Norea Norea komentáře u knih

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Je to moja prvá séria kníh o vílach, ktoré som si rada kúpila. Došla som k nim len náhodou a zariskovala som kúpou prvého dielu. Kniha sa mi páči z toho dôvodu, že vidíte svet víl očami autorky, ktorá ho vidí tak jasne a milo v plných farbách a vôní. Máte tu hlavnu hrdinku a jej zvlástnošť a tajomstvo. Spoznávate jej nové prostredie, novú lásku a svet skrytý v lese. Číta sa to dobre a držíte dobrej strane, len čo mi tak vadí a nie len tu, je to, že hl. hrdinka si počas celej série nevie vybrať toho pravého.

31.03.2015 3 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

No, ja tiež patrím k skupine, ktorá videla film a dokonca ani nie celý :D Film sa mi zdal byť zaujímavý, jednoduchý, jemný a milý s knihami na každom kroku. No a potom som vkročila do Lampášu a skoro mi spadla sánka, keď som tam zbadala tú celú trilógiu a hneď som si ju zakúpila. Tak ako aj pri iných sfilmovaných témach aj tu pri tomto, poviem, že kniha je lepšia. V knihe sa odovzdávate všetkým knihám, taliansku, problémom s čítaním. Spoznávate lepšie hrdinov a chcete si zakúsiť dar hlavných hrdinov.

31.03.2015 3 z 5

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Knihu som si kúpila a sestra ju na jeden šup prečítala, takže dá sa povedať, že som už malú polovicu vedela. Psychicky som sa pripravovala a počas čítania len krútila hlavou, aký sú niektorý ľudia hnusný. Či už je to správaním sa, žitím, či vplyvom. No stále vidím, ako niektorý ľudia nechápu otázke, čo je pre život najdôležitejšie. A to je smutné.

30.03.2015 3 z 5

Prípad Joshua - Neviditeľné mesto Prípad Joshua - Neviditeľné mesto Maria Guadeloupe Harris

Knihu som zo začiatku nemusela, nevedela som jej dojsť na chuť, ale nakoniec som ju prečítala ba dva krát pretože ako v komentári podo mnou, som zistila o ďalších pokračovaniach. Bolo to fajn, mať aj druhý a tretí, ale keď aj trojka končila otovrene a moje zistenie, že posledné dva diely sú v agličtine, vošli do mňa všetci čerti. Myšlienku a celkovo dej si pamätám a doteraz sa hnevám, ale už to mám...niekde, je to v pasé. Neriešim a keby náhodou by sa niekomu uráčilo to preložiť budem veľmi rada :)

Dary Dary Ursula K. Le Guin

Túto knihu som čítala po Lavinii a zamak som cítila rozdiel v oboch dielkach. Celkovo si chválim autorkyn štýl pretože mám pocit akoby som knihu nečítala, ale počula som svoju babku hovoriť o starých časoch :) Štýl je jemný, trošku zdĺhavý pretože všetko treba po drobných detailoch opísať, ale dostávate sa postupne k myšlienke celého sveta, čo vznikol v snoch a v hlave tejto autorke. Čo ma príjemne prekvapilo na celej sérii bolo to, že každá kniha má iných hl. hrdinov a cesty, ktorými sa motá po svete.Vďaka tomu má čitateľ možnosť preskúmať oveľa viac ako v sériach, kde jeden hrdina živý čitateľa skoro vždy rovnakými otázkami a veľmi podobnými predstavami o celom konci.

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Narovinu sa priznávam, že kniha ma upútala obalom (koho by neoslnila tajomná dievčina a drak?) a potom obsahom. Knihu som čítala vždy pred odchodom do práce, väčšinou po kapitole, občas dvoch, čo mi vyhovovalo neboli vždy dlhé. Uznávam jeden faktor, ktorý som si uvedomila ž pri čítaní komentárov a tam bolo písané, že toto dielko, nie je úplné Fantasy, ale politický thriler. Ono ak sa zameriam na každé ráno čo som strávila nad touto knižkou, mávala som dosť podobný pocit akoby som bola u babky, kde slovo televízia a wifi či internet a nebodaj názov nejakej konzoly nebolo dosť archaické a tak sa žilo len pri zvuku starého rádia. No mala som tam polodračicu, nejakú tú zápletku, jemnú romantiku, takže moja duša bola prebúdzaná milou Fantasy knihou, ale tiež mám pocit, že v mojich rukách som držala lepšie fantasy o dračích tématách nemôžem zatiaľ nič tvrdiť pretože to bola moja prvá kniha o drakoch a myslím, že knihu o drakoch nemôžem brať do úvahy HP :D

