opatovak opatovak komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

U tohoto dílu jsem se hned po Poslední Aristokratce (první díl) nejvíce nasmála. Přišlo mi, že se autor stylem humoru vrátil opět na začátek a to mě velmi potěšilo.

08.08.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z Kingových knih, která hned na začátku chytne a nepustí. Děj má stále spád a je plný napětí. Hned v úvodu se vyskytují zdánlivě nicneříkající podivné příhody, které do sebe postupně zapadají a utváří celkový obraz. Skvěle vystavěný příběh, který čtenáře donutí cítit stísněnou a depresivní atmosféru i po dočtení.

05.09.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Děj knihy se na můj vkus dost vlekl. Závěr byl velmi napínavý, ovšem než jsem se k němu dostala, stálo to dost přemlouvání. Věčné zdůrazňování původu mrtvých dívek a dalších postav z východní Evropy, jako by se jednalo o jejich povahový rys, mi vadilo.

21.07.2023 3 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Kniha dobře plní očekávání, která od tohoto žánru máme. Je tam vášeň, sex i napětí. Co mi při čtení vadilo čím dál tím víc, byly Elsy výkyvy pocitů ohledně Aidena, jejich střídání bylo přehnaně časté. Celkově měl ale příběh spád a kniha se četla sama. Na konci čekalo překvapení, až neuvěřitelné. Těším se tedy na další díl.

09.02.2024 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Kniha byla od začátku do konce velmi čtivá. Zajímavé bylo pozorovat několik dějových linek, které příběh prostupovaly. Konec byl trochu přitažený za vlasy, ale ani tak neubral na kvalitě.

22.05.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Všechny předchozí knihy od S. J. Bolton jsem přečetla jedním dechem a byla jsem vyloženě nadšená. Ovšem tahle se mi upřímně vůbec nelíbila. Příběh měl velmi nejasnou strukturu, situace byly překombinované a podstavy tak nějak chudé. Nemohu doporučit ani v nejmenším, já byla zklamaná. Doufám, že to byla výjimka, na další knihu se totiž i tak těším.

20.06.2019 2 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

V dnešní době je knížka opravdu silným zážitkem. Navíc jsem jí četla na dovolené v Dubaji, což celý obsah značně umocnilo, neboť Dubaj funguje skoro jako systém Říše.

12.12.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Úžasně napsaná kniha plná napětí. Okamžitě jsem si oblíbila hlavní postavy, které byly velmi dobře propracované. Kniha se četla sama a až moc rychle. Naštěstí mě hned po skončení čekal druhý díl.

05.08.2019 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Vtipně psaná série, která příjemně zabaví, i když mi přijde, že je to stále dost podobné.

18.11.2018 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kniha mi přišla poněkud předvídatelná.

17.10.2018 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Oproti prvnímu dílu mi začátek druhého připadal trochu utahaný, ale naštěstí se to rychle změnilo a děj nabral na obrátkách. Příběh plynule navazuje na první díl, takže bych určitě doporučovala začít Šesti vranami, jinak by mohl být čtenář na začátku dost zmatený. Celkově byl příběh party dětí ze zkaženého města napínavý od začátku do konce.

05.08.2019 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Popisy v knize mi přišly zbytečně zdlouhavé a hlavní postava poněkud naivní. Musím přiznat, že se mi kniha příliš nelíbila a ke konci už jsem zdlouhavé pasáže bez dialogů přeskakovala.

06.05.2019 2 z 5

Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Jan Stach

Kniha výborně popisuje zajímavé události z naší nedávné historie, ale u některých příběhů mě mrzelo, že nebyly více rozpracované. Osobně bych upřednostnila menší množství příběhů a jejich obsáhlejší popis.

29.10.2018 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Nemohu dát 100% jako u prvního dílu, který jsem přečetla opravdu jedním dechem. U Volavky mi vadil trochu zmatenější začátek, ale poté už jsem se od knihy opět nemohla odpoutat!

28.08.2018 4 z 5