niika niika komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Myslím, že bez debat jde o filozofickou knihu, která by nás měla dovést k zamyšlení se nad vlastním životem. Pro toho, kdo v knize hledá poutavý příběh nebo vytříbený a originální jazykový styl, se může kniha zdát málo zajímavá. Ten, kdo rád čte knihy k zamyšlení, bude nadšen. Nelze se ubránit přirovnání k Malému princi. Ovšem Alchymistu jistě nikdo nebude označovat za pohádku. Taky mě překvapilo, že originál je již z roku 1988, ovšem boom u nás nastal až v posledních letech.
"když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil"... jo, kdyby to tak bylo. Doporučuji jako audioknihu.

28.08.2014 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Úžasné a americké. Nedokážu si představit, že by se měl děj odehrávat jinde než v New Yorku. Je potřeba si trochu zvyknout na vypravěčův styl, ale poté vás kniha vtáhne úplně. Ten rozpor, který v sobě Holly cítí, se přesouvá i na čtenáře.

25.08.2014 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu považuji za základní kámen světové literatury a nějak jsem se já stále nemohla dostat k tomu si tuto knihu doplnit. Až se kniha dostala ke mě v podobě audioknihy a bylo příjemné trávit čas s touto nahrávkou. Pocit z knihy dobře vyjadřuje komentář od Nelin.

25.08.2014 3 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Vejce a já mě bavilo mnohem více. Knihu jsem původně rozečetla, ale po Vejce a já už mě tolik nebavila, tak jsem došla asi do půlky a vrátila ji do knihovny. Teď jsem jí dokončila jako audioknihu. Pocit z audioknihy byl stejný jako z knihy. Historky se opakují jen s jinými lidmi. Pro autorku je typický humor, nadhled a obrovská dávka chuti do života, i když tohle vše je (podle mě) ve Vejce a já silnější.

25.08.2014 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Výborná kniha. Přesně takové to čtení v létě k vodě. Pravda, v knize jsou scénky, které jsou i ve filmu Pelíšky, ale nijak mi to nevadilo. Chápu, že dobrým znalcům tohoto filmu to vadit může. Kniha se skládá ze tří povídek. Nejvíce mě pobavila Bellevue. Že by kniha působila zmatečným dojmem bych neřekla. Oddychovka.
"Chlap, který nerad vaří, je pro mě podivín a záhada."

25.08.2014 4 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Bohužel, knihy Petry Hůlové mě neoslovili ani jedna. Též jsem nedočetla.

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Bohužel, knihy Petry Hůlové mě neoslovily ani jedna.

Julie, demoverze Julie, demoverze Nick Hornby

Tenhle autor mě moc baví a konkrétně tato kniha byla výborná. Pravda, chvíli trvalo než jsem se do knihy začetla a naladila se na ni, ale pak už to šlo jedním dechem. Super zábavný příběh o zapomenutém muzikantovi Tuckeru Croweovi, Annie a jejím partnerovi, fanatickým fanouškovi Tuckera.
Dalo by se souhlasit s předchozím komentářem (Opět dílo plné deprimovaných hrdinů, frustrovaných ze svého dosavadního života. Jak to ale u tohoto autora bývá, pro nikoho nikde v dohledu žádný východ).

15.07.2014 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Kniha se mi líbila, ale neměla na mě zase až takový vliv, o jakém se dočítám v komentářích. Možná bych si ji měla přečíst ještě jednou.

15.07.2014 3 z 5

Animal triste Animal triste Monika Maron

Nechci hanit, ať si každý zhodnotí po přečtení sám. Mě neoslovilo. Dýchla na mě jen pochmurná atmosféra.

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Nuda. Vybírala jsem podle hodnocení uživatelů DK, ale zklamala jsem se.

02.12.2019 3 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Kniha je jistě zajímavě pojatá, příběhy jsou dobře napsané. Můj problém je to, že vlastně nechci číst o problémech jiných, o procesech, jak se s nimi vyrovnat. To může člověk prožít sám, a každý se musí někdy v životě vyrovnat se složitou situací. Hledám v knihách trochu životního optimismu a nadhledu a to jsem zde nevyčetla. Takže kniha asi ve třech čtvrtinách odložena, nedočtena. Nejsem cílová skupina melancholických příběhů.

01.01.2019 1 z 5

Cobainovi žáci Cobainovi žáci Miroslav Pech

Měla bych být cílovka, svým věkem možná na okraji skupiny, ale obsah té knihy mě nějak minul. Já se na knihu těšila, a tak jsem se snažila překonávat stránku za stránkou v naději, že se konečně začne něco dít. Nic. Byť těsně před koncem, ale knihu jsem vzdala a nedočetla.

01.01.2019 1 z 5

Trojhra Trojhra Blanka Hošková

Slabší. Přečíst se to dá, kniha je útlá. Místy se začtete, místy jen přeskakujete. Ač popis knihy zněl slibně, téma mě nakonec neoslovilo.

01.01.2019 3 z 5

Co jsme si neřekli Co jsme si neřekli Rory Dunlop

Průměrně dobrý román o vztazích. Název knihy celkem zdařile vystihuje to, co je obsahem knihy a zároveň, co každý někdy zažil. Co jsme i řekli i neřekli.

01.08.2018 3 z 5

Mámení Mámení Jon Fosse

K příběhu se nedá moc co říci, prakticky se tam skoro nic nestalo. Příběh je, řekla bych, jen základ pro formu. Kniha je psaná ve velmi dlouhých textech bez interpunkce, což vlastně zrychluje čtení. Je fajn se s autorem seznámit, ale jedna kniha mi asi stačila.

04.03.2018 3 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Kniha byla velice příjemná, jen měla pomalý rozjezd. Ale stojí za to to překonat.

14.01.2017 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Na to, že k podobnému romantickému typu literatury přístupuji tak trochu s opovržením, stejně jsem se začetla a knihu zvládla na několik málo zátahů. I když příběh byl nemožně nereálný a Abby i Travis mě svým chováním neuvěřitelně rozčilovali, dávám 4 hvězdy. Doporučuji všem.

16.10.2016 4 z 5

Důvěřuj, ale pak se moc nediv Důvěřuj, ale pak se moc nediv Zita Marinovová

Čte se to velmi svižně na tu úroveň, prakticky bulvár s vymyšlenými postavami. Ale ten jeden nebo dva večery se tomu dají obětovat.

25.08.2016 2 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Patrně nejsem cílová skupina. Ani příběh, ani zpracování mě nezaujaly. Četla jsem ve formě Eat, pray, love one woman's search for everything, Elizabeth Gilbert; retold by Rachel Bladon, Oxford University Press. Ale ani film mě nijak zvlášť nebavil. Průměr.

08.08.2016 2 z 5