opic 12 opic 12 komentáře u knih

Převtělení Timothyho Archera Převtělení Timothyho Archera Philip K. Dick

Philipe :-) Dobře víš,že na Tebe nedám dopustit,ale tentokrát opravdu nemužu jinak. Přesně do poloviny,paráda jako vždy,spokojennost. Potom však přišlo filosofování a jakoby podobné omílání typu: teologie,pochybnosti,sebespitování,obvinování. Přitom většinou vnitřní svět a psycho lidí rád. Tady to tentokrát - nějak u Mě nevyšlo.

15.03.2014 2 z 5

Božská invaze Božská invaze Philip K. Dick

Nemusíte být věřící,aby jste si tuto knihu pořídili. Ba právě naopak. Vystačíte všeobecným povědomím o Máří Magdaléně či posledním soudem. Pokud vám nejsou lhostejná božstva jiných národu,uvažujete a někdy jste přemýlali co by,kdyby,proč právě tak o smyslu,co s námi ON - ONI májí v plánu a máte rádi Dicka,tak jako je to u mě,tahle kniha je právě pro vás. S nezaměnitelným čtivým (stylem) lehčím rukopisem než u Valisu,je to jakési vyvrcholení jeho díla všeobecně. Vše promícháno,zabaleno jak jsme zvyklý,nějaké uvahy,myšlenky,tentokrát paranoia v pozadí,ale i tady si nemužete být jistí,těšte se,vyplatí se to. Je celkem výkon,že se dostala až na naše pulty. Zrod (vydání) v Americe,nebyl vubec jednoduchý. Schválně jsem si nechával božskou trilogii k přečtení,po většině románech,co se mi podařilo doposud přečíst od PKD.

Udělal jsem moc dobře.

Myslím,že dříve,bych si to tak neužil,jako právě ted.

07.03.2014 5 z 5

Obchodníci s vesmírem Obchodníci s vesmírem Frederik George Pohl Jr.

Smekám imaginární klobouček,rok vydání 1953,hodnotný román,čekal jsem sice,že to bude víc do hloubky a takové to příběhové přemýlání,ale i tak fajn. Moc,reklamy a závislosti na konzumu. Intriky nadnárodních společností,rozdělení lidstva na jakés skupiny ... už se to blíží.

04.03.2014 3 z 5

Kroky slunce Kroky slunce Walter Tevis

Přesto jsem tu na Belsonu sám.
Nicméně,mám svou zeleninu. A morfium. Vyšly prstence. Je čas vypnout počítač,který tohle tiskne,vybrat ze syntetizéru morfium a šlehnout si. Přál bych si,abych mohl právě ted masturbovat,sám,pod prstenci planety,která nese mé jméno.

Tomu se říká jemný humor :-) To jen tak pro představu. Vnitřní pochody hlavní postavy,morfium,ženy,hledání smyslu toho všeho konání. Ve výsledku skvělý W. Tevis.

28.02.2014 4 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Ale proč ne,Kocourku ? Ta holčička říkala,že založíš říši ! Ano i toto je Nadace. Tento díl hodně zamotaný,ale co bych prozrazoval,přečtěte si to sami. Opět paráda nejvyšší jakosti a samozřejmě Arcadia,ta prostě nemá chybu. Nevím asi je to blbost,ale zdá se mi to nebo ne,každým dílem jakoby psáno stylem - stejně a zase uplně jinak,to na tom ocenuju,opravdu špička žánru. Sotva jsem to dočet,už mám absták na další z Nadací.

20.02.2014 5 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Skvěle prožité tři dny s další knihou ze ságy Nadace. Dialogy lidí,jsou dokonalý. K postavám jsem si vytvořil kladný vztah a to doslova ke všem i záporným charakterum (zvláštní vazby). Stylem jakoby bez emocí,žádná vyloženě hlavní postava,natož hrdina,se kterým se stotožníte...zajímavé. Zvláštně,povedeně čtivé,od začátku až do konce...konce ? I. Asimov ? To si nechám líbit,brzo se vrhnu na další dílko :-)

16.02.2014 5 z 5

Valis Valis Philip K. Dick

Tak musím přiznat,že jsem v pasážích psaných tučným písmem plaval,není to jednoduché čtení,ale... Ale hlavně to matoucí plavání si v Dickovy,vždy užívám. Někdy se až topím a to je na tom pro mě geniální:-) Ano některým kapitolám,bez debat plnej počet hvězd,ono je to vlastně hlavně o autorovy samém a to navíc knize přidává na vyjimečnosti. Co je buh ? Je něco,někdo víc ? Třeba...obyčejná víra v lidi.

