niki7763 niki7763 komentáře u knih

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Bohužel ani tohle dílo mne nezaujalo... Já jsem pořád čekala na ten katastrofální konec, kdy se to opravdu vše vyhrotí, ale nestalo se tak. To opravdu nikdo netušil, kdo za tím vším vězí? Vždyť to bylo jasné hned od začátku. Možná už je chyba na mé straně, že čtu zásadně jen thrillery a Psychotrillery či rodinné drama, ale tahle knížka mi nedala vlastně nic a neliší se vůbec ničím od tuctových "thrillerů", kterých jsou na trhu mraky. Nechala jsem se zlákat reklamou a taky neuvěřitelným počtem kladných recenzí, a tak si říkám "tohle musím mít, když je to taková bomba!!" Ale co na tom je tak úžasného? Ani v jednom momentě mi kniha nepřišla ničím napínavá. Děj byl průhledný, překombinovaný a klasický. Hvězdu dávám pouze za prvotinu... Ovšem 6 let pracovat na takové knize? To mi hlava nebere... Každopádně děj i styl psaní byl relativně v pořádku a víceméně to bylo svižné. Žádná omáčka kolem, ale bohužel, na počet hvězd to nemá vliv. Za mne podprůměr

15.03.2021 1 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Liz Nugent a její Hádanka jménem Oliver bylo první, co mě napadlo, když jsem viděla dílo V úkrytu. Hádanka jménem Oliver pro mě naprosto nudná, o ničem, no prostě za mě špatná volba. Takže jsem fakt váhala... Ale tohle! No wau!!... Tak tohle bylo opravdu zvrhlé. Nejdříve jsem si říkala "bože, další příběh vyprávěný z více pohledů, to zas bude matlanina" Ale ne! Hned od začátku do sebe vše krásně zapadlo ale ten děj byl rozepsán tak strašně rychle, že jsem si řekla, co ještě se může stát ????... Je to perfektně zpracované! Přišla jsem, viděla jsem, odešla jsem atd. ????... To jsem ještě nezažila. Ta knížka mě strašně bavila... Zvraty, hádky, dopisy... A ta naprostá zvrhlá posedlost synem!! Tak chorobná až se zničí životy všech přítomných? Skvěle! Doporučuji!! Nudit se v žádném případě nebudete! ❤️

21.02.2020 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Ooouuu :(( Tak s tímhle Shari šlápla hodně vedle. Buďto už jí docházejí nápady, nebo kombinuje až překombinuje, nevím, ale tohle dílo mi přišlo jako jedna velká slátanina. Ano, uznávám, že jsem opravdu pochybovala o vině Patricka, chvíli tak a chvíli onak... Ale to je bohužel tak vše. Moc mě to nebavilo... Já na konci čekala, že snad manželka a milenka mají celou dobu plán, jak se zbavit chlapa :D takový konec jsem od Shari očekávala, ale nestalo se. Dílo bylo docela zmatené, co odstavec, to jiná osoba, vše šlo tak divně rychle a kostrbatě. Skončilo to vlastně nijak... Ano, její díla jsou jednoduše napsaná, to víme všichni ale tohle už mi také přišlo jednoduché až moc. Až z toto čtenář vlastně nic nemá...

28.05.2021 1 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Po přečtení knížky Za zavřenými dveřmi a spousty reakcí stylu "podobná knížka jako poslední paní Parrishová" jsem přesně věděla, oč v knize půjde a nemýlila jsem se. Každopádně i tak je tohle dílo naprostou bombou! Nelituji ani jedné stránky! Tak moc jsem Daph fandila, až mi cukaly koutky úsměvem, jak nádherně si to s těma dvěma rozdala! :D ... Taková slast, když čtete to pokoření a zdrcení. Tu výhru! Tušila jsem, že je nějakým způsobem přelstí, ale že je takhle zničí ... :D ... Úžasná Daph! Hrdinka a moje oblíbenkyně :)) Víc takových parádních knížek! Klobouk dolů, palec nahoru!!!! Paráda!

