Nixa Nixa komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Na knížku jsem se strašně těšila a jsem z ní nadšená! Josie mi od prvního dílu přirostla k srdci a tenhle díl byl zatím nejlepší. Z kapitol, které vypráví malá Josie mi běhal mráz po zádech. Kniha je opět neuvěřitelně čtivá, krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál. Snad se brzy dočkáme dalšího dílu!

15.10.2021 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Předešlé knihy se mi možná líbily o malinko víc, ale i tento díl je skvělý! Autorka prostě umí psát čtivě a napínavě. Nemůžete knihu odložit a jen čtete a koukáte s otevřenou pusou jaké zvraty se v knize staly. Celá série s Jane a Maurou stojí za přečtení!

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Autorka opět nezklamala! Bylo to čtivé, napínavé, tajemné a plné překvapivých zvratů.

08.09.2021 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Od prvních stránek čtivé, napínavé a mrazivé. Na konci jsem měla úplně husí kuži. Skvělý to bylo!

Dům u jezera Dům u jezera Nuala Ellwood

Dlouho jsem nevěděla co si o této knize myslet. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a moc se mi to ani nelíbilo, ale pak to začalo být napínavé a nemohla jsem knihu odložit. Nejprve jsem byla zklamaná, ale později se z knihy stal mrazivý a napínavý příběh, kde nevíte komu věřit.

08.09.2021 3 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Čtivé, napínavé a plné překvapivých zvratů. Celou sérii doporučuji!

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Toto je určitě jedna z nejlepších knih co jsem v tomto roce četla! Bylo to skvělý. Příběh je čtivý, napínavý a i když má 450 stránek, čte se díky krátkým kapitolám neskutečně rychle. Každou kapitolu vypráví jiná postava a příběh má i několik dějových linek, přesto se v něm neztrácíte a vše do sebe na konci skvěle zapadne. Kniha určitě stojí za to.

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Nechci se opakovat, ale tahle série je opravdu skvělá! Kniha má opět pár stránek a přesto je mrazivá, překvapivá a neuvěřitelně čtivá. Tady se i poprvé objeví soudní lékařka Maura a proto mám ten druhý díl snad ještě radši než první. Knihu jsem četla několikrát a určitě ne naposled. Ráda se k ní určitě zase vrátím a užiju si skvělou společnost Jane a Maury.

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Opět skvělé! Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa, prostě detektivka jak má být!

09.08.2021 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Nadšení od prvních stránek! Kniha je čtivá, napínavá a i když jsem teda nějaké ty zvraty trochu očekávala, čtení jsem si neskutečně užívala a knihu jsem nemohla ani odložit. A konec byl teda skvělý!
Opravdu hodně se těším na další díly s Lizzy a Jaredem. Doporučuji.

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Já prostě tuhle sérii miluju. Čtu jí už poněkolikáté a vždy je to skvělý zážitek. Na pár stránkách máte napínavou a překvapitou detektivku. Knihy od Tess Gerritsen opravdu stojí za to.
Tady jsem si užívala, že se více objevuje Maura. Bylo zajímavé číst o jejím dětství a původu, který odhalil děsivou pravdu. To co se Maura dozvěděla by opravdu nechtěl nikdo z nás. Také dějová linka těhotné Mattie mě hodně bavila.
Já jsem nadšená a určitě jsem Dvojče nečetla naposledy :)

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

Já bohužel z knihy nadšená nejsem. Autorka má hodně originální styl psaní a tak jsem se dlouho nemohla začíst. V knize je i poměrně hodně postav a než jsem si ujasnila, kdo je kdo, tak to taky celkem trvalo. Asi v půlce knihy jsem se opravdu začetla a hltala jednu stránku za druhou, ale pak byl najednou konec, který by byl skvělý a opravdu mrazivý, kdyby to bylo napsané trochu jinak a nebylo to tak uspěchané. Takhle je tam to rozuzletí a překvapivý moment jen tak mimochodem zmíněný. Přesto určitě kniha stojí za přečtení. Hodně na mě zapůsobila společností lidí, která nepříjímá jedince co se trochu odlišují od ostatních. V knize se objevuje rasismus, domácí násilí, kruté trestání dětí, problémy s alkoholem a drogami.

09.08.2021 3 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Příběh začíná ve Slepecké škole. Tam stráví Malorie a její dvě děti Tom a Olympia dva klidné roky. Bohužel i tam dojde ke tragédii. Neznámí tvorové se dostanou i tam a Malorie s dětma musí opět uniknout do světa, kde na ně číhá nebezpečí. Když už si myslí, že našli klidné místo k žití, zaklepe jim na dveře neznámý muž. Řekne jim něco v co Malorie už ani nedoufala. Odváží se vyrazit na nebezpečnou cestu?

