Nikidree Online Nikidree komentáře u knih

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Nadšení z prvního dílu mě nepřešlo ani u druhého. Díky tomu, že mi kniha neuvěřitelně sedla, užívala jsem si každou stránku. I když možná za pár dní přijdu na nějaké ty drobnosti, které třeba nebyly úplně dokonalé, stojím si za tím, že je to prostě super příběh.
Velmi mě zaujalo, jak je Sitie naprosto odlišná od Ixie. Nové postavy si mě opět získaly a i ty protivné měly něco do sebe. Pouze nevím, jak si "zařadit" Cahila. Očekávám, že v dalším díle se mi to už podaří, ale tady je pro mě jednou velkou (a trochu divnou) záhadou. Jeho chování a později i motiv je prostě.. zvláštní.
Valek mi moc chyběl a když se konečně objevil, skákala jsem radostí. On a Jelena jsou naprosto dokonalá dvojka. Až je mi skoro líto, že stránky tak hltám, protože mě čeká poslední díl

15.01.2022 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Tak tohle byla tedy jízda! Ačkoliv jsem četla už propracovanější knihy, první díl Studie jedu mě naprosto uchvátil. Skvěle mi sedl styl psaní, kdy jsem četla stránku za stránkou a doslova je hltala.
Valek je naprosto úžasná, komplikovaná a velmi zajímavá postava a Jelena jakbysmet. Dokonce mě i zaujal velitel, a pár vedlejších postav. Přišlo mi, že jako celek se to všechno hezky doplňuje. Jelena prošla krásnou proměnou, která je opravdu znatelná a držím jí palce.
Vytkla bych snad jen to, že se vztah mezi postavami udál příliš rychle. Děj sice krásně plyne a v podstatě se pořád něco děje, ale vzhledem k tomu, co obsahuje konec, mi po přečtení přijde, že to chtělo víc oťukávání, nějaké narážky,... cokoliv, co by to udělalo věrohodnější.
I přes tuto drobnost dávám plný počet, protože mě to vážně moc oslovilo a bavilo.

14.01.2022 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

Jak já byla ráda, že se v minulém díle vztahy s kluky "vyřešily"! Jenže to by bylo moc snadné a tak se to musí zase celé zamotat. A něco mi říká, že další díl v tom bude pokračovat ještě víc.. Ach jo, už jich mám plné zuby.
Chápu, že je toho na Zoey moc, ale tohle mi k ní prostě nesedí. Chová se jako bůů a nejhorší je, že to sama místy v podstatě přiznává a stejně to dělá dál. Ano, jsem na tuto sérii už poněkud stará, ale myslím že i mé mladší já by z toho bylo už na prášky.
Kromě výše zmíněno je to ale dost slušné a poměrně propracované čtení. Sice dost emoční, ale taky zajímavé a napínavé. Hodně mě potěšilo, že se záležitost s Neferet konečně pohnula a jsem velmi zvědavá, co přinese další díl.

11.01.2022 3 z 5

Inferno Inferno Lisa Jane Smith

Jsem ráda, že poslední díl napravil vroubek z dílu druhého. Toto bylo rozhodně příjemnější na čtení a hlavně mnohem zajímavější. Taky se mi zamlouvá, jak to celé dopadlo. Myslím, že tento konec k tomu opravdu sedí.
Ačkoliv bych našla spoustu věcí, které bych celé trilogii vytkla, jako celek to není až tak špatné. Hlavní roli hraje cílová kategorie čtenářů, kterou už nesplňuji. Proto mi to nesedlo tak, jak mohlo. I přes to to můžu doporučit. Jako nenáročná čtivo s kapkou strašidelných prvků to je dobré.

