norrasun norrasun komentáře u knih

Zóna Zóna Daniel Majling

Záhadné, ponuré, podivné a vtipné.
Hrdinové zase trochu jinak.
Mimochodem, lidí se super schopností Krakena bohužel pár znám...

23.04.2022 5 z 5

Pro mě je tato kniha jednoduše krásná (výpravou i obsahem).. každý z rozhovorů - lidských příběhů - se mě nějak v hloubi dotkl, zasáhl mě.. ostatně jako další knihy pana Palána, člověk je dlouho po přečtení nosí v hlavě (nebo aspoň já)

19.04.2022 5 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Opět pro mě čtivá Táňa Kubátová, tady formou přátelské korespondence líčí milostné, rodinné i pracovní trable dvou mladých žen..oceňuju smysl pro humor a svižnost, jakým se příběhy ubírají..

01.12.2021 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Taky bych to jako detektivku neoznačila, spíš jako psychologický román s prvky thrilleru nebo tak něco. Vše se točí kolem jakési neurčité záhady v domově pro seniory, dále nahlédneme do osobního a milostného života hlavní hrdinky. Knížka je dobře napsaná a jaksi budí stále zájem číst dál, což považuju u literatury za dost zásadní. Zajímavá zápletka, dramatické rozuzlení, pět hvězd.

25.06.2019 5 z 5

Knížka si mě našla, až když už jsem měla přečteno od pana Palána kde co, takže jsem nečekala žádné překvápko..a bum, všechny ty osudy mě opět dostaly, baví mě, těší, povznášejí - každý příběh jiným způsobem, ale všechny mají jedno společné - když je pročítám, působí na mě jako nějaké záhadné antidepresivum

21.05.2024 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Fieldingová je moje oblíbenkyně dlouhá léta..dvě dekády to budou.. to to letí..obvykle shledávám u jejích knih jedinou vadu (a tento román není výjimkou) - a to, že už je příběh u konce :) Přesvědčivě vylíčené osudy a peripetie několika rodin, žijících v jedné uličce, mě tentokrát zcela pohltily, a to i zásluhou výtečně odvedené práce paní překladatelky Havlové, jež je zmíněna i v závěrečném autorčině poděkování..

01.07.2023 5 z 5

Gender Queer: Autobiografie Gender Queer: Autobiografie Maia Kobabe

Výborný komiks, hodně otevřený, zajímavý a velmi čtivý. Já sama se v tématice nebinárních identit příliš neorientuji, tudíž měl pro mě edukativní rozměr..

05.12.2022 5 z 5

O ostatních nevím nic O ostatních nevím nic Kristina Májová

Tohle se povedlo. Postavy vykresleny bezvadně, nesnesitelná bába - Alicina babička - je skvostná, tím správným způsobem mě iritovala ustrašená Alicina matka, Alice i její spolužáci (zvlášť Marcel zaujatý hlodavci a oddaně zamilovaný do sexy spolužačky) mě bavili moc. Vše mi přišlo uvěřitelné, oceňuju humor a otevřenost..
Určitě si přečtu další knížky od paní Májové, pokud budou.

23.03.2022 5 z 5

Tři v kruhu Tři v kruhu Naďa Horáková

Vcelku čtivý psychologický román, který po přečtení nezanechá hlubší stopu.. spíš než tajemno se řeší vztahové peripetie..vystresovaná, ale nadržená hlavní hrdinka, okolo níž krouží dva osudoví hrdinové..

09.12.2020 3 z 5

Sex a lži Sex a lži Leïla Slimani

Bezvadně zpracované výtvarně i co do obsahu, s nadhledem a i humorem, nakolik to toto citlivé téma dovolí..
Fatva, která ženám zakazuje sahat na banány a okurky..nebo jiná, podle které má žena pětkrát (proč zrovna pětkrát?) nakojit svého kolegu, aby se tak mezi nimi vytvořil vztah matky a syna.. hm..

06.08.2020 5 z 5

Pro Tebe Pro Tebe Pavel Čech

To je taková krása.. Ty příběhy beze slov žijí a promlouvají tou nejhezčí řečí..

15.05.2020 5 z 5

Nokturna Nokturna Kazuo Ishiguro

Místy poetická, někde lehce nahořklá, ale trefila se mi do nálady dokonale. Styl, jakým autor píše, mi sedí, přečteno za jedno odpoledne.

20.04.2015 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Není to podle mě klasický horor, přesto se díky skvěle vystavěnému, přesvědčivému příběhu řadí mezi moje nejoblíbenější díla od SK. Velmi dobrý překlad.

29.03.2015 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Sněhem zasypaný hotýlek na samotě, pár mrtvol v něm, ze všech stran fouká, nejde jít ven…
Tradičně jsem do konce neměla tucha, kdo za těmi vraždičkami vězí, a jelikož jsem byla zvědavá a fakt dobře se to četlo, dala jsem to prakticky na jeden zátah.

06.05.2024 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Bleskově přečteno, poněvadž čtivé..a zvědavost mě poháněla otáčet stránky, abych se co nejdřív dozvěděla kdo, jak a proč..a skoro do poslední chvíle jsem netušila..

15.08.2023 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Já jsem z anotace pochopila, že se jedná o romantickou oddechovku. Na to jsem zrovna měla náladu a přesně toho se mi dostalo. Příjemné, nenáročné čtení o tom, jak mírně frustrované děvče díky různým okolnostem ke štěstí přišlo..
..navíc četba ve mě probudila touhu navštívit Dánsko...

07.03.2022 5 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Moc se mi komiks líbil, fakt je to roztomilý a i naivní, ale moc hezký..
..a jasně, dá se říct, že je to o ničem, ale taky tak trochu o všem..co se týče začínajícího vztahu .. prostě černobíločervené kresbičky, kde dva pijou čaj nebo sedí v kině nebo pospávají na gauči..atakdále...

12.02.2022 5 z 5

Svatá Barbora Svatá Barbora Marek Šindelka

To bylo pro mě silné kafe..kauza je otřesná, to je bez debaty, a tento román je zpracován bez chyby. Přiměl mě zas k zamyšlení, jak odporného jednání jsou někteří jedinci schopni..

01.12.2021 5 z 5

Rebel Rebel Táňa Kubátová

V kategorii "ženské čtení" prostě super. Příběh je nekomplikovaný, samozřejmě schematický (protagonisté se na začátku nemusí, aby po pár společných zážitcích k sobě postupně nacházeli cestu, končící hlubokým, trvalým, vřelým citem), vnitřní monology jsou stručné, věcné a humorné a dialogy to samé. Mám knížky paní Kubátové ráda, tato je má nejoblíbenější.

26.11.2021 5 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Mě to nijak nezklamalo, četla jsem to se zájmem.. a to ani není můj oblíbený autor..ano, je to místy sebelítostivé a bolestínské - ale přiznaně, a celkem s vtipem.

06.08.2020 5 z 5