11.02.2014 5 z 5

2061: Třetí vesmírná odysea 2061: Třetí vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

2001: Otázky a tajemství, 2010: Odpovědi na záhady, 2061: Pochybnosti s rozpaky ... První pule ve znamení putování s posádkou atd.,ve druhé puli se vše láme v záchranu sesterské lodi na Europě. V závěru vše vměstnáno do pár vysvětlujících stránek,o přeskakování zkratkovitosti v ději ani nemluvě. To co mě bavilo v předešlých dílech je ve větší míře pryč,ale určitě stojí za přečtení,už jen proto,že tu ještě čeká další pokračování v podobě poslední odysei,kterou si nenechám ujít :-)

05.02.2014 3 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

2001 byla pecka,většina věcí byla načrtnuta v jedničce, v pokračování se odhaluje více z dalších otázek okolo monolitu,lidstva,ap.2010 už není tak tajemná,jako technická sci-fi se to však,obvzláště po první polovině rozjíždí a pořád dobře čte,klasicky chytne a nepustí,až do finální stránky,kde to vše opět krásně vygraduje-budoucnost však ještě nemá konec...
Marcel Grun=ještě trocha věcí k tématu:
Vesmír...nepoznatelný,nebo bez záhad ?
život na zemi...stvoření,nebo import z vesmíru ?
Mimozemské civilizace...neexistují,nebo jsou v celém vesmíru ?

01.02.2014 4 z 5

Klany Alfanského měsíce Klany Alfanského měsíce Philip K. Dick

Ganymedský želatinák :-) Co s želatinákem udělat,když zemře?? Odpověd dostanete v této knize a spoustu jiných originálních dárku,alá PKDick :-)

27.01.2014 4 z 5

První dostaveníčko s autorem a hned tento román. Sní androidi o elektrických ovečkách? Už ten název je dokonalej :-) Film vizionáře Scotta, byl pro mě srdcovka,o to větší překvapení,že kniha je uplně jiná,tedy jak je vlastně u PKD zvykem. Ono převýst na plátno uvěřitelně věrohodně Dickovy světy je věru dozajista oříšek :-) Další parádička z hlavy tvurce alternativních labyrintu mysli,psých,schizofreních zákoutí,časových smyček,spousty jiných možných i nám skrytých věcí a přece zase uplně jiná. Sféry fantazie budoucnosti-živé přítomnosti,vydané už v roce,pro nás obvzláště bolestným 1968,ale to už je zase jiný příběh.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Komorní výlet otec a syn v apokalyptické krajině snu,ne ne romantiku rozhodně nečekejte:-) i když vlastně...knize na atmosféře určitě pomáhá,pokud sami máte syna (děti) s hrdinou se stotožníte o věru více. Na to se jen tak nezapomíná:

My by jsme to nikdy těm lidem neudělali,vid tati?
Ne za žádnejch okolností.
Protože jsme hodní,ano. A neseme ohen.
Neseme ohen,přesně tak. Musíme dál...
Tak jo.

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Poněkud těžce čtivé pasáže ve španělském deníku. Ostatní potěšilo ne jinak na skvělé atmosféře podzimní Moskvy,nostalgické chování a zvyky,psycho samota hlavní postavy. Poslední tři kapitoly,závěrečná depresivní jízda a nejednoznačný konec,který si muže každý vyložit po svém,pro mě osobní plus...to už ostatně záleží na čtenáři. Ve výsledku ne velmi,ale dobrá určitě kniha Soumrak vskutku je.

Oko na nebi Oko na nebi Philip K. Dick

Jedna z prvních Dickovek,pro mě jako čtenáře druhá.Totální sprcha pro moje smysly a představivost s vědomím pro realitu, že vše je jinak. Většina věcí se odehrává v labyrintních makovicích postav (i v našich),nahoru dolu,sem a tam,dopředu dozadu a zase zpátky. Alenko podej mi ruku,padám za Tebou...? Ale vlastně kam se dostanu??? Věřte ani autor vám nedá odpověd. Vizionář PKD to podává s nenapodobitelnou čtivou fascinací,ostatně jak jinak že.

Ubik Ubik Philip K. Dick

Třetí kniha co jsem od PKD přečetl. Bylo jasné,že nezustanu jen u této knihy. Cosi se zmněnilo v mojí (možná) hlavě a autor se stává okamžitě uctívaným...Instatní Ubik má svěží vuni...stačí si nabídnout...je neškodný pokud budete připravovat dle návodu :-) Mě chutnal moc,repete prosím...

Tři stigmata Palmera Eldritche Tři stigmata Palmera Eldritche Philip K. Dick

To se nedá vyprávět,natož natočit film. To se musí prožít,tedy vlastně přečíst :-)

Když mrtví mládnou Když mrtví mládnou Philip K. Dick

Sice lineární tunelovka Dickovka :-) V žádném případě však tuctovka,jež by se mohla na první pohled zdát. V jeho knihách je něco na povrchu a co se skrývá pod povrchem není na první pohled (přečtení) patrné. A nejenom v mrtvích je ... čím autor opovrhoval. Pane Dicku,zase jste mě dostal :-)

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

NONSTOP odsejpá rychlostí světla :-) Kdyby se mě někdo zeptal...neznalý scifi začátečník...jakou zkusit na rozjezd,doporučil bych mu právě tuhle knížku :-)

20.01.2014 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

Právem klasika. Tak trochu i klíč k pochopení Kubrickova díla se spoustou odboček,která ve filmu nebyla. Clark rozhodně zaujmul i po tolika letech,jsem zvědavej na další nekonečné putování.

20.01.2014 5 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Stále myšlenkově aktuální i z dnešního pohledu užasná překračující věky. Je čas naslouchat psům a jejich vyprávění...

20.01.2014 5 z 5