29.12.2021 3 z 5

Doupě Doupě Lisa Jane Smith

Uh.. Na to, jak mě první díl celkem zaujal, druhý mě dost odradil. Julián se svou drastickou hrou je super, ale chování/popis hl. hrdinů na mě bylo celkem silné kafe. Ne vážně, k čemu je potřeba vědět, že někdo jde spát v pyžamu od světové značky? Že má na sobě ty a ty šaty, že v tom a tom působí ležérně ale neodolatelně?
Už jsem asi opravdu stará na tento typ YA, protože tohle pro mě bylo utrpení. Stejně jako že se v jednu chvíli Jenny chová hystericky, hned na to by mohla odhodláním tříštit skály a vzápětí upadá do mdlob. Tom se celou knihu chová jako hrdinný blbec a zbytek party je takový.. nijaký.
V tuto chvíli nevím, o co se autorka vlastně snaží. Snad mi to poslední díl objasní. Dávám 2*, přeci jen je to kniha pro jinou kategorii čtenářů a já jsem už zmlsná jinými, daleko propracovanějšími knihami. Takže 1* by prostě nebyla fér.

26.12.2021 2 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Skvělý nápad s poněkud horším provedením. Alespoň to byl můj první dojem při čtení. Rozhodně se jedná o knihu pro mladší čtenáře, avšak pokud člověk chce něco oddechového, kde nemusí přemýšlet, je Zakázaná Hra dobrou volbou.
Věřím, že kdyby tento nápad zpracoval někdo, kdo dokáže lépe pracovat s fantasy prvky, lépe popisovat, vyprávět a hlavně pracovat s postavami, byla by to naprosto bombastická záležitost.
Hl. postavy jsou věkově tak na střední a podle toho se chovají. Osobně mě nijak nezaujaly, hlavně proto, že se o nich člověk vlastně nic moc nedozví. Výjimku tvoří snad jen Jenny. Jelikož má však kniha lehce přes 200 stránek, nelze čekat žádné zázraky.
Zbylé dva díly si plánuji přečíst, abych to měla komplet. Zajímá mě, jak to dopadne.

21.12.2021 3 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Druhý díl je rozhodně zajímavější, než první. Konečně se tu něco pořádného dělo. Z jedné osoby se začíná stávat ne tak špatná a u druhé je to naopak. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Konec mě pěkně navnadil.
Na druhou stranu hormony hl. hrdinky dostaly víc prostoru a to už mi zrovna nesedlo. Heath na mě velký dojem neudělal už v prvním díle a tady je to ještě horší. Naopak Erik tu příliš nebyl a další obdivovatel (?) i přes to, co udělal, vyzněl tak nějak naprázdno. No nevím, snad další díl něco objasní.
Co mi v knize chybí nejvíc, je lepší uvedení do světa. Ráda bych znala důvod tetování, případně zda má i nějaký význam. Zda dospělí upíři mají běžně tetování i jinde na těle než jen na hlavě, jak lze získat jeho případné rozšíření atp.

17.12.2021 3 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Ani nevím, proč jsem se k této sérii nedostala dřív. Nejspíš mě tenkrát nezaujala, nebo jsem ji úplně minula. Což teď zpětně beru jako škodu, protože bych ji asi ocenila víc. Ačkoliv vzhledem k jistým výrazům bych tak úplně neřekla, že je to knížka pro děti, spíš tak 15+. I když v dnešní době je to už asi jedno..
Co se týče děje, nemám skoro co říct. V prvním díle se neděje takřka nic. Šestnáctiletá holka se učí žít se svým novým já, snaží se vyrovnat s tím, že je jiná než ostatní děcka na škole a řeší typické věci (kluky, protivný holky, aby někam zapadla,..). No a až ke konci se stane konečně něco zajímavého.
Není to myšleno zle, jen jsem holt už trochu stará na tuto sérii. Co však můžu říct je, že mi čtení nebylo nepříjemné. Jazyk a celkově způsob vyprávění špatný není, jen je to občas takové jednodušší a místy dost puberťákovské. Což je vzhledem k věku hl. hrdinky pochopitelné.
Líbí se mi, že postavy mají svůj charakter a drží se ho. Zoey je mi sympatická, stejně jako její parta. Sice "dvojčata" mi trošku lezou krkem, ale dá se to zvládnout. Ani ostatní postavy nejsou špatné. Když vezmu v potaz, že je jim prostě mezi 15-18 tak se podle toho dost chovají.
Zatím to vidím na takové hodně nenáročné oddechové čtení. Nemůžu říct, že by mě to kdovíjak nadchlo, ale zklamaná taky nejsem. Tak snad další díly budou už trochu akčnější.