29.03.2015 3 z 5

Vražda musí počkať / Vôľa kmeňa / Prekliaty dom Vražda musí počkať / Vôľa kmeňa / Prekliaty dom Arthur William Upfield

Až sa hanbím, že toto bola moja detektívka so zelenej knižnice. Nie pre jej žáner a myšlienku, či hlavného hrdinu, ale preto, že som ju čítala len minulý rok. Poviedky sú zaujímavé, cítim v nej exotiku, napätie a namyslenosť hlavného hrdinu. :D kto vie prečo mi tak pripomína slávneho Poirota?

29.03.2015 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Odkedy som sa rozčítala, tak nemám problém s hrubšímy a hrubými knihami. No je len rozdiel, keď ste sa na knihu tešili a pri čítaní ste počítali strany do samého konca. Nehovorím, že kniha ma nezaujala, že by mi nič nedala, ale napriek fascinujúcej myšlienke a celkom logického riešenia si môžem povedať, že som čítala lepšie knihy.

...ale som rada, že som si ju mohla prečítať, len škoda, že som sa segru nechala tak až magicky navnadiť.

29.03.2015 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kniha ma od samého začiatku až po nezvyčajný koniec fascinovala. Hneď sa mi zapáčilo prelínanie samotného deju s policajnými a svedeckými úryvkami. King nám dáva krásne spísaný prehľad týranej dcéry a spolužiačky, oklamanej dievčiny, sakramentsky pobožnej matky, ktorá už trpela chorobou fanatizmu, uhoľ ľudí z minulosti, ktorý sa podujali na rôznych úlohách. Carrie bolo normálne dievča nepochopené klasickým triednym stádom kráv, ktoré maly make- upové tváre vysoko nad oblakmi a niečo čo je normálne brali ako odpad. Z Carrienej matky som šalela aj ja od prvého spomenutia plesu a Carrienho tanca s naj chlapcom na škole, som vedela, že ten ples nedpadne dobre a tešila som sa na brutus, krvavú kúpeľ. Bola som natešená, trošku zhýralá a veľmi brutálna, keď som držala Carrie, keď sa objavila na plese v prasačej krvi? Koniec ma prekvapil a nečakala som ho taký utopický.

24.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Teraz sa tu medzi tými negatívami budem cítiť veľmi zaujímavo a hlavne naho, keďže nemám v úmysle tu písať ďalší odpudzujúci komentár. Mne sa kniha ľahko čítala i účinky na mňa mala. Bola som rada, že som sa k nej dostala, niečo som si uvedomila a potešila do budúcnosti :p Páči sa mi opis postáv, ich zmeny myslenia, cítenia a potrieb. Okrem toho sa mi páčila možnosť ako takého zaujímavého vzťahu, možnosť mať viacej peniažkov :D

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Túto knihu som si požičala z knižnice a začala som sa túlať po krajine, kde žijú elfovia, škriatkovia, ľudia a hobiti. Zatúlala som sa do minulosti a prebila sa do rôznych zákutí. Spoznala som to, čo by mi naša zem nedala. Neviem či to mám brať ako vytknutie, no opisy krajiny ma trošku deptali, keď som ich nemohla rýchlo prečítať a ťahali sa niekedy až cez tri strany. Obľúbila som si celú sériu a konečne som pochopila deju, ktorý mi doposiaľ nebol známy. Napriek môjmu "vytknutiu" som si štýl a rozsah autorovej fantázie veľmi obľúbila, až som si uvedomila, že si ho beriem ako vzor a tiež by som chcela svoju fantáziu posilniť a tak krásne rozvynúť na papiery ako sám J.R.R Tolkien.

24.03.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Druhá časť HP, ktorá ma chytila a hlavne zarmútila, páči sa mi postava Siriusa Blacka. Nemám ani poriadne čo dodať, celá Rowlingová.

23.03.2015 5 z 5

Tak ako kamarátka, ako ja a všetci tu čo komentujú, je tretí diel HP najlepší. Mám len otázku, či by ste si tiež chceli zaletieť na hypogrifovi a nechali sa preniesť časom, kde musí za sebou napraviť pár chybičiek?

23.03.2015 5 z 5

Prvé povinné čítanie, ktoré som s chuťou prečítala a vystriedala všetky možné emócie, ktoré človek v sebe má. Doteraz si pamätám určité útržky a buď sa usmejem nad ako takým odľahčením alebo smutne pokrútim nad hlúposťou ľudského rozumu. Je smutné, že človek ako najinteligentnejšie stvorenie na svete, vie svoj rozum a inteligenciu využiť na niečo také hnusné ako vojna, kde nič nevedie k dávno miereným cieľom hlavných aktérov.

