Kdo schovaný není...

Kdo schovaný není... https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98911/kdo-schovany-neni-98911.jpg 4 28 12

Jane Whitefield série

Mladá, fyzicky neobyčajne zdatná a psychicky odolná Jane Whitefieldová si vybrala výnosnú, ale vysoko rizikovú živnosť. Jej úlohou je zachraňovať ľudí, na ktorých poľujú profesionáli, čo nepoznajú zľutovanie. Nestačí zamiesť všetky stopy, treba im nájsť aj novú identitu a prostredie, v ktorom budú môcť žiť bez strachu, že za rohom striehne smrť. Navzdory tomu ju prekvapí návštevník, ktorý na ňu čaká jedného dňa po návrate domov. Bývalý policajt obvinený zo sprenevery žiada, aby preňho urobila to isté, čo pre jeho starého priateľa: aby mu pomohla zmiznúť navždy. (www.pitaval.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Doplněk

Vanishing Act , 1994

ninano
02.04.2024 5 z 5

Skvělé vystavěný příběh plný napětí, který vás chytne a nepustí, dokud nedočtete. 100% a doporučuji.

zd0981
30.03.2024 3 z 5

Ta třetí hvězdička je z milosti.
Ten příběh tak jak je popsán se nemohl odehrát, je uvěřitelný tak naprostému naivovi, Nebudu zabíhat do detailů.

Luigi1
21.10.2023 5 z 5

Vynikající čtení u kterého jsem se nenudil Doporučuji

MiJant
25.08.2023 5 z 5

Tak ako sa mi nechcelo do tejto knižky, tak som si dobre "začítal". Musím napísať, že skvelý príbeh, zápletka vynikajúca, opis ľudí, postáv a okolitých miest a divočiny je nádherný, poučný, nečakaný... Vrele doporučujem, pre všetkých ktorí milujú dobrodružstvo; Nenápadný skutočný "thriler".

mi-380
23.06.2022 4 z 5

Napůl běloška, napůl indiánka.
Napůl město, napůl divočina.
Napůl realita, napůl sny a mýty.
Napůl úvahy a rozhovory, napůl akce.
Napůl dobrá četba, napůl skvělá.
80 % (aktuálně 19 hodnotících s průměrem 88 %).

ddkk
21.07.2021 5 z 5

Opět musím poděkovat svým oblíbeným za objev skvělé série s podivuhodnou a obdivuhodnou Jane Whitefieldovou, původem Indiánkou. Nekonají se tu žádné krváky ani jiné příšernosti a přesto je to příběh plný napětí, které neuvěřitelně graduje až do poslední stránky.

Zajímavý a pozoruhodný je nejen sám příběh, ale i prostředí, v němž se odehrává a také historie této části severní Ameriky. Musela jsem si vyhledat informace o irokézském kmeni Seneka i o úžasné řece Genesee s jejími vodopády a soutěskami, na mapě jsem sledovala trasu, po které Jane v závěru knihy běžela o život....A žasla jsem podruhé...

Dávám plný počet a doporučuji.

hanzmb
05.04.2021 5 z 5

Tak se mi podařilo objevit zase jednu bezvadnou sérii. Alespoň v to doufám po tomhle fantastickém 1. dílu. Thriller jak vyšitý od první po poslední stránku. Přitom autor nepotřebuje žádná kvanta krvavých scén. K tomu 3 nádherné bonusy:
Popis toho jak změnit identitu
Líčení nádherné severoamerické přírody
Reálie ze života současných indiánů
Takže nejen napětí, ale i spousta zajímavostí a poučení. Co si přát víc, než takhle komplexní knihu.

kap66
01.04.2020 5 z 5

Neumím si to vysvětlit jinak, než že si Thomas Perry zjistil něco o mém dětství a o tom, co jsem ráda četla tehdy a co čtu teď :-). Nakombinoval to a vytvořil hlavní hrdinku, poloviční indiánku, která v sobě skloubila instinkty po předcích s civilizačními návyky, empatii s logickým myšlením a morální cítění se specificky pojatým smyslem pro spravedlnost. Poslal ji na stranu dobra, do cesty jí postavil silné soupeře a nechal ji prodírat se městem i nádhernou průzračnou přírodou. Ona i ta zápletka byla průzračná – a nemyslím to vůbec špatně, do svižnosti a vyznění knížky se to hodilo. Moje indiánská duše toužící po spravedlnosti je uspokojena na pět hvězd.

Ava365
10.12.2019 5 z 5

Originální autor. Všechny jeho knihy mají napětí a skvěle se čtou.

mata57
14.08.2019 5 z 5

Děj fičí jak šíp z luku vystřelený. Super počtení v žánru thrillerů. Velmi úsporný text, avšak krásu drsné přírody spolu s napětím perfektně vyvolávající. Bonusem je popis indiánských reálií, současných i historických.

mirabl
05.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. A navíc si nevzpomínám, kdy jsem naposledy zažil takový dějový kotrmelec. Lovecký duel ve finále nemá chybu. Doporučuji.

mira.k
20.08.2016 4 z 5

Vynikající thriller.

krimi

Kniha Kdo schovaný není... je v