17.12.2021 3 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Nevím, proč jsem se rozhodla číst tento doplňkový díl až po celé sérii, ale nijak mi to nevadilo.
Můžu říct, že obě povídky byly moc pěkné, ačkoliv ta s Andreou byla samozřejmě zajímavější, protože děj měl víc prostoru, než Magické dary s Kate.
Asi bych tomu nic nevytkla. Brala jsem to jako doplňkovou knihu k sérii o Kate a tím to opravdu je.
Snad jen bych zmínila, že mě mrzí, že nejsou vydané i ostatní knihy ze světa Kate Daniels. Co jsem tak koukala na web stránky autorky, jsou příběhy i s Julií, Hughem, Dali i Curranem. Hlavně Currana bych si hrozně ráda přečetla. No ale co se dá dělat..

15.12.2021 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Tak je to tady, konec série o Kate. Rozhodně je potřeba zmínit, že mi všechno sedlo - způsob psaní, děj, svět jako takový i postavy. Kate si mě získala, protože i když má obrovskou moc, většinu série neví, jak ji správně použít. Je sarkastická ale obětavá, neuvěřitelně dobrý zabiják ale ne nezranitelná a má prostě své mouchy. A to samé většinou platí o všech postavách, co se v knize objevují. Výjimkou je za mě Roland.
Dokud je "pan záhadný", má tajuplnou auru, při které čtenář prostě čeká, co se z něj vyloupne. Jenže když se na scéně objeví, už tak děsivý není. Osobně mi přišel jen jako šílenec. Myslím, že hlavní vinou je neustálé skákání z módu z "Jsem na tebe tak pyšný" přes "Podřiď se mi a dám ti všechno" po "Chci zabít tebe i tvého syna". Smysl mi to dává, jen v kombinaci s Kate a tím, že ho chce většinu série zabít, načež vlastně nechce, protože je to její otec.. No tohle prostě mohlo být udělané lépe.

Co mě na tomto díle mrzí nejvíc, je přeskočení celého těhotenství Kate. I kdyby to bylo letem světem v rámci jedné kapitoly, uvítala bych to. V některém díle bylo zmíněno, že ona potřebuje zabíjet. A představa, jak 9 měsíců sedí na prdeli a čte knížky o miminech, je pro mě krapet absurdní. Těšila jsem se na rozpory mezi ní a Curranem, kdy s rostoucím břichem bude chtít jít do akce a on ji to bude vymlouvat a třeba ji přiváže k židli, jen aby byla v klidu.
Ono celkově celá série obsahuje dost potencionálně zajímavých prvků, které však autorka už nevyužila. Není to chyba, ona příběh podala tak, jak ho vymyslela. To, že já bych klidně měla dvojnásobný počet stránek u každého dílu, jen abych si mohla užívat víc zážitků z Atlanty kterou pomalu ničí magie, je můj problém.

Na závěr jen zmíním, že i přes drobné nedokonalosti se mi celá série velmi líbí a rozhodně ji můžu s klidným srdcem všem doporučit

28.11.2021 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Vypadalo to jako zajímavý příběh s různými postavami, které nemají téměř nic společného. Jenže ať jsem se snažila sebevíc, nechytl mě. Do čtení jsem se nutila a skoro jsem to chtěla vzdát.
Ačkoliv je nápad zajímavý, provedení za mě velmi pokulhává. Vlivem toho, že sledujeme 5 hrdinů, kteří sem tam dostanou prostor, se to celé neskutečně táhne. Některé kapitoly mi přišly naprosto zbytečné. Troufám si říct, že mají spíš informativní obsah, aby čtenář lépe pochopil osobnost některého z hl. hrdinů, ale mě to tedy úplně minulo. Navíc když vám sednou jen 2 hrdinové z 5, je těžké si knihu užít..
Bohužel jsem si neužila ani konec, který je z celé knihy nejzajímavější. A jelikož mě ani moc nezajímá, jak to dopadne, nejspíš se do dalších dílů v brzké době pouštět nebudu.

