Nibiru Nibiru komentáře u knih

Nezkrotná buřička Nezkrotná buřička Gabriele Marie Schuster

Kniha se mi moc líbila, už sháním další z této série.Dobře se čte, nic tam není rozvláčné a na dlouhé lokte, jako u některých jiných autorek.

28.07.2014 5 z 5

Gambit mahátmů Gambit mahátmů Ivo Wiesner

Opět zajímavá temata, informace, fakta o dávné minulosti naší planety.

13.01.2014 4 z 5

Alchymie a theurgie svatého ohně Alchymie a theurgie svatého ohně Ivo Wiesner

Člověku se při čtení této knížky úplně otevřou oči, protože si uvědomí, jakými nesmysly byl krmen v letech studia a naopak získá úctu k minulosti a k vědění dávných zaniklých civilizací a národů, které byly v mnoha ohledech k Přírodě mnohem blíže než my a v mnoha ohledech byly mnohem technicky vyspělejší než my. Je dobře, že konečně někdo osvětlil, že tzv. hermetické vědy a magie nebyly žádné pavědy v našem "moderním" pojetí, ale zcela koncepčně pojaté nauky o Vesmíru, mikro-a makrokosmu a hlavně o duchovních potenciálech člověka, a které už jsou dnes zcela zapomenuty.

12.08.2013 5 z 5

Dívka, moře a noc Dívka, moře a noc Jacques Sternberg

Tuto knihu jsem četla již dávno, ale zanechala ve mně dojem i dnes po tolika letech. Určitě není tuctová.

24.06.2013 4 z 5

Žil jsem s mimozemšťany Žil jsem s mimozemšťany Jack Robertson

Pamatuji si, že jsem knihu otvírala s nedůvěrou, ale pak mě tak pohltila, že když jsem ji dočetla, věřila jsem obsahu od první do poslední stránky. O této problematice už jsem četla tolik, že mě její obsah ani nešokoval.
Prostě: Vím, že nás navštěvují!

19.06.2013 5 z 5

Tajemství lidského osudu Tajemství lidského osudu Edgar Cayce

Věci mezi "nebem a zemí" asi skutečně existují, a fenomén osobnosti E. Cayceho toho byl skutečným důkazem.
Už proto, že ho zkoumaly seriozně desítky nejrůznějších vědců a pro jeho nepochopitelné schopnosti nemohli najít logické vysvětlení.

14.06.2013 5 z 5

Obři aneb Mysterium počátků Obři aneb Mysterium počátků Louis Charpentier

Zajímavé,poučné,tajemné.
Autor se zamýšlí nad pravdivým jádrem dávných legend a národů, kteří snad kdysi dávno žili na naší planetě, a jejichž činy zde zůstaly jednak v bájích,mytologiích,jednak ve stavbách a také názvoslovích měst, řek, pohoří, atd.
V této souvislosti mě nejvíce zaujal bájný národ Ligurů,který byl nadán šestým smyslem a dokázal pracovat s megality, a byl prý předchůdcem Keltů.

14.06.2013 5 z 5

Nostradamus: král propastí Nostradamus: král propastí Zdeněk Patrick

Pokud jsou ty předpovědi pravdivé nebo alespoň dobře interpretované, tak v budoucnosti bude bílá rasa na úbytě, pokud úplně nevyhyne. Dobře, že se toho nedožiju!

13.06.2013 3 z 5

Tunel do kosmu Tunel do kosmu Jiří Wojnar

Jsem velmi ráda, že všechny knihy J.Wojnara mám ve své knihovně, protože obsahují znepokojující, originální hypotézy o mnoha záhadných skutečnostech naší historie.
Milovníci archeoastronautiky si při čtení jeho knih rozhodně přijdou na své.
Doporučuji!!!

13.06.2013 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

My čtenáři, co máme rádi záhady a nevyřešené hádanky minulosti, se rádi opájíme představou, co kdyby na těch českých mýtech bylo zrnko pravdy, vždyť i archeologické nálezy a etnografické názvy mnohému nasvědčují.
Bájná Trója byla také legendou do doby, než ji H.Schlieman vykopal.
A naše dávná historie není o nic méně zajímavá, i když se ztrácí v legendách.

12.06.2013 4 z 5

Ukřižovaná Ukřižovaná Jakub Arbes

Hlavně jsou Arbesovy knihy klasika a jako takové je lze nutno hodnotit, z nadhledu.

