Nicolka77 Nicolka77 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížku už mám doma asi 3 roky a teprve teď až sem se k ní dostala. Samozřejmě za tu dobu, už jsem viděla několikrát film.   I když jsem viděla film a mohla jsem si vybavit postavy tak jsem měla velký problém se do knížky za číst. Nevadilo mi to téma sex, sub či jiné.. je to uplne normalni tema pro knihu jako kazde jine, ale prostě to asi nebylo pro mě si knížku přečíst. Ale na druhou stránku jsem i ráda, že jsem ji četla mohla jsem si přečíst v klidu všechny emaily mezi Christianem a Anastasii, a taky jsem mohla vidět i smlouvu, která nebyla ve filmu takhle dobře vidět

09.08.2018 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Co víc říct než, luxus!
Knížku jsem přečetla jedním dechem..dokonce jsem si i v knížce podtrhávala autorčiny věty, které mi něco připomínají nebo mě dokonce i začnou motivovat! Jsem moc ráda, že jsem si knížku přečetla..bylo to velmi povzbující a motivující ♥!

- Když jsi dost slabá na to, aby ses zhroutila jsi dost silná na to, abys vstala!

31.07.2018 5 z 5

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Jak už mnoho lidí psalo, parádní oddychovka na letní dny, sice je pravda, že ze začátku mě moc knížka nebavila, děj mi přišel moc dlouhý a nemohla jsem se pořádně do knížky začíst, ale na konec a zároveň bylo předvídatelné jak to opravdu skončí. :)

10.07.2018 4 z 5

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

Jelikož jsem první viděla film a dozvěděla jsem se, že film je natočený podle této knihy tak jsem si ji musela přečíst. Ale popravdě mě knížka moc nenadchla. Chvílemi jsem nechápala návaznost kapitol. Ne vždycky se mi totiž stane, že mě film baví víc než knížka. Takže pro mě takový průměr

14.06.2018 3 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Knížka měla své pro a proti, jelikož jsem četla Willa Graysona, Willa Graysona myslela jsem si, že bude skvěle přečíst si pokračování. Drž mě pevně je psáno jako divadelni/dramatická/muzikál knížka, díky tomu se knížka četla sama. Přečtena opravdu během pár dní. Jen mě štvalo tolik scenistickych poznámek. Dále vím, jak Phil neboli Will nechtěl, aby bylo jeho prave jmeno ve hře a proto si Drobek Cooper řekl, že z něj udělá Phila, vůbec ho neměl poslouchat a nechat mu jeho pravé jméno, které mu náleží. Jinak popravdě, jsem čekala od této knížky trošičku víc. Nevím proč, ale byla jsem skutečně nadšená, když jsem se o této knížce dozvěděla, ale nějak extra mě knížka nenadchla. Konec dila byl sice pro mě jiný než celá kniha, ale i tak.
Zklamalo mě chování Drobkova otce, které měl k Drobkovi, když Drobek řekl svůj "coming out". Je to jeho syn a měl by se k tomu tak i stavit a ne přemýšlet nad tím co tomu řeknou ostatní lidé. A zároveň mě potěšilo chování jeho nejlepšího přítele Phila neboli Willa, bral to jako skutečný muž, který má srdce na správném místě, ale zároveň to Drobkovi také mohl říct, že už to ví a ne z něj dělat hlupáka.
Velice mě nadchlo jak Drobek mluvil  o lásce :

" Láska je ten nejběžnější zázrak. Láska je vždycky zázrak, kdekoli a pokazdy. Ale pro nás je to ještě trochu jiný. Nechci říkat, že to je zazracnejsi - ačkoli je. Nás zázrak je jiný, protože někteří říkají, že je nemožný. Ale můžete mi věřit, že je možný. Velmi možný."

Říkal to tak jako by gayové neměli mít štěstí na lásku, ale oni přitom mají.

05.06.2018 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Mrzel mě vztah mezi Travisem a jeho otcem, kvůli fotbalu, který Travise nezajímal. Líbil se mi vztah Travise a jeho matky. Mrzelo mě, že v knížce už nebylo napsané jak to vůbec dopadlo mezi Paige a Ryanem. Zajímalo by mě jestli spolu stále Byli? Nebo ji Ryan poslal k sipkum? Bohužel to už se asi nedozvím. Velice mě zaujal, ale také vztah mezi Travisem a Harper, mezi nimi to zajiskrilo určitě uz, když jim bylo těch 14 let a hráli společne flašku. A teď po takové době si k sobě zase našli cestu. Knížka mě moc bavila, byla velmi ctiva a zajímavá. Jsem moc ráda že jsem měla tu čest si ji přečíst

03.06.2018 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Knížka k maturitní četbě, která nezklamala, Ale ani nějak nenadchla..Don Quijote a jeho příběhy, které ho potkají při jeho velkém dobrodružství byly chvílemi až humorné.

13.05.2018 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

knížka se četla úplně sama, měla poutavý dej, charakteristiku postav a prostě všechno. mohu jen doporučit a jsem ráda, že jsem si knížku zvolila k maturitní četbě

28.04.2018 5 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Pro mě, skvělá komedie, plná humoru. Knížka mi ukazuje i osobnosti lidí, které i v této společnosti jsou. Podplácet vše co se dá..I když v knížce se to hlavním postavám moc nevyvedlo.

16.04.2018 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Super, super, super skvělá knížka k maturitni četbě. přečtena za pár dni:)

10.04.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Petr a Lucie, knížka, kterou by si měl určitě přečíst každý. Milostný příběh dvou mladých lidí, který bohužel skončí tak jak skončí. Knížka se četla velmi dobře, byla hlavně velmi chytlava. !

07.04.2018 5 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Nebudu tady psát o knížce jaký je to odpad nebo tak něco jen proto, že mě knížka nezaujala. Není to hezké se takhle o knížkách vyjadřovat, každá knížka má své kouzlo, a hlavně své čtenáře, někoho knížka bavila a někoho třeba ne tak jak mě. Ale i tak, tato knížka v době svého vzniku slavila určitě velký ohlasy a to, že se nelíbí čtenářům v dnešní době neděla z knížky nějaký odpad či úplně nudné dílo. Jen mě prostě knížka nezaujala, nebavila :).

01.04.2018 1 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Knížka, byla krásná. A filmové zpracování této knihy se taky velmi povedlo. Dokázala jsem si díky tomu představit všechny postavy :)

29.03.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tato kniha si mě hned dostala,povídky již autor vytvořil jsou úplně skvělé.Díky tomu, že jsem viděla i filmové zpracování se mi děj povídek lépe představoval. Knížka se také velmi dobře četla.

27.03.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knížku už jsem četla po druhé, abych se mi lépe pamatoval, a nezklamala mě. Moc mě bavila, a četla se velmi dobře.!

26.03.2018 5 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Knížku jsem si vybrala k maturitní zkoušce a musím říct, že knížka se mi četla opravdu velice dobře, mohu jen doporučit.

17.03.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Ke knize, jsem se dlouho přemlouvala, abych jí vůbec dočetla. Toto pro mě nebyl ten pravý šálek kávy :)

16.03.2018 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nebýt povinné četby tak jí nečtu. Jinak knížka oka :)

04.03.2018 4 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Do té knížky, jsem se úplně zamilovala♥
Knížku, jsem dostala od své nejlepší kamarádky, a jsem jí za to moc vděčná♥

13.02.2018 5 z 5