Druhá planeta smrti

Druhá planeta smrti

Dobrodruh a hráč, Jason dinAlt, se neplánovaně ocitl na neznámé, bezejmenné planetě. Brzy zjistí, že zde civilizace zdegenerovala takovým způsobem, že stroje a technologie jsou předměty náboženského uctívání. Jednolivé rody si žárlivě střeží své, nyní již kusé, vědomosti, a pro získání technologie jiného rodu jsou ochotny rozpoutat krvavou válku. A teď se objevil člověk, jehož znalosti jsou klíčem k ovládnutí celé planety… Druhá kniha z trilogie samostatných příběhů o planetách smrti si v ničem nezadá s knihou první. Napínavý, strhující děj i vtipné dialogy – na to vše se můžete těšit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28249/druha-planeta-smrti-28249.jpg 4.2125

Planety smrti (2.)

Deathworld 2 (1964)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, AF 167

OldFirehand

No, nedá sa to označiť za výborné.
Oceňujem spracovanie prostredia druhej planéty, srandovne vykreslené jednotlivé úrovne civilizácie a snáď také detaily ako krenoj či ten parný stroj.
Inak je to výborné leda tak na zabitie nudy počas dlhej cesty vlakom/lietadlom.

B4LU
13.12.2017

Druhá planeta smrti přezbrojila z uceleného příběhu, kterým se pyšnila jednička, na komediální rovinu. Interakce Jasona a Mikaha s okolním ryze otrokářským a prospěchářským prostředím u mě svého času způsobovaly záchvaty smíchu, ale ne tak velké, abych opomenul absenci uspokojivého závěru. Stále je to však dobrá kniha hodná několikerého čtení.

Predator3313
30.10.2017

Můj komentář je možná Spoiler.... težko říct :D

Úvod mě trochu zklamal a nudil, ale poté co se Jason dostane na planetu, už to zase odsýpá. Zdejší společnost je rozdělené na klany, které každý střeží své tajemství ( ropa, parostroje, elektřina, vyfukování skla atd. ) Jason jako velmi inteligentní moderní člověk se vyzná v ledasčem víc, než všichni ostatní na planetě a tak se s něj stává horké zboží, které chce každý vlastnit.
Rozhodně zajímavé, pořád jsem čekal co dalšího zas Jason vymyslí.

Pasadenka
11.06.2017

Druhá planeta je o kousek akčnější a krapet méně nápaditá. Antropologie, kterou se autor zabýval v prvním díle je zde otevřenější. Celé intro druhého dílu je klasicky odbyté stylem: „Jo napíšeme druhej díl, ale moc se s tím neser. Prostě z nebes se vyvalí ruka a odhodí hlavního hrdinu do dalšího dobrodružství.“ :) Na druhou stranu, proč ne, rozchození děje není nikterak důležité.
Vedlejší postavy jsou v tomto dílu zajímavější a věřím, že i hlubší. Hlavní hrdina si vychutnává svůj obří intelekt a kdyby mu sudičky jen malinko jinak zamíchaly kostky, byl by dozajista pánem celé planety. :D

PS: Po dočtení mě přepadla neodolatelná touha po výrobě vlastního parostroje. :D

m4rw1n
01.05.2016

Velmi čtivé, příběh rychle odsýpá, dobrá zápletka :-)

Terva
09.06.2015

Druhá planeta smrti je nejlepší v sérii. Hodně čtivá, akční a celkem i brutální. Výborně se to čte.

vrgulnik
26.08.2013

Pravděpodobně nejlepší z trilogie.

Harry Harrison

Harry Harrison