Když mrtví mládnou

Sci-fi román plný černého humoru o světě, kde se všechno zvrtlo tak, že čas běží obráceně. Následkem bizarního vědeckého experimentu totiž dojde na Zemi k převrácení času – mrtví vstávají z hrobů, mládnou a vracejí se do lůn, ve kterých umírají. Jednou z hlavních postav je „antipohřebák“ Hermes, který vyhledává tyto ožívající a prodává je živým. Jde o existenciálně laděný a chmurně zábavný román protkaný sarkastickými společensko-politickými komentáři....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12692/kdyz-mrtvi-mladnou-12692.jpg 3.7106
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Argo

Counter-Clock World, 1967

Kniha Když mrtví mládnou

eleintron
19.12.2019

Začátek to mělo slibný... Až příliš. Natěšila jsem se, jak si po delší době přečtu něco podle mého gusta, ale brzy přišlo zklamání a útlum a nakonec byl skoro problém knihu dočíst. Škoda, škoda.

ANATS
02.12.2019

Docela dobrý úlet.... ale, přesto je to zatím nejslabší co jsem od PKD četla.
První polovina knížky dobrý,poté už mě to moc nebavilo, něco tomu chybí...nevím.
Ale autorovi dám za sebe ještě šanci, třeba to příště bude lepší. :-)

lachtan77
08.07.2019

Dám tři hvězdy a to jen za dobrý nápad s obráceným časem. Do půlky to šlo, protože jsem byl zvědavý jak to vše funguje a taky to mělo trochu děj. Druhá půlka a ten konec? raději nekomentuju

Tomas@S
04.04.2018

Zajimave zpracovany napad i kdyz filmy na podobne tema znam minimalne dva. Jinak co k tomu dodat? Docela dobre napsane a ctive, Dick se snazil hladce proklouznout logickymi nesrovnalostmi a celkem se mu to i povedlo. Snazil se otoceny cas vylicit jakoby velmi lehce a samozrejme, presto to tam obcas skripe.

danny_21
21.09.2017

Já fakt nevím, na první pohled se může zdát, že jde o výborný nápad oživnout bez toho, aniž by se z člověka nestala hladová zombie, ale jak dĕj pokračuje a pomalu jsem se prokousával obracenými životními procesy ( je zvláštní jak jsou pro autora důležité jen některé a jiným nevěnuje pozornost ), logickými nedostatky a podivnými postavami, získával jsem pocit, že Dickovi prostě někdy porozumět nejde. Hůl nad ním ještě nelámu, nicméně má to u mě nahnuté, sucmo dostává - 40 %

Janek
03.08.2017

Ač se tak možná tváří, není to příběh, který by chtěl vyřešit všechny otázky světa, života i smrti. Ale je to příběh velmi nápaditý a zábavný. Tohle může napsat jen génius nebo člověk žijící v trochu jiném světě než my. Ve světě roztomile poblázněném.

3DD!3
13.07.2017

Skvěle čitelná, filozofická legrácka, která napínavým a přesto humorným způsobem předkládá život ve světě, kde čas začal fungovat pozpátku. Některé věci Dick dotáhl do neskutečných detailu., některé jako by pro něj prostě nebyly důležité. Pozoruhodné.

lazarus
08.03.2017

Ve všech směrech parádně pošahaná ptákovina jíž chybí hlubší myšlenka a příběh i když se snaží tvářit přesně opačně. Od Dicka je to pro mě rozhodně nejslabší dílko. Nenudí, pobaví a trošku vám zvedne kufr. Toť vše. Nejlepší a nejvýstižnější komentář napsal lord-artoo. Ovšem pochopí jen kdo bude číst.