za oknem Za oknem Aleš Palán

Jako úmysl tam byl dobrý, ale výsledek dopadl hodně špatně. Z celého souboru se mi líbily tak dvě povídky, ostatní spíše podprůměrné a některé jsem ani nedočetl, protože to snad byly jen nějaké úvahy bez děje.

03.09.2020 1 z 5