05.12.2019 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Já opravdu větší hodnocení dát nemůžu... Dětské zoubky v novém kabátu? Kniha je čtivě napsána, děj jde rychle, je napínavá a bude Vás bavit. Ale!!!!!... Malá, naprosto na "přesdržku" neschopná a vyšinutá holka a do toho totálně naivní, imbecilní sobec v roli otce??... No to byly dvě postavy, díky kterým jsem knihu skoro nedočetla. Tak strašně mi oba lezli na nervy... Ale snad o 50% víc to dítě. Musím uznat, že tak skvostný popis každé situace jsem už dlouho nečetla. Ještě teď na to pomyslím a vře se ve mne krev. Ale ten konec? To podle mého názoru nebyl žádný závěr. Useknuté a nedomyšlené. Všem, kteří se na dílo teprve chystají přeji pevné nervy, protože toho malého parchanta bych se pokusila zabít i já sama :D

29.04.2021 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Ano, ano a ještě jednou ANO! Tohle je přesně to, co jsem chtěla!!! Kniha přečtena za 7 hodin ... Na každé stránce je akce, drama! Podezřívala jsem naprosto každou postavu v knize a přemýšlela nad různými způsoby jak a co se z toho vyvrbí! :-D ... Prostě si v téhle knize "zahrajete" na detektiva. Ke konci sice naprosté šokující překvapení nenastane, ale řekněte si "Já to věděla!!!!!!" :) A teď pomsta!!! ;) ... Je pravda, že jsem opravdu chvílemi pochybovala o zdraví Cass, ale ... Víc nemůžu říct :) ... Perfektní! ... Doporučuji. Podle mého názoru to není žádné oddechové čtení, při kterém jste schopni usnout. Naopak ... I když se vám chce spát, nemůžete, protože neustále čtete a čtete. Čekám na další dílo spisovatelky, protože první dvě se jí opravdu vydařily. Za zavřenými dveřmi nebylo až tak dramatické, ovšem tohle dílo ... WAU! A že jsem na knihy náročná :)

24.07.2018 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak sláva!! Konečně jsem úspěšně po dlouhé době sáhla po díle, které jsem nemohla odložit. Rozmýšlela jsem u hodnocení, zda dát 5 nebo 4 hvězdy a to kvůli tomu, že jsem závěr ne přímo očekávala, ale napadl mě a v podobném duchu mě i doprovázel po celou dobu díla.

Co opravdu oceňuji je to, jak se děj otočí aniž byste o tom vůbec věděli.
Chvílemi jsem byla opravdu na rozpacích, kdo co tedy zamýšlí.

Hltala jsem jednu stranu za druhou a nemohla jsem přestat. Žádné nudné pasáže, nic, co by mě nebavilo.

Na prvotinu je to perfektní kniha a konečně mě bavila. Napadlo mě kde co, závěr byl také dobře promyšlený, líbilo se mi to. Perfektní drama.

04.10.2021 4 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Ačkoliv velice nerada dávám tak nízké hodnocení, u tohoto díla musím být přísná. Velice mne zaujal krásný obal :)) Poslední dobou se mi to stává často :D Obal a anotace. Říkám si "Super, tajemný pokoj, záhadné chodby za zdmi, tiché zvuky a divný pár, to bude něco pro mě!!" Recenze nijak kladné, ale to mne neodradilo, dala jsem tomu šanci. No bohužel, obal a anotace je tak jediné co mě v téhle knize nadchlo. Začátek byl převážně slibný, to uznávám, ale poté už to šlo do kytek. Vše bylo tak krkolomně a strojeně psané. Postavy nesympatické, vlastně úplně nijaké. Vůbec jsem nechápala myšlenkové pochody Lisy, která omývala neustále dokola slova "cvok, blázen, jizvy, sny, můry". Budiž, pokud to tak nazveme, to rádoby napětí bylo už velice dlouhé. Nemůžu říct, nic se neděje, nikdo nic neudělal, nic se nestalo... Bla bla bla. Kolikrát jsem nepochopila ani časově danou situaci. Byla nadrogovana? Byl to tedy sen? Nevěděla jsem ale už jsem to později ani neřešila. Samotný závěr jsem spíše politovala. Smutné, že i takové zrdůdnosti se dějí dnes a denně po celém světě, tudíž soucit se opravdu dostavil, ale to jen kvůli dětem a vlastně rodině, která dopadla takto tragicky. Kdybych mohla, přidám ještě půl hvězdy za tento krátký obsah závěru. Zápletku neřeším, byla slabá a opravdu forma knihy byla slabá. Prostě se nezačtete, protože je to matlanina.

