Ocelová krysa

„Teoreticky vzato, vůbec bychom neměli existovat, a každopádně bychom neměli mít žádnou možnost dělat to, co děláme – a přesto se činíme. Jsme jako krysy v domě – působíme uvnitř společnosti, ale nevztahují se na nás pravidla, podle kterých je organizovaná. Náš svět je celý ze železobetonu a oceli, což vyžaduje mazanou krysu. V tomhle světě je doma jen krysa z nerez oceli.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28291/ocelova-krysa-28291.jpg 3.950

Ocelová krysa (1.)

The Stainless Steel Rat (1961)

Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Mustang

Ivan F
20.07.2016

Prvá kniha o Oceľovej kryse je takým úvodom k omnoho lepším dielom tejto série. Dej rýchlo odsýpa, je cítiť, že autor knihu písal pre zábavu čitateľov, ktorí hľadajú oddychové čítanie nezaťažujúce sivé bunky. To sa mu podarilo perfektne.

SONP
18.11.2015

Ke knize jsem se vrátil snad po dvaceti letech díky Kronice sci-fi, z níž jsem si vypsal stěžejní dílka. Stále je to útlá odpočínková jednohubka, kterou člověk slupne jako nic. Děj je přímočarý, dobrodružný a zábavný; jako by autor vypustil Zafoda Bíblbroxe do asimovského vesmíru nadace. Potrhlé, vtipné a vesmírné, ale žádná velká literatura. I takové knihy jsou ale potřeba. 70%

kitty.spritz
30.06.2015

Na tuto knihu jsem jen tak narazila v knihovně a říkala jsem si uvidím jaká bude.. Očekávala jsem,že se mi nebude líbit,ale opak je pravdou.Knihu jsem přečetla za odpoledne a musím doporučit!! Škoda,že u nás v knihovně nemají ostatní díly :(

Aliii
31.08.2012

Hlavní hrdina Jim diGriz není hrdinou v pravém slova smyslu, ale i tak mu čtenář fandí a obdivuje ho za jeho schopnost udržet si chladnou hlavu a dostat se z každého průšvihu :-)

Harry Harrison

Harry Harrison