Norea Norea komentáře u knih

Obyčajná tvár Obyčajná tvár Raquel J. Palacio (p)

Kniha je milá, zaujímavá, plná úžasu, nepochopenia, úsmevov a precítenia. Vžila som sa do každej osoby, pochopila som problémy a žila som každú sekundu mladého chlapca, ktorý je neobyčajne obyčajný. Kniha sa ľahko číta, krásne uvidíte rozdiel medzi tým čo väčšina nepochopí a odmieta to pochopiť a tými ľuďmi, ktorý sa pokúsia a získajú viac akoby čakali a chceli. Je to myšlieka plná úvah a zamyslenia.

23.03.2015 5 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Kniha ma už zaujala pred tým než som ju videla a začala čítať. Moja sestra si ju zakúpila vždy nad niečím protestovala, nadávala alebo kladne reagovala. Hovorila mi útržky, ktoré ma zaujali a tak potom čo ju prečítala som si ju vzala a ponorila sa do tej celej katastrofy. Pravdu povediac, som rada, že som to len čítala a nemala možnosť to reálne prežiť, aj keď sa viem dostatočne vcítiť do každej osoby a myšlienky príbehu. Najviac čo ma štve je to, že táto kniha je 1. dielom trilogie, ktorú asi celú nepreložia. Už mám takúto sériu neprečítanú a hnevá ma, že sa nemôžem dostať na koniec celej cesty, do určitého bodu, kde nás autor chcel dostať.

23.03.2015 5 z 5

Predurčenie Predurčenie Marja Holecyová

Túto knihu mi ospevovala sestra aká je vynikajúca. Popravde, páčia sa mi obaly kníh a pred tým než som ju začala čítať ma najviac oslovilo to, že autorka je mladá slovenka, ktorá krásnym spôsobom vydala to čo vymýšľala pár rokov. Knihy sú fantasy, s pestrými zápletkami a málokedy smutným koncom hlavnej hrdinky. Som rada, že som to prečítala a nechala sa viesť našou slovenkou po krajine krásnej fantázie.

Nočný cirkus Nočný cirkus Erin Morgenstern

Kniha ma zaujala už dávno a vďaka sestre som mala možnosť si ju prečítať. Kniha ma vtiahla do akoby čierno- bielej mágiou preplnenj siene, kde som túžila všetko precítiť a prežiť na vlastnej koži. Mať talent a vnímať okolie tak ako tie deti v tom cirkuse, vnímať strom, ktorý rastie a všettko zapisuje, vykúzliť odkaz a prenechať ho niekomu blízkemu. Bol by to sen a nie písaná myšlienka.

Čaroles Čaroles Brandon Mull

Tento diel i celá séria je podľa môjho gusta, je to Fantasy, ktoré vrelo prijímam a nechám sa unášať vysoko až nad oblaky, kde sú iné problémy a svety. Kniha môže byť písaná na podobný žáner iných kníh, ale to skoro každá druhá, páčia sa mi a to je hlavné.

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Málokedy sa mi dostane do rúk kniha s dennikovým formátom. Páči sa mi preklad knihy, útržky minulosti, priebeh deja. Pochutnávala som si na nej na Jar na slniečku, bolo to super, pretože som sa cítila akoby som patrila do toho deja. Aspoňže nožíky zostali bezpečne ďaleko od mojich rúk :D

Voda pre slony Voda pre slony Sara Gruen

Kniha je krásna, plná citu, zvierat, akcie, a trošku aj historie. Odmietla som dopozerať film pretože som mala čerstvo prečítanú knihu a v určitých odsekoch soom dosť smoklila, tak som jednoducho nedopozerala, ale kniha sa mi stále páči a pamätám si ju, hlavne epilog o historii jedného slona.

22.03.2015 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Prvá kniha, ktorú som od neho čítala a hneď som si ju zamilovala. Páči sa mi myšlienka, problemaika, výstižné opisy prostredí a chakteristiky každej jednej osoby. Pobavila ma Kingova predstava budúcnosti a koncom ma priam paralyzoval rýchlou zmenou, nikdy by som nečakal taký koniec.