09.05.2021 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Shari Lapena a její jednoduchost!! Její díla prostě jednoduché jsou a to se mi líbí! Propracovanost a zálibu v popisu přírody či povahy postav u ní nehledejte, ale při té spoustě dnešních rádoby trillerů tohle řadím mezi ty Top! Říkejte si co chcete, ale tohle se stát někomu z nás, tak si to půjdeme rovnou hodit. Žádný vztah si k postavám neuděláte, to říkám rovnou, nic to nemění na faktu, že celou dobu hledáte Coru s nimi. Opravdu a doslova jsem chytala pár infarktových stavů, absolutně jsem nepředvídala, že by to mohlo takhle vygradovat. Za mě naprostá bomba. Upřímně jsem se až divila, že se Marco neodstřelil už v půlce knížky a u Anne, že jí necvaklo v hlavě. Doslova jsem měla ve většině četby pusu dokořán. Děj byl tak perfektně rychlý. Nemáte ani možnost vnímat okolí, konečně se nezabýváte představivostí, jak asi vypadá jejich kuchyň či hrnek na stole. Tady se jde ihned na věc a nic vás na to ani nepřipraví. Tuhle knihu doporučím všem, kteří chtějí prostě vypnout a nechat se unášet strhujícím příběhem! Za mě prostě ano, ano, ano.

18.03.2020 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

(SPOILER) Já bohužel nemůžu ohodnotit větším počtem hvězd... Kniha stíny nad zálivem byla snad o 99,9% lepší než Pozvala mě dál. Tohle dílo je celkově jedna velká nuda. Děj se ani v půlce knihy nijak nerozjede. Všechno je pomalé, táhlé, žádné zvraty nepřichází. Pořád zbytečné popisy přírody, vzpomínek, které prakticky s dějem nemají absolutně nic společného. Kvůli jednomu tajemství, které se táhne až do půlky knihy, je popsáno tolik zbytečného. Studentský život, párty, které mám neřeknou vůbec nic. Tajemný chlap, který je naprosto nedůležitý. Kniha mohla být o polovinu kratší a nic by se nestalo. Děj předvídatelný, rozuzlení v klidu přejdete, přeskakovala jsem odstavce a neuniklo mi nic. K postavám si žádný vztah nevybudujete. Jakési rodinné rádoby cosi, nevím, drama či jak to nazvat?... Tohle není ani psycho, ani thriller. Zařadila bych to spíš do nějakého rodinného románu. Kniha mě nebavila a četla jsem ji šíleně dlouho. Až mne mrzí, že jsem dávno mohla svůj čas věnovat dalším dílům, které mám v knihovně. Hrůza...

31.01.2021 1 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nenáročná, rychlá, přehledná, napínavá ... jde se hned k věci, žádná omáčka kolem. To se mi líbí, takhle to chci a mám to ráda :)) ... Víceméně budete tušit, kdo za tím vším stojí, ale je to tak zvláštně zabalené, ze Vás konec stejně překvapí. Dílo s nádechem detektivky, které já ráda nemám ale konečně jsem našla dílo, ve kterém mi opravdu nevadilo :)) ... Pěkně zpracované dílo. Potěšilo mě :)

27.12.2019 5 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Myslím, že v téhle knize bylo vše, co tam mělo být. Nějaké to napětí, zlomené srdce, vraždy, zločiny, zápletky ... Četla se dobře, měla rychlý spád, žádné omáčky kolem a dokola, i přesto mi tam ale chybělo to "něco". Nějaká jiskra, náboj, energie ... Jen tak vláčně proplouváte dějem. Spíš taková knížka po čaji o páté nebo někam na pláž. Prostě normálka :)

