Ocelová krysa se mstí

Ocelová krysa se mstí https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28292/bmid_ocelova-krysa-se-msti-Soq-28292.jpg 4 41 6

Ocelová krysa série

Další z dobrodružství ostříleného bývalého galaktického zloděje Jima diGrize, který nyní stojí se svou novomanželkou – bývalou vražedkyní Angelinou – na straně zákona a spravedlnosti. Coby člen Sboru je postaven před takřka nemožný úkol – musí přerušit vítěznou šňůru galaktických vítězství rozpínavé planety Cliaand, která rychle obsazuje další a další světy a rozšiřuje tak své impérium…... celý text

Romány , Thrillery , Sci-fi

Vydáno: , Mustang

The Stainless Steel Rat´s Revenge , 1970

Luigi1
17.05.2022 3 z 5

Nevím,ale nějak jsem nemohl najít tu správnou strunu.

Samohyb
12.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Jim diGriz se oženil a ještě k tomu dokázal udělat své manželce (a kdysi psychopatické vražedkyni) Angelině dvě děti. Ta je teď po mentální lobotomii od Speciálního sboru milující manželkou a brzy i vzornou matkou... A tak jen za občasného svištění kulek a výbuchů uspávacích a kouřových granátů vykrádají jen tolik bank, kolik jich potřebují k pohodlnému životu. Když jich má jejich planeta za 4 měsíční návštěvu už plné zuby, rozhodnou se vzhledem k Angelinině pokročilému těhotenství o návrat do Sboru. A to je dobře, protože je potřeba provětrat perka militantnímu národu, který dobývá jednu planetu za druhou i přes obecně přijímaný názor, že to nejde...
Nebudu vás napínat. Tento díl je velmi zábavný. Jim tu konečně dělá to, co bysme od jeho geniální osobnosti čekali už v předchozím díle. Používá slabiny společnosti proti ní samé. Je to zábavné, čtivé a plné nápadů. Náhody tu nehrají tak velkou roli, jako minule a je cítit, že tady už Harrison tolik z vody nevařil. Jen je opět škoda mírně odfláknutého konce, kde jakoby autor nevěděl, jak to zakončit a tak si vymýšlí jednu absurditu za druhou. Jinak se ale jedná o slušně zábavnou jednohubku. Chronologické pořadí Krysy 5/12

ludek.n
18.03.2019 4 z 5

Druhé smělé dobrodružství Jima diGrize se v mnohém podobá svému předchůdci, přesto je zcela jiné. Jim už je etablovaným agentem Sboru, a to i přesto, že se některých zvyků a choutek ze své minulosti ještě tak docela nezbavil. Každopádně jeho nová mise na Cliaandu je mnohem akčnější a natlakovanější, než ta předchozí na Freiburu. Militantní ráz nového dobrodružství tomu zdárně napomáhá. Z dřívějška zůstal nadhled a lehká decentní komika, která především v sexistické kočkované s bývalou protihráčkou Angelinou dodává celému vyprávění nepřehlédnutelnou svěžest, a to i přes všechna ta desetiletí, která uplynula od prvního vydání této knihy. Harrison se koneckonců ve svých ocelově krysích opusech nezabývá vědou a technikou do takové míry, aby mu čas nějak výrazně škodil. Spíše sazí na klasické propriety: nenáročná zápletka, svižná dobrodružná akce a rychlé vyvrcholení. K tomu finálnímu rozuzlení mám však výhrady, neboť ho považuji za nejslabší okamžik celého diGrizova snažení. Ale bavil jsem se i tak.

Ivan F
11.12.2016 3 z 5

Druhá kniha v sérii o Jimovi de Grizovi má v názve slovo pomsta. Ale komu-čomu sa vlastne Jim pomstil? Nikomu a ničomu. Z môjho pohľadu bol príbeh slabý, ale pobavil som sa. Od Harrisona ani nič iné nečakám, len ľahké čítanie pri vypnutých sivých bunkách. Ono ma čítanie o príhodách Oceľovej krysy vždy tak trošku vráti do čias bezstarostnej mladosti. Čo viac si priať? Asi len pohár dobrého vína na dobrú noc.

Yarwen
06.08.2015 2 z 5

Jimmy di Grizz se tentokrát pokusí překazit dobyvačné planetě její výpady do okolí. Oddychová, trochu prostoduchá četba, ve které nic není nemožné, hlavní postava všemu rozumí, poradí si i v neřešitelné situaci a nemůže prohrát - takový Ferda Mravenec, ovšem kvalitativně někde jinde. Od prvního dílu určitě vzestup vzhůru, ale stále výrazně pod průměrem. Pochválit je možné vtipný styl, který se v závěru trochu vytrácí - konec knihy je sám o sobě asi to nejslabší místo. Dvě hvězdy, ale jen tak tak.

Aliii
31.08.2012 5 z 5

Ocelová krysa Jim byl chycen do pasti manželství a opět se dostane do problémů, jejichž řešení bude vyžadovat všechen jeho důvtip a pomocnou ruku jeho Angeliny k tomu.

Harry Harrison
americká, 1925 - 2012
1995  87%Na západ od ráje
2001  88%Kladivo a kříž
1991  82%Druhá planeta smrti
1995  77%Ocelová krysa
1999  84%Zima v ráji

Kniha Ocelová krysa se mstí je v