oolinkaa oolinkaa komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Konečně přečteno. Je to asi 10let zpět, co jsem knihu odložila a nic mi neříkala. Ale dozrála jsem a jsem ráda , že jsem ji dala druhou šanci. Úžasné literární dílo , které v nás něco zanechá . Velmi čtivé , napínavé , jediné co bych vytkla, jsou sáladlouhé popisky z válek apod. Přeci jen, čekala jsem více popisků z léčení.. každopádně i tak skvělé

12.12.2020

Děvčátko s kosou Děvčátko s kosou Michael Stavarič

Co napsat ... Kniha k velkému zamyšlení . Zřejmě po prvním přečtení nezjistíte vše , co tím chtěl autor říct ( přirovnala bych to stylem k Malému princi , kdy pointa přijde až časem ).. každopádně hloubku to mělo , ale vadily mi ilustrace a celková nepřehlednost knihy .

06.11.2020 3 z 5

Abúsír: V srdci pyramidových polí Abúsír: V srdci pyramidových polí Miroslav Verner

Naprosto úžasná publikace o archeologické lokalitě Abusír. Najdete zde vše , co se po celou dobu vykopávek našlo , událo. Navíc je to psané velmi čtivou formou , takže je to vhodné i pro laiky, kteří nejsou zapálení příliš do starověkého Egypta a jeho velmi významné 5.dynastie .

06.11.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na knihu jsem se těšila , tento styl a žánr miluji , ale kniha mě ničím nezaujala , nemohla jsem se vůbec začíst . Pro mě toto žádná topka není , bohužel

01.11.2020 2 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Samý johanitský řád, markvartický erb , exorcismus a Oldřich nikde :D většinu času řeší vše sama Ludmila a její nejbližší , a tím pro mě kniha ztrácí kouzlo. Proto jen 3*

24.10.2020 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Velmi čtivé a napínavé. Muselo být šílené být zavřený x let v něčem , co vám přišlo normální . Pořád jsem čekala , kdo by toho byl schopen , pachatel mě do konce knihy nenapadl

04.10.2020 4 z 5

Zrůda v mé posteli Zrůda v mé posteli Ann River

Téma jako takové šílené a strašné. Jinak celkem dobře napsané , mělo to spád a chytlo mě to od první stránky . Nicméně na to téma toho tam bylo méně , než samotné vypravování jeho ženušky , která defacto nic nezmohla a nebo resp neměla koule na to, aby něco udělala .. příležitostí měla celkem dost si myslím

04.10.2020 4 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Co to k sakru bylo ?

27.09.2020 1 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Krátké, zároveň velmi slabě napsané příběhy , které nejsou ani strašidelné , ani moc záživné . Nejlépe napsaná povídka asi o holčičce , která milovala hřbitovy , ale i tak to bylo nudné čtení a po pár dnech ani nebudu vědět , o čem byli příběhy . Škoda, určitě to šlo napsat lépe

27.09.2020 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Výborná kniha. Pro mě stejně dobré a tajemné , místy hororové jako Zimní lidé . Tato autorka prostě umí psát a ráda si přečtu každou její knihu. Doporučuji všem, kdo si rád přečte o historii, minulosti a o duších

27.09.2020 5 z 5

Přiznání taxikářů Přiznání taxikářů Jiří Němčík

Některé zážitky nudné, některé vtipné . Každopádně pán má odvahu , já bych se asi bála vozit některá individua

28.08.2020 3 z 5

Ta druhá paní Millerová Ta druhá paní Millerová Allison Dickson

Kniha se mi velmi líbila, ač to bylo celkem dost nereálné a autorka má hodně bujnou fantazii :) každopádně žánrově bych to přiřadila ke knihám jako poslední paní parrishova apod. . A nemůžu si pomoct, pokaždé když vidím obálku , vidím v té dámě herečku Petru Hřebíčkovou

23.08.2020 4 z 5

Horečka Horečka Megan Abbott

Vůbec jsem nějak nepochopila, o čem kniha byla. A strašně nezáživná , špatně se četla

29.07.2020 odpad!

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Poznanski umí psát, ale lepší je, když píše sama . Námět to byl zajímavý , ale celkově to nemělo takovou jiskru a čtení se stávalo nudným . Byla jsem ráda, že se blíží konec

28.07.2020 3 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Úžasná a fascinující kniha, která vtáhne do děje a nepustí. Je opravdu šílené , co si musela Lilly jako malá vytrpět . Jediné, co mě na knize rušilo bylo prostředí cirkusu. Nemám ho ráda a i z této knihy jsem se utvrdila v tom, že se k zvířatům nechovají hezky .

26.07.2020 5 z 5

Léto v síti Léto v síti Petra Martišková

Nejsem bohužel cílová skupinka . Jinak bych hodnotila asi lépe, ale toto byla pro mě ztráta času a je to dost povrchní ????????

20.07.2020 2 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha mě až tak nezaujala, film jsem zatím neviděla, takže nemohu porovnat. Spíš to beru jako takové doplnění dokumentu. Každopádně je to realita a nechápu , proč někdo odpírá číst tuto knihu 12-14letym holkám. Jen ať si přečtou , jak snadné je do toho spadnout . Každopádně nějaké rozhovory méně záživné , někdy špatně napsané daným stylem .. takový průměr

18.07.2020 3 z 5

Zlodějské ticho Zlodějské ticho Petra Nachtmanová

Jednoduché odpočinkové letní čtení se zajímavým námětem . Není to žádné zázračné čtivo , ale jednohubka výborná a rovnou dvě zajímavá témata . Domácí násilí a kleptomanie . Super

17.07.2020 4 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Tento román mě opravdu nezaujal a nebavil , nenašla jsem si v něm nic , za co bych měla dávat kladné hodnocení. Konec byl dost příšerný a další knihu si už nepřečtu

13.07.2020 1 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Super. Mě bavila. Sice to není žádné umělecké dílo , ale na odpočinkové letní čtení ideální

07.07.2020 4 z 5