26.07.2019 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

No, takže ... Knížka mě strašně bavila. Ještě nikdy jsem nezažila z četby tak smíšené pocity ... Když nejdřív vezmu v potaz Hannu, to dítě mě strašně štvalo, malý spratek a naprostý magor. Zároveň jsem v některých kapitolách pocítila lítost obzvlášť kvůli výchově její matky. Na to, že jí bylo 7 a takhle inteligentně se dopracovala ke všemu, co naplánovala tak to uznávám je opravdu pouhý výmysl fantazie autorky. Ale knihy prostě někdy nemusejí být za každou cenu 100% reálné. Když tohle pominu, dokázala ve mě ta malá bestie vyvolat strach a frustraci. Na druhou stranu její dětská stránka byla něžná a líbily se mi situace, kdy byla opravdu jako každé dítě. To ve mě vzbudilo pocit soucitu.
A teď , když si vezmu do hlavy Suzette. Za každou cenu se snažila Hannu chránit, pomáhat ji. Starala se o ni a snažila se jí pochopit. Ovšem když se to nepodařilo, a ta malá mrcha vše sabotovala a jí ubližovala, myslela jsem, že ztratím nervy. Ale posléze mě lítost přešla, protože její sklony k násilí a žárlivosti mě donutily přehodnotit její uvažování. Posedlost úklidem a vzhledem .... Můj život, můj manžel, když jsem byla mladá ... Bla bla bla ... Nakonec mi všichni 3 přišli docela na hlavu a vůbec nechápu, proč si pořizovali dítě, když k němu neměli vztah ještě před narozením.
Tahle knížka mě naprosto odrovnala a na konci ten pocit lítosti byl fakt velký. Ovšem!!!!!
POZOR SPOILER!!!
Bohužel jen 4 hvězdy. Jednu hvězdu jsem ubrala za naprosto až skoro "nelidský" konec, kdy jako čtete jak diví, cože se to tam vlastně děje??? Matka nechce své dítě? To snad ne ... Jak s ní zacházejí v ústavu??? To se jí fakt vzdají??? A bum, konec? Jen tak v půlce? Znehodnocuje to celé dílo, protože skončí prakticky v polovině toho největšího zlomu, na který vlastně čekáte celou dobu. A nevíte zkrátka vůbec nic ... Strašná škoda a zklamání. Pocit z toho mám špatný protože nevím, co se tedy stalo ... ano, můžu si to domyslet, ale abych si domyslela následující léta? Za mě ano ale zároveň i ne ...

05.07.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Přečteno za 2 dny jedním dechem ... No, co k této knize dodat. Moje pocity jsou víceméně smíšené ...
Oceňuji opravdu brilantní paralelní příběh obou hrdinek. To na knize přidává intenzitu a člověka to neustále nutí číst další a další řádky. Další věc, která je naprosto famózní, je klamání čtenáře :) Tolik různých vedlejších uliček, připomínek, překvapení a zjišťování ... Klobouk dolů. Rychlý spád, žádné zbytečnosti kolem a dokola.
Ovšem, to je z mého pohledu tak vše. Kniha je svým způsobem vynikající, ale po celý čas se moje intenzita tepu nijak zvlášť nezrychlila. Žádné ohromné "Boom" překvapení se nekonalo. Konec byl víceméně nijaký. Taky musím podotknout, že autor se možná snažil čtenáře vtáhnout do hlavy a myšlení sociopata a manipulátora, ale ani z toho člověku nepřejede mráz po zádech, protože nic tak "zvráceného" se podle mě v knize neodehrává. Dominance a submisivita v moderním podání. Dle mého názoru je to typ knihy, kterou si může člověk vzít v jakoukoliv hodinu, ať je doma sám či ne, a pocity bude mít úplně stejné, ale nebude si okousávat nehty a trhat vlasy z nervového napětí, co příjde na dalších stránkách. Je to spíš dílo k čaji o páté :)
Ještě dodám, že kniha je opravdu velice rychle přečtena a to hlavně díky kupě poloprázdných, či úplně prázdných stránek.
Nenudila jsem se, spíš jsem jen tak pohodově proplouvala dějem. Pokud se u knihy chcete třást netrpělivostí, chcete naprosto uniknout realitě, mít pocit srdce v krku a nemyslet na nic jiného, než kdy zase usednete ke knize (stejně jako já) ... Tahle není tou správnou volbou, bohužel.
Za mě 3 a půl hvězdy :)

17.07.2018 3 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Dlouhé, zbytečné popisy všeho možného, zápletku jsem tušila od začátku... Nic, na co bych si za 2 dny vzpomněla. Bohužel. Četla jsem knihu hodně dlouho, moc mě nebavila...

23.10.2020 2 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Já prostě musím dát plný počet... Fantastické. Po přečtení Pacienta jsem se bála, že Terapie bude na stejné bázi, ale ono to tak vlastně ve skutečnosti bylo, ale ten závěr!... To mě teda Fitzek převezl. Já jsem se k té události pořád vracela, napadla mě nějaká spojitost, že jsem později podezřívala i samotné lékaře... Ale, že to všechno potom bylo ze strany hlavního aktéra tak vědomé, to je neskutečné... 5 hodin mi stačilo na to, abych knížku fakt zhltla a nezašla si ani na WC, to se mi nestalo už tak rok. Perfektně zpracované, čtivé, napínavé!
Četla jsem ji v noci a upřímně jsem chvílemi měla husí kůži a musela si rozsvítit ve vedlejších místnostech. Atmosféra byla skvělá. Bravo!
Chci další jeho knihy, protože takové nervy mi umí přivodit jen Sebastian. Klobouk dolů!