19.11.2021 2 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Jelikož už od 3. dílu nečtu anotace, abych byla co nejvíc překvapená z děje, byla jsem dost zaskočená z úvodních slov autorky a říkala si, co se tu sakra stane.
Musím říct, že tento díl byl docela pecka. Hlavně kvůli událostem, které se tam odehrály. Jsem moc zvědavá na poslední díly, co mě čekají. Jak se to všechno vyvrbí a jak to s Rolandem dopadne. Také se udály velké změny se Smečkou a jsem hodně zvědavá, jak to s osudy Kate a Currana zamává.
Jediné, co bych zmínila, je změna u Kate. Nemůžu si pomoct, už mi nepřijde tak soběstačná, jako na začátku. Samozřejmě že vztah s Jeho Chlupatostí v tom udělal své a je to v pořádku. Ale nemůžu si pomoct, už ji nevidím jako drsnou tvrďačku, jakou mi přišla na začátku. Neříkám, že je to chyba, jen jsem si toho všimla.
A jako druhou věc bych podotkla to, co už u nějakého dílu předtím. Hrozně moc bych uvítala rozepsanější konce. Epilogy mi nestačí. Obsah v nich je většinou několik dní po události v poslední kapitole a stejně je takový.. že to člověku moc neřekne. Ano, naláká ho na další díl, ale prostě je to takový útržek "ničeho".

17.11.2021 5 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Další díl za mnou a nadšení ze série stále přetrvává. Sice mi chybí větší provokace mezi Curranem a Kate, ale na druhou stranu alespoň to mezi nimi není natahované do posledního dílu. I přes to je Kate naštěstí pořád stejně sarkastická a autorka to prostě umí dobře napsat, za což tleskám. Opravdu se mi to zamlouvá.
Tento díl mi přišel docela drsný. Z těch všech dosavadních nebezpečí pro Kate i celou Atlantu mi přišel (zatím) nejhorší. Nejspíš proto, kdo za tím stál, a co + jakým způsobem se chystali udělat.

13.11.2021 5 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

V podstatě bych mohla zkopírovat komentář u předchozího dílu a jen lehce poupravit dějové věci, aby seděly, a hotovo. Kate mi prostě sedí svou povahou. Většina postav, které se tam objevují nejvíc, mi sedí. Jeho chlupatá výsost, Jim, Derek a dokonce i Saiman. Sice je to strašný egoista, ale je napsaný tak dobře, že mi nevadí pasáže s ním.
Opět bych jen zmínila, že ty konce jsou takové hrozně rychlé. Ale už jsem si zvykla a vlastně mi to ani tak nevadí.

06.11.2021 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Nejvíc ze všeho mě hrozně štve, jak je kniha krátká. Člověk čte, čte a najednou konec. Mám přečteno ani nevím jak. Což ostatně svědčí o tom, že mi série o Kate sedla a opravdu mě baví. Sedí mi styl psaní, její sarkasmus, to jak se nebojí přiznat, že se bojí i když se to snaží nedávat najevo...
Je to parádní oddechovka, u které jsem se prostě hltala stránku za stránkou, jak mě zajímalo, co se stane dál. A zajímá mě to stále. Co je Kate vlastně zač, jak to dopadne s Curranem, kdy se konečně objeví Roland.. Jsem tak ráda, že jsem teprve na začátku série a mám ještě spoustu před sebou.
Jediné, co bych tomuto dílu vytkla, byl příliš rychlý konec. Osobně bych uvítala alespoň větší popis souboje a hlavně toho, co se dělo potom. Taky mě zajímá, co se stalo třeba s Esmeraldou, pokud jsem tedy její osud nepřehlédla.
Jinak je to prostě pecka a už se těším na další díl.