Olympie mi byla sympatická, naopak Malorie je zde hodně zásadová, všichni musí dodržovat její opatření a tím jak vyšilovala mě trochu štvala. Možná, ale právě díky jejím pravidlům zatím přežili.
Kniha se mi četla dobře a musím říct, že jsem opravdu spokojená s tím jak příběh skončil. Pokud bude i tento díl zfilmovaný, ráda na něj kouknu.

20.07.2021 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Angela opět nezklamala, bylo to skvělý! Já mám Kim a její tým hrozně ráda a těším se na každou další knihu. Baví mě krátké a napínavé kapitoly, které vás prostě nutí číst dál a dál. Celá tato série je neuvěřitelně čtívá a já doufám, že další díl vyjde brzy :)

20.07.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Okamžitě potřebuji další díl! Tohle bylo opět skvělé. Čtivé, napínavé, překvapivé a humor agenta Tatuma a jeho dědy tomu dodává úplně jiný rozměr. Ještě se mi nestalo, abych se u takových knih zasmála.
Zoe a Tatum tentokrát pátrají po vrahovi, který své oběti pohřbívá zaživa, natáčí je při tom na video a vysílá to živě. I zde se musí Zoe vypořádat s jednu soukromou záležitostí, která se jí nedaří vyřešit.
Tato série rozhodně stojí za přečtení!

17.06.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Knihy od autorky jsem četla několikrát a vždy je to skvělý zážitek. Kniha Chirurg odstartovala mou vášeň a lásku k thrillerům a detektivkám. Četla jsem ho snad desetkrát, Jane mi byla sympatická od samého začátku, přestože je taková nerudná a někomu by se mohla zdát protivná, já jí mám ráda :) Určitě se znovu chystám na re-reading i dalších dílů, protože série s Jane a Maurou jsou jistota kvality!

17.06.2021 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Pokračuji v re-readingu této ságy a moc si to užívám. Vracím se do svých náctiletých let a řekla bych, že se mi knihy líbí snad ještě víc než před lety :)

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Z knihy jsem opět nadšená! Na začátku jsem si říkala, že to nebude asi tak dobré jako předchozí díly, ale omyl... na konci do sebe všechno zapadlo. Bylo to čtivé, napínavé a z konce úplně mrazí. Poslední kapitola? Takový závěr jsem teda nečekala.
Huldar začíná se svým týmem vyšetřovat smrt muže, která ze začátku vypadá jako sebevražda. Nakonec se ukáže, že se muž neoběsil sám a začíná tak vyšetřování vraždy. V bytě zavražděného je nalezen čtyřletý chlapec, který neví kde bydlí a nezná ani své příjmení. Začíná pátrání kdo chlapec je, kde má rodiče a jak se dostal do bytu zavražděného muže. Do vyšetřování vstupuje i psycholožka Freyja a společně s Huldarem se snaží zjistit co se stalo.
Jen je škoda, že Freyja se v tomto díle ukazuje měně než v předešlých knihách. Jinak Yrsa opět zabodovala!

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tuto sérii se strašidelnými domy mám moc ráda a i tato kniha se mi líbila.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Měla tři kočky a pořád něco pekla :)
Josefína žije vedle domu ve kterém prý straší. Jednou v noci je Jo svědkem útěku celé rodiny. Rodina odešla ve spěchu a nikdy se nevrátila ani pro své věci.
Když se nastěhuje nový nájemník, Josefína je zvědavá a jde mladou ženu pozdravit.
S Annou si padnou do oka a když se v domě opět začne dít něco zvláštního, chce jí pomoct a později si je jistá, že jde Anně o život.
Skvělý duchařský příběh. Kniha je čtivá, napínavá a mrazivá. Možná jedna situace v knize se mi nelíbila a proto dávám jednu hvězdu dolů.

10.06.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tohle bylo tak moc hezké čtení. Příběh o lásce, přátelství, mateřství, manželství, těžkém životě a o smutku, který život přínáší, ale také o velkém štěstí a radosti.
Anna mi přirostla k srdci. Z jejího vyprávění o životě mi bylo úzko a jsem ráda, že žiju v době ve které žiju. Kniha mě vzala za srdce a na konci mi i pár slz ukáplo.
Tohle rozhodně stojí za přečtení a určitě se kouknu na další autorčiny knihy. K této se v budoucnu rozhodně vrátím.