23.09.2020 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Já ani nevím, jak knihu vlastně hodnotit. Do půlky knihy jsem četla jak divá, miluju téma o "záhadných vesnicích, či městečcích".
Ale od té chvíle, kdy se prakticky nesmrtelný Ethan dostal ven z nemocnice s pomocí záhadné kamarádky, začalo to být strašně nudné. Nejde mi ani tak o závěr, který mi jako takový nevadil, ale jde mi o neskutečně táhlé popisy útěku v kaňonu, ve městě, hra na schovku, Ethan div ne mrtvý stále běží, utíká, šplhá po skalách ze skoro vylézajicími střevy z dutiny břišní, schovka ve skladě, v ulicích.
Rozhovory mi přišly strojené, všichni byli nepříjemní, ztrácela jsem se v letech, v čase, někdy i v ději.
Mrzí mne to, protože na knížku jsem se těšila.
Jestli si druhý díl přečtu někdy v budoucnu, to netuším.

07.07.2020 2 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Samozřejmě nemůžu nic vytknout :)) Dílo z psychiatrického ústavu, plno zvratů, knížka se čte vážně sama, takže prakticky za 13 hodin jste u konce. Nejdříve si říkáte, ale jak to udělali? Jakto, že to prošlo? V závěru se vše dozvíte, ačkoliv já se musím přiznat, že filmy podobné téhle tématice (Pokud je máte zhlédnuté i 3x,tak jako já) vás přece jen dovedou k závěru, který tušíte od poloviny díla, takže to až tak k překvapení nevede. Mimo jiné ale musím podotknout, že postranní rozuzlení jiných příběhů, jsem opravdu netušila, takže se přece jen dočkáte několika velkých překvapení :) Dílo doporučuji hlavně těm, kteří se chtějí nechat unést pouze dějem, bez zbytečných popisů přírody či okolí. I přesto, že vůbec netušíte, jak si ve fantazii představit postavy, jelikož nejsou ani při nejmenším vzhledově popsány, jistý vztah si uděláte alespoň k jednomu z nich :))
POZOR SPOILER!!!
Kdo zná např. Prokletý ostrov či E. A. Poe - Podivný experiment si jistě přijde na své.

05.04.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

5 hvězd musím dát za opravdu skvěle čtivý text. Už dlouho se mi nestalo, aby v jednom díle nebyla ani jedna stránka o ničem. To opravdu klobouk dolů. Co se týká námětu knihy, je fakt, že víceméně do konce nevíte, co se vlastně děje, ale v posledních cca 30 stránkách pak sami zjistíte, kde je pravda, tudíž vás konec zase až tak úplně nešokuje. Cením si plynulého děje, který přeskakuje veškeré "nudné" pasáže. Seznámení, začínající románek atd. Kniha je opravdu velice čtivá a upřímně fakt dobrá. Doporučuji

15.10.2019 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Bohužel, musím se přidat k negativním recenzím této knížky. Už dlouho, a to říkám opravdu upřímně se mi nestalo, že by mi byly nesympatické všechny postavy a to do jednoho. Autorka to podala odlehčeným stylem, možná se snažila slovníkem zapadnout do dnešní moderní doby, nevím ... Krátké monology, či dialogy z pohledů dvou postav mě strašně nudily, vůbec mě to nebavilo, všechno mi tam přišlo protivné, negativní, slovník na úrovni 15ti letého burana ze střední školy. Bohužel pro mě totální propadák o ničem. Přiznám se, že jsem nedošla ani do půlky, protože mě absolutně nezajímá jak si poradí polské postavy , jak spolu budou souložit a ani kdo co udělal. Vadí mi tam vlastně vše a abych se někdy k nějaké knížce vracela s nechutí? ... Tak tohle se mi stalo poprvé. Myslím, že už se k ní nikdy nevrátím protože tohle je blábol splácaný z ničeho ...

08.09.2019 odpad!