Philip K. Dick

americká, 1928 - 1982

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 37 knih

Komentáře (12)

Lele61
Lele61
16.04.2023

Špičkový světový autor sci-fi. Umí výborně jak romány, tak i povídky. Mistr neotřelých nápadů a mnohdy složitých dějových zápletek. Patří mezi moje nejoblíbenější :-)

BarryBlack
BarryBlack
10.05.2020

https://m.youtube.com/watch?v=RkaQUZFbJjE


Kapis
Kapis
21.09.2018

Jeden z nejlepších autorů Sci-fi. Trochu to synek přeháněl s drogama a podle toho pak i vypadají jeho knihy. Jsou jednoduše geniální:) Ve své psychóze jednou obvinil S. Lema, který je také můj oblíbený autor SF, z toho, že neexistuje a že ty knihy za něj píše skupina lidí. A sám jich napsal skoro čtyřicet. A já jich mám pouhých dvanáct, musím se polepšit!

rafej
rafej
19.05.2015

Zajímavé srovnání filmových zpracování jeho děl a s předlohami najdete v následujícím článku:
http://zabitcas.cz/minority-report-blade-runner-a-ti-druzi/

opic 12
opic 12
20.01.2014

Co znamená naše realita ? Jak se chováme,myslíme,žijeme,jsme to vubec ještě MY ? Chceme to vubec takhle ? Kdo je v pozadí ? Je to...to je Dick. Je pro mě víc než jen spisovatel,částečně přistřihnul TY pomyslné vodící šnurky. Objeven teprve nedávno,kde jsem zatraceně,tu celou dobu byl. Po většině přečtených knihách je jasné,že mi uvíznou v labyrintu mysli navždy. Díky.

PAVEL z BRNA
PAVEL z BRNA
22.08.2013

Z celého Dicka mě nadchla jeho gnostická trilogie,která je vyvrcholení jeho díla. Skládá se z vyjmečného Valisu,který vypadá jako jeho autobiografie, pak sci-fi Božská invaze a na závěr Převtělení Thomase Archera. Do jeho předchozích děl se mě nikdy nepodařilo začíst,asi proto,že P.K.Dick je z jiné galaxie než já.

puml
puml
05.08.2013

Geniální, šílené, mnohdy paranoidní a zmatené, ale vždy parádní počtení, u kterého má nejeden čtenář pocit, že svět kolem něho se mění na iluzorní kulisy a postavy okolo jsou jen mátohy v nějaké šílené hře na takzvanou realitu. U Dicka nachází stálou inspiraci množství dalších spisovatelů a filmových scénaristů. A nemusí to být nutně jen filmové adaptace Dickových prací, ale i takové filmy jako Matrix a Počátek by asi jen těžko vznikly bez inspirace povídkami a romány P. K. Dicka.

Arisu
Arisu
06.03.2013

Pane Dicku, vy mi putujete do "oblíbených". Díky díky.
Mimochodem, který spisovatel nebral, nechlastal nebo nebyl psychicky narušený? ... Dobře, nějací tu jsou, ale většinou ne mí oblíbení :D (neházím všechny do jednoho pytle samozřejmě, to je jen jedna z takových těch řečnických otázek :) )

geoc
geoc
23.12.2012

Kdo někdy četl knihy a nebo sledoval film podle předlohy P.K.Dicka děsí se toho ,že by náš svět měl v budoucnu tak vypadat. Bohužel mu, ale vývoj společnosti a techniky dává v mnohém za pravdu a ze stránek scifi na nás kouká budoucí realita se svýmí absurditam, které se stávají naší realitou. Vždyť obdobou jeho placených dveří je stroj na platby u lékaře a naše relity show se už začínají podobat těm co popisuje. Vypadá to, že je možné poodhrnout oponu budoucího. I prezident se už vlastně bude losovat, jen ta loterie je jiná. Doufám, že i v realitě se objeví hrdinové co jsou schopni obětovat vše ve správnou chvíli,aby svět byl lepším místem.
Díky za varování Philipe

p.mihoc
p.mihoc
21.03.2012

Pro mě absolutní objev na poli science-fiction. Geniální mystifikátor, paranoidní zdrogovaná hlava plná originálních a vizionářských námětů. Dechberoucí borec.

WEIL
WEIL
12.09.2011

Další zajímavý zjev Americké literatury.

Selhan
Selhan
30.11.-0001

P. K. Dick je pro mne nepřekonatelným mistrem sci-fi. Jeho povídky zanechávají stopy, které nejdou smazat. Nad všemi povídkami musíte ještě pěknou chvíli uvažovat. Vždy dokáže překvapit naprosto nečekanou pointou. A má velmi zajímavé myšlenky.