ninano ninano komentáře u knih

Kdo schovaný není... Kdo schovaný není... Thomas Perry

Skvělé vystavěný příběh plný napětí, který vás chytne a nepustí, dokud nedočtete. 100% a doporučuji.

02.04.2024 5 z 5

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Na můj vkus příliš překombinované, ale zkusím ještě něco od autora.

02.04.2024 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Další kniha od tohoto francouzského spisovatele. Přišla mi podobná jako ostatní, možná tato byla trochu víc rozvláčnější. Do plného počtu hvězd mi tu ale stále něco chybí.

15.03.2024 4 z 5

Pacientka Pacientka Tim Sullivan (p)

Detektivce chybělo větší tempo a rovněž Cross si mé sympatie nezískal.

09.03.2024 3 z 5

Zmizelí Zmizelí Benedict Jacka

Tohle nebyl můj šálek kávy. Stejně jako u předchozí knihy jsem se nechala zlákat obálkou a očekávala něco jiného. Obecně mám asi radši realističtější příběhy.

01.03.2024 3 z 5

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

Nechala jsem se zlákat pěknou obálkou, která slibovala děsivý zážitek. Bohužel většina knihy byla vata, bez hlubší hodnoty. Postavy byly vesměs nesympatické a jejich chování mnohdy nelogické. Zklamání.

28.02.2024 2 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Průměrná detektivka na téma "Peče celá země." Oddechové čtení, ale skutečný thriller vypadá přece jen trochu jinak.

11.02.2024 3 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Moc dobrá detektivka. Autorka píše čtivě a všechny knihy, které jsem od ní četla, jsou originální a poutavě napsané..

24.01.2024 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Souhlasím s komentářem od Marek82, začátek byl perfektní, okamžitě si mě získal a vtáhl do děje. Bohužel potom se to celé tak nějak rozplizlo a místo hlavního děje přišly na řadu děje vedlejší, které nebyly tak čtenářsky atraktivní. A příběh celý je i hodně za hranou reálnosti a uvěřitelnosti.

24.01.2024 3 z 5

Belinda a tajemný výlet Belinda a tajemný výlet Jolka Krásná

Celkem pěkná kniha pro menší děti. Musím pochválit obálku, ta se moc povedla.

24.01.2024 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Na můj vkus trochu moc rozvláčné, knize by prospělo výrazné zkrácení a patrně i lepší překlad.

16.01.2024 3 z 5

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Tady se opět potvrdilo, jak je někdy masivní reklama kontraproduktivní. Člověk očekává víc, než nakonec dostane. Přitom příběh nebyl špatný, jen má člověk pocit, že už podobné věci četl vícekrát.

04.01.2024 3 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Pěkný námět, první polovina knihy byla slibná, pak se ale tempo dost zpomalilo a přišlo mi to trochu překombinované. Ale i tak musím hodnotit celkem kladně. Docela dobrá česká detektivka.

27.12.2023 3 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Nejděsivější thriller roku? Ano, snaha o to jej napsat tu byla zjevná. Přestože zde autorka nešetřila detailními popisy brutalit, vulgaritou a rovněž obětí zde bylo jako máku, v konečném důsledku to moc nefungovalo. Chyběla tomu totiž větší hloubka a rovněž příběh a zejména pak závěr byl zbytečně překombinovaný. Ale čtivost knize upřít nelze.

26.12.2023 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

V tomto případě mi přišlo filmové zpracování mnohem lepší než předloha. Kniha je dle mého mínění na dnešní dobu příliš rozvláčná, filozofická a teologická. Mnohé pasáže mají spíše význam pro, člověka, který teologii studoval, nebo se chce o problematiku, kterou se tento obor zabývá, hlouběji zajímat. Pro obyčejného čtenáře jsou však mnohé stránky tohoto díla hůře uchopitelné.

26.12.2023 4 z 5

Memento Memento Radek John

Jeden z našich nejznámějších novinářů v jedné z našich nejznámějších knih o narkomanech.

10.12.2023 4 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Harry Bosch sympatický vyšetřovatel a jeho druhý případ. Michael Connelly píše poutavě, stránky odsýpají, ale je to jeden z mnoha podobných thrillerů.

10.12.2023 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Úžasná klasika, která bohužel - podle hodnocení tady - v dnešní době příliš neboduje.

09.12.2023 5 z 5

Marťanská kronika / 451 stupňů Fahrenheita Marťanská kronika / 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělá a nadčasová díla. Základní kameny sci-fi litaratury.

04.12.2023 5 z 5

Talentovaný pan Ripley Talentovaný pan Ripley Patricia Highsmith

Knihu jsem nejprve viděla 2x jako film. Obě verze se mi líbily. Ale knižní zpracování je mnohem lepší a přestože se jedná o hodně staré dílo, patří rozhodně k tomu nejlepší mu v tomto žánru. Nechápu to nízké hodnocení tady. Rozhodně stojí za přečtení. Patricia Highsmithová píše skvěle.

04.12.2023 5 z 5