Po stopách Keltů v Čechách

Krok za krokem vás autor provede po nejvýznamnějších památkách z doby, kdy u nás žili Kelti. V knize Po stopách Keltů najdete přehledné plánky navrhovaných tras, informativní ilustrace a v příloze barevné fotografie některých z keltských památek. Kromě toho se dozvíte zajímavostí ze života nejen Keltů, ale i archeologů, kteří postupně odhalují tajemství tehdejších drsných dob barbarika. A možná se vám budou hodit i uváděné „nekeltské“ zajímavosti v okolí jednotlivých lokalit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316207/big_po-stopach-keltu-v-cechach-MtM-316207.jpg 411

Kniha Po stopách Keltů v Čechách

martin9929
17.03.2021

Velice čtivé a poutavé vyprávění o životě Keltů. S popisem cest na některá významná oppida v Čechách.

Schamila
15.12.2020

Trocha toulek a poznání nepoznaného je někdy fajn

KrysaHelena
03.03.2020

Nebyla jsem si úplně jista, co mě v knize bude čekat. Autorův styl psaní je velmi příjemný, mnohdy úsměvný a odlehčující. Rozdělení kapitol skvěle zvolené na procházky oppidy a zajímavosti o Keltech.
Rozhodně bych si od pana Mátla přečetla i další tvorbu.
Vřele doporučuji, a to nejen "keltomilcům".

Vlk.kh
29.12.2017

Autor má sice tendence občas sklouzávat k vlastní iterpretaci dějin, spekulacím, snění a vůbec, ale knihu oceňuji hlavně jako průvodce po dávných sídlech z období pravěku Čech a tam jsou použity ve velkém měřítku i seriozní informace vycházející např. z výzkumů Drdy, Rybové a dalších. Mě se to líbilo, i když vyloženě odborná literatura to není.

Olšan
31.12.2016

Nejen pro keltomily, nýbrž pro všechny, kdo se rádi toulají krajinou. Doporučuji.