01.11.2021 5 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Příliš gamebooků jsem nečetla a tudíž nemůžu úplně hodnotit kvalitu Nejhoršího večírku. Za mě to nebylo špatné čtení. Jako oddechovka to je celkem dobré. Sice mi ze začátku úplně nesedl popis/styl psaní, ale když jsem si zvykla, tak to už šlo.
Došla jsem celkem ke 3 různým koncům. Bohužel ani jednou až úplně na konec. Což samozřejmě není vina knihy.
Co mi tu však chybělo, bylo napnutí, jak to sakra dopadne, co se "se mnou" stane atp. Přišlo mi, že jsem se rozhodovala prostě "jen tak", že mě kniha nedonutila se nad tím nějak víc zamýšlet a zvažovat, co by mohlo být lepší, bezpečnější,..
Označila bych to za takový průměr - nezklame ani nenadchne. Obálka se mi zamlouvá, ilustrace v knize taky, ale bez napětí tomu prostě chybí šťáva.

22.10.2021 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Jsem velmi mile překvapena. Kniha je svižná, čtivá a velmi dobře napsaná. Styl psaní je pěkně vyvážený, takže vás nečekají sáhodlouhé popisy věcí, avšak ani stručné nic neříkající věty. Hlavní postavy mají šmrnc a i ty záporné mají své vlastní kouzlo. Příběh je trochu zamotaný a moc se mi líbilo, jak se Auri propracovávala ke konečnému zjištění. A ta (nečekaná) úmrtí? Pecka!
Uvítala bych však trochu víc pátrání, zkoumání či čehokoliv takového, protože chvílemi jsem měla pocit, že dost věcí k Auriel přišlo tak nějak "samo" (hlavně skrz Zana). To samé u vztahu s bratrem. Beru že je ještě dost malý, ale i tak.
Prozatím mi to přijde jako celkem drsná pohádka. A nemyslím to vůbec ve zlém, naopak. Rozhodně plánuji přečíst celou trilogii. Příběh se mi zamlouvá a zajímá mě, zda se Auri povede zatnout tipec Tribunálu.

30.09.2021 4 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Už po anotaci jsem tak nějak tušila, co od knihy očekávat a naprosto jsem se trefila. V podstatě by Kate Daniels šla přiřadit k Nočním lovcům, Anitě Blake, Strážkyně Riley Jensonová atp. A to mi vůbec nevadí. Jsou to skvělé oddechovky- A ani Kate není výjimkou.
Líbí se mi, že je opředena tajemstvím, Pán Šelem je opravdu drsný týpek, upíři jsou vyobrazeni naprosto jinak, než ve většině knih a třeba i že magie působí tak nějak zvláštně.
Po dočtení se však nemohu zbavit pocit, že mi tam něco chybělo. Knihu jsem přečetla velmi rychle, jak mě bavila, ale přesto mám pocit, že ve mně prozatím nezanechala ten "wow" pocit. Snad se ho dočkám v dalších dílech.

26.09.2021 3 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Za mě nejlepší díl celé trilogie. I díky tomu, jak to vše skončí. Tak jako tak je to opravdu kniha pro mládež a to si troufám říct, že spíš pro tu mladší. Příběh plyne velmi rychle, až je to občas škoda. Ovšem proto má kniha tak málo stránek - žádné okecávání, jde se přímo na věc. Uvítala bych, kdyby některé události/okamžiky byly více rozepsané.
Jak už jsem psala u prvního dílu, být mladší, asi to ocením víc. Avšak jako oddechové čtivo je to naprosto dokonalé.

12.08.2021 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Po Hex Hall jsem sáhla s vidinou odpočinkové četby a trefila se. Za mě opravdu sedí označení "pro děti a mládež". Jedná o studentské prostředí pro nadpřirození bytosti s "typickými problémy" dané věkové kategorie - přátelství, osobní problémy a pochyby a troška zamilovanosti,..
Hrdinka je fajn, ačkoliv její sarkasmus na mě tolik nepůsobí. Občas se pousměji, ale ke smíchu mě nepřivádí. Na to by chtělo propracovanější hlášky a tak nějak.. větší kouzlo celého dialogu/momentu.
Děj je poměrně jednoduchý (stejně jako styl psaní), avšak díky nadpřirozeným bytostem, se nejedná o typický scénář ze školního prostředí. Což je dobře. Na těch pár stránkách, co kniha má, se příběh odehraje rychle, avšak poměrně plynule a má hlavu i patu.
Být mladší a mít toho méně přečteného, asi mě to zaujme víc, avšak jako oddechovka super.

08.08.2021 3 z 5