Olšan Olšan komentáře u knih

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Četl třikrát. Škoda že české vydání nemá na rozdíl od některých zahraničních jmenný rejstřík.

05.08.2016 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tato kniha mi nijak nesedla. Ne pro krutost, ne pro popisování sexuálních praktik. Cítím ji jako neupřímnou, jako kalkul.

26.07.2016 1 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Naprosto strhující.
(Poznámka hnidopicha: Němec ve vlaku by se nikdy nedožadoval Dokumenten, nýbrž Dokumente. A Fluchtmeldedienst by mělo být správně Flugmeldedienst.)

30.07.2016 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Báječné jsou Figurky!

03.11.2017 3 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Dobře se to čte. Ale bohužel mě to generačně minulo. Punk mě nebere. Ten spojený Berlín je pro mě už cizí město. Já znal jen ten východní a ten věru nenadchl.

03.08.2016 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Klaním se před paní autorkou. Možná je to směšné, ale obdivuji například popis práce Gerty S. v kravíně.
Paní Tučková opět dokázala své spisovatelské kvality.

30.07.2016 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Už asi nemám k SF, a zvláště hard, ten správný vztah, ale číst to dá, to ano.

13.01.2018 3 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Mně se to prostě líbilo, toť vše.

15.12.2017 3 z 5

Karlštejnské vigilie Karlštejnské vigilie František Kubka

[Čtením] slábnou oči a mozek se rozkládá jako mrcha na vzduchu. :-)
Dora, vydání 1961, str. 111

25.04.2017 3 z 5

Gejša Gejša Liza Dalby

Pro každého, kdo se zajímá o Japonsko, nejen o gejši,

31.01.2017 4 z 5

Po  stopách Keltů v Čechách Po stopách Keltů v Čechách Vladimír Mátl

Nejen pro keltomily, nýbrž pro všechny, kdo se rádi toulají krajinou. Doporučuji.

31.12.2016 3 z 5

Cesta růžových kurýrů Cesta růžových kurýrů Maxima Marysková

Po třiceti stranách jsem se nemohl odtrhnout. A pak už jsem hltal každý další svazek. Jen škoda že nedopsala čtvrtý.

25.10.2016 4 z 5

Tajemství dne D Tajemství dne D Gilles Perrault

Četl vydání z roku 1968. Překlad za padesát let značně zastaral. Je z něj příliš cítit francouzská syntax. Chtělo by to nový nebo aspoň revizi starého (například operace Otarie je Lvoun nebo Seelöwe, skotské landy jsou vřesoviště atd.).

28.08.2016 3 z 5

Manifest disfrutalismu - Nepřípustné Manifest disfrutalismu - Nepřípustné Kateřina Varhaník Wildová

Bezesporu zajímavé, zpočátku čtivé, později mi začal vadit vyšší výskyt slova zmrd a k tomu chyby v předponách s a z a v interpunkci. Zdá se, že kniha měla dva "nezodpovědné" redaktory, nikoli pouze jednoho, jak se tvrdí v tiráži.

05.08.2016 2 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Kniha nikoli na jedno čtení.

20.07.2016 4 z 5

Patricij Patricij John Galsworthy

Ano, je to hluboký ponor do lidské psychiky, ano, trvá nějaký čas, než se vyznáme v tom, kdo je kdo, ale za jedno přečtení Patricij určitě stojí.

06.06.2016 3 z 5

Pražské příběhy 2 - Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu Pražské příběhy 2 - Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu Dan Hrubý

Bohužel nemá jmenný rejstřík.

03.02.2018 3 z 5

Afghánský syndrom Afghánský syndrom Lev Dvoreckij

Jedině jako doplněk k Zinkovým chlapcům.

03.01.2018 2 z 5

Procházky po pražských hřbitovech Procházky po pražských hřbitovech Petr Kovařík

Užitečný přehled všech pražských funkčních hřbitovů.

29.12.2017 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood