ondras666 ondras666 komentáře u knih

Memento Memento Radek John

Tuhle knihu jsem četl ještě na střední škole a tehdy mi dala spoustu podnětů k přemýšlení. Teď jsem ji četl asi po 10 letech a má stále stejné kvality jako kdysi. Sonda do života drogově závislé mládeže a jejich životních cest je velice zajímavá.

27.11.2012 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Dvojice autorů pod pseudonymem Larse Keplera opět nezklamala. Kniha byla velice napínavá, rychlý dějový zvrat a vše dobře vysvětlené. Sice nemá takové kvality jako Hypnotizér, ale svým obsahem je zcela jiná a originální. Těším se na další díla a pokračování pátrání detektiva Joony.

21.10.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha mě hned od samého začátku zcela pohltila. Je to výborný detektivní příběh, i když má i své mouchy. Zejména trochu kvapný závěr. Ten mohli autoři trochu rozvést. Dále je tu trochu fantastičnost v podobě pobodaného chlapce, který s nefunkční plící zvládne zabít sestru a utéct... Jako zdravotník tohle "nechápu".
Ale jinak kniha přečtená během několika dní. Myslím, že se povedla. Těším se už na další knihy.

15.09.2012 5 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Zajímavá kniha, ale neřekl bych, že je to něco světoborného. Obdivuji autora za to, že tak dlouhou dobu dokázal žít život jaký měl. A ještě má můj obdiv, že tu změnu dokázal realizovat. Sledovat jeho coming out bylo velice hezké. Hlavně, když bylo vidět, že kolem sebe měl jen a jen rozumné lidi, kteří to chápou....
Za přečtení rozhodně stojí. Už jen z toho důvodu, aby všichni věděli, čím prošel a co cítí. A že ne všichni to berou takhle normálně.

09.09.2012 4 z 5

Krizová intervence Krizová intervence kolektiv autorů

Výborná kniha se zaměřením na krize člověka. Pokud se zabýváte psychologií a nebo krizovou intervencí, tak myslím, že je to kniha pro vás. Vřela doporučuji.

09.09.2012 5 z 5

Amsterdam Amsterdam Ian McEwan

Kniha mě zaujala svým obsahem, a proto jsem se rozhodl, že si ji koupím a přečtu. Svižný děj, dobré téma, ale něco mi v té knize chybí. Vcelku dobrá zápletka, která nutí nad zamyšlením. Sledování budování kariéry dvou mužů, kteří během minuty přijdou o vše a nakonec je tu jejich dohoda...
Každopádně stojí za přečtení.

16.07.2012 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Myslím, že tato kniha ani nepotřebuje zvláštní komentáře. Velice zdařile napsané dílo, které vás strhne svým dějem. Doporučuji všem přečíst. Já ji četl snad tisíckrát a nikdy se neomrzí.

04.07.2012 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Z knihy jsem měl rozporuplný pocity. Dlouho jsem si ji chtěl koupit a s ní i ostatní díly. Nakonec jsem si ji půjčil. A udělal jsem dobře. Kniha není špatná, ale spíše pro mladší čtenáře. Je to dosti pohádkový příběh, kde navíc autor oživil přehršle mytických postav. Ale celkově se to číst dalo. Kniha neurazí, ale myslím, že leckoho ani nenadchne.

04.07.2012 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Styl slohu této knihy mi z počátku připadal dost krkolomný, ale po pár stranách si člověk zvykl. Dobře zpracované téma zaklínačů, prolínání s normálním životem ''nenormálních'' lidí. Myslím, že se kniha povedla. Závěr trochu předvídatelný, ale i tak zajímavé. Už vytahuji druhý díl a těším se na něj.

04.07.2012 5 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Opravdu výborná kniha. Velice čtivá. Děj je výborný a navíc má i reálné základy. Velice překvapivý závěr. Vřele doporučuji.

14.06.2012 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Velice působivá kniha. Z počátku jsem ji chtěl odložit, protože jsem se nemohl nějak dostat do stylu v jakém je psaná. Ale jsem velice rád, že jsem to neudělal. Kniha výborně popisuje život Jacka a jeho Mami, kteří jsou uvězněni v Pokoji. Nemohl jsem se od jejího přečtení odtrhnout. Jen mě trochu zklamal závěr, kdy jsem čekal, že bude trochu více rozepsaný. Ale i tak vřele doporučuji.

31.05.2012 4 z 5

Komunikace bez zábran Komunikace bez zábran Barbara Berckhan

Velice poutavě napsaná kniha. Jednoduché poučky a rady jak naši komunikaci udělat efektivnější. Doporučuji k přečtení.