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Popravde :D ako som to začala čítať a hl. hrdina tajomne hovoril o svojom veku, nemyslela som si, že môže mať až toľko...rokov. Kniha sa mi páčila, dobre sa mi za skorého rána čítala a zobúdzala do roboty, kde som nad ňou premýšľala. Najprv ma prekvapila, skoro ma chytila panika, keď som si predstavila tu scénu ležiacej krásnej, mladej panny, kde sa jej asi každou hodinou plnu prsia a muž sa jej jemne dotýkal. No čítala som ďalej a precitla v dedkovej koži, kde duševná hodnota má viac ako tá peňažná či činná, sexuálna. Niekedy pohľad vystačí na niekoľko krásnych spomienok, kde sa srdce zahrieva na vysokú teplotu a cítite všade svrbiace vzrušenie. :) Začala som sa tešiť na starobu.

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Toto dielko som čítala...uf asi ešte na strednej, kedy si to požičala segra a kniha mi úplne vyhovovala, je to milé fantasy, hovoriace, zvieratá, ľahšia myšlienka a veľa dobrodružstva. Nehanbím sa za to, že som čítala knihu určenú pre deti, ktoré vtedy boli o nejaké 4 roky mladšie odo mňa. Skôr ma potešila, e tá kniha je pútavá a plná fantasy prvkov, ktoré vám dávajú možnosť pretrvávať v očarujúcom tranze plnom vnemov.

23.03.2015 5 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Ako som si tu predchvíľou prezrela pár komentárov, hneď som sa pousmiala, že nie som jediná, ktorej sa kniha zdála byť krátka :D Taktiež ma pobavilo, že také percent si hneď spomenie na seriál a hlavného hrdinu cp. Piercea čiže už spomínaného Alana Aldu a spolok. Kniha sa mi prekopírovala tak ako seriál do srdca, duše a mysle. Neľutujem ani jednej stránky a minúty čo som jej venovala.

23.03.2015 5 z 5

Kľúč k šťastiu - kniha, ktorá vám zmení život Kľúč k šťastiu - kniha, ktorá vám zmení život Irina Semina

Kamoška videla moje trápenie,
preto sa snažila o jeho obratenie.
Chcela mi vtisnúť viacej odvahy,
bez sklamania vliať mi radosť naspäť do dlani.
Preto kúpila mi kľúč od šťastia,
bez hanby mi ho nastokla ako obraz zdravia.
Teraz výskam, skáčem, smejem sa,
je to radosť, láska, odvaha čo ma dráždia v akomsi chaose blaženosti.
Ďakujem ti milá osôbka,
si mojim spevom dobroty, oslava mojej nadmiernej spokojnosti.

Tanec jako sen Tanec jako sen Michael Jackson

Túto knihu som strašne chcela pretože od mala som MIcheala Jaksna milovala. Túto knihu som dostala ako darček a vždy ma teší ju otvoriť a pokochať sa fotkami a básňami či úvahami, ktoré vyšli priamo z tejto duše. Konečne som sa cítila ako tak v blízkosti tohto kráľa.

23.03.2015 5 z 5

Zlatá ruža / Prístroj na hmlu / Umelý orol Zlatá ruža / Prístroj na hmlu / Umelý orol Pavao Pavličić

Ach ako začať? Môžem povedať, že pred pol rokom som si myslela, že zelená knižnica a detektívky celkvo ma nebudú baviť. No ako som ráno, skoro ráno siahla po tejto knihe, môj názor sa nezmenil. No je tu ALE. Napriek môjmu nevraživému čítaniu chorvátskych mien a názvov ulíc sa mi veľmi páčil autorov opis ľudskej osobnosti. Jej vnímania, zachovávanie si vlastnej chrakteristiky. Autor opisuje presný rast sebadôvery, úpadok citového zoslabnutia,kedy by ste sa najradšej vyhostili zo sveta žijúcich ľudí. Tieto opisy sú vo všetkých poviedkach a každá je iná. Mne sa najviac páči poviedka Umelý orol a celkový epilóg, kde autor venuje svoje slová priamo čitateľovi. Tento priamy kontakt ma vždy prekvapí a zároveň poteší pretože mám pocit akoby ma vnímal vďaka svojim písmenám, svojou myšlienkou.