12.05.2012 5 z 5

Synové ďábla Synové ďábla Wolf Serno

Tahle kniha je velice zajímavá. Tváří se z počátku, že se bude týkat čarodějnických procesů a temné inkvizice, ale opak je pravdou. V knize je provázáno vyšetřování magistra Lapidia, který se snaží dokázat nevinu mladé dívky. Velice dobře napsáno, poutavý příběh a chvílemi i dost strhující děj. To vše na pozadí středověku, kde si člověk i může udělat menší představu jak se léčily některé choroby. Pokud máte rádi středověkou detektivku s lehce okultistickým dějem, tak neváhejte.

12.03.2012 5 z 5

Jak koukám, tak vše bylo již řečeno a napsáno...
Série LOTR pro mě byla v době filmového zpracování naprosto neznámá. Nemám rád komerční a masové filmy, tak jsem ji ani neviděl. Ale po několika letech jsem náhodně objevil právě Hobita a při jeho čtení jsem úplně propadl té atmosféře, kterou si kniha vytvořila. Postavy, pohádkový příběh a fantasy svět, který si každý může domyslet sám. Velice umě napsaná kniha z rukou výborného spisovatele. Po jejím přečtení jsem si přečetl i trilogii Pána prstenů a s odstupem několika let se podíval i na film. Ale ten mě tak nenadchl jako právě ty knihy.
Hobit je jedna z nejlepších knih pana Tolkiena. Moc rád se k ní vracím a vždy to dobrodružství prožívám znovu.
V prosinci 2012 přijde filmová verze, tak jsem zvědavý, jak se s ní režisér popere, protože zfilmovat tohle nádherné dílo bude jistě obtížné.

21.02.2012 5 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Steve Alten

Po přečtení této knihy jsem byl velice zklamaný. Děj je vcelku zajímavý, kniha rozdělena do kapitol podle věku hlavních hrdinů, ale to je asi tak vše. Kniha si pohrává s koncem světa v roce 2012 a mayskou legendou Popol Vuh. Její téma zde autor rozebírá a přetváří. Kniha se čte vcelku dobře, ale konečné 3 kapitoly, kde se vlastně vše vysvětlí a ukončí, by si zasloužily možná i trochu jiný spád a možná i trochu jiný konec.
Je hezké sledovat vývoj a růst dvojčat Gabrielových, která jsou předurčena k záchraně světa. Stejně tak jako osud jejich matky, otce a Ohavnosti ve formě Lilith. Ale i přes to vše jsem čekal od knihy mnohem víc.
Doporučil bych ji fanouškům konce světa v letošním roce a nebo těm, kteří mají rádi sci-fi odehrávající se v blízké budoucnosti.

06.02.2012 3 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Tahle kniha mě velice překvapila. V něčem mohu souhlasit s názorem nightlybirda, ale také ve spoustě ne. Autor měl zdánlivě volné pole ve vyobrazení života Gutenberga. velice dobře si zde pohrál s tím, že by mohl být gay. Ale to není hlavním tématem knihy. Tím je honba za záchranou milované ženy a nalezení prastarého tajemství. Kniha se čte velice dobře a rychle. Po přečtení každé kapitoly jsem musel číst dál, protože jsem chtěl vědět, co se stane. Kniha má i své chyby, ale ty jsou jen drobné. Pokud máte rádi historické thrillery, tak neváhejte.

03.01.2012 5 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Včera jsem dočetl tuto knihu a moje pocity z ní jsou dvojaké. V knize je velice pěkně rozkresleno tápání muže středního věku, který je nevyrovnaný díky své dceři a navíc mu do života vstoupí bratr jeho ženy. Rozjíždí to kolotoč pocitů a obav z toho, co by bylo kdyby... Kniha se četla velice dobře a je škoda, že nemá více stran a zápletka se nerozvíjí trochu více. Nejde srovnávat např. s Hodinami. Každá je svým způsobem osobitá. I když závěr této knihy je dost useknutý a přesně jak píše Vat, tak je na principu Deus ex machina. Každopádně dávám kladné hodnocení a rád se k ní ještě jednou vrátím.

05.12.2011 5 z 5

Hodina čarodějnic III. Hodina čarodějnic III. Anne Rice (p)

Závěrečný díl je dle mého názoru asi nejhezčí z celé této trilogie. Je zajímavé sledovat osud ženy, která netuší, co zdědila...

01.12.2011 5 z 5

Hodina čarodějnic II. Hodina čarodějnic II. Anne Rice (p)

Dobře napsané pokračování...

01.12.2011 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Zajímavá knižní trilogie. Z počátku mě tato kniha moc nenadchla, ale postupem času jsem jí přišel na chuť a rád se k ní zase vrátím. Autorka zvolila dobré téma a obohatila knihu i o postavu démona, který danou rodinu pronásleduje. Stojí za přečtení.