12.06.2013

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Opravdu vynikající, strhující kniha.

12.06.2013 5 z 5

Prokletá nevěsta Prokletá nevěsta Rexanne Becnel

Tohle je trochu slabší odvar, R. Becnel píše i lepší knihy.

11.06.2013 3 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Knihu jsem četla jako studentka v rámci povinné četby a na rozdíl od většiny jiných, kteří na ni nadávali, na mě zapůsobila dost hlubokým dojmem. Asi to bylo proto, že jsem vždy byla spíše přemýšlivý, zádumčivý typ, takže ani duševní rozpolcenost hlavního hrdiny mi nebyla nepříjemná.
Nemusím knihy Tolstého, ale Dostojevskij se mi líbí.

11.06.2013 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

No já se na rozdíl od ostatních čtenářek nebudu rozplývat. Četla jsem knihu nějakého staršího vydání, snad z 60. let a snad díky překladu to bylo strašné. Připadala jsem si, že čtu archaickou češtinou přelomu 18. století. "Díky" tomu mě kniha vůbec nezaujala,protože dialogy byly nepřirozené, těžkopádné, takto nikdo nemluví, snad ani tehdy, v té době. Popisy pocitů byly únavné, zdlouhavé, nekonečné. Přeskakovala jsem celé stránky.
Naproti tomu všechny filmové podoby, které jsem viděla, byly vynikající, ale nejlepší byly seriály BBC v hl. roli s Toby Stephensem a film v hl. roli s Michaelem Fassbendererm. Obě zpracování vydají za celou knihu, je v nich nekonečná hloubka a nádherně vystižené pocity a pohnutí hlavních protagonistů. Toby Stephens jako Rocherster byl prostě úžasný.

11.06.2013 3 z 5

Utajení vládcové času Utajení vládcové času Jacques Bergier

Musím souhlasit s předchozím čtenářem, kniha je opravdu výborná, čtivá a musím přiznat, že při představě toho, že některé osobnosti dějin jsou nebo byli cestovateli v čase mi běhal mráz po zádech.
Ale člověk si říká: Co kdyby?

10.06.2013 5 z 5

Polojasno Polojasno Václav Bartuška

Pravda o "sametové revoluci" , povinně by si ji měli přečíst všichni naivní konzumenti "demokracie po česku" a hlavně dnešní mládež, které je demagogicky zamlžována pravda.

07.06.2013 5 z 5

Rex Deus Rex Deus Tim Wallace Murphy

Toto je úžasná kniha, doporučuji všem, kteří si už dlouho myslí, že křesťanská církev nejenom že pozměnila Bibli, ale rovněž celé věky mlží a zamlčuje okolnosti narození, života i smrti velkého proroka, jakým Ježíš bezesporu byl. Alespoň v tom, že myšlením a duchovním obzorem na hony předčil tehdejší dobu, a taky na to doplatil.
Ježíšův odkaz církev krásně zneužila v tom, že náboženství pojala jako patriarchální dogma, čímž záměrně potlačovala (a nakonec se jí to i povedlo) původní "pohanské" obyčeje, znalosti a durchovní mystéria, která měla k přírodě mnohem blíže než dogmata křesťanské církve.
Doporučuji všem nevěřícím Tomášům, kteří věří tomu, co se naučili v katechismu!!

07.06.2013 5 z 5

Chyby v Matrixu Chyby v Matrixu Grazyna Fosar

Kniha je zajímavá, ale místy těžce sledovatelná, člověk si musí některé pasáže přečíst dvakrát, než pochopí smysl.
Pokud je jenom zrnko pravdy na tom, co se kniha snaží objasňovat, pak minulost, současnost i budoucnost jsou pouze relativní časové úseky v rámci jakéhosi daného matrixu, který jsme uzpůsobeni vnímat našimi smysly.

05.06.2013 4 z 5

Zakázaná egyptologie Zakázaná egyptologie Erdogan Ercivan

Výborná, zajímavá, fundovaná knížka, která otevřeně píše o intrikách a machinacích, které má na svědomí hlavní egyptský správce památek, Zahi Havás. Ten člověk záměrně tají veřejnosti důležitá fakta a objevy, které by možná změnily pohled světa na naši dávnou minulost.

05.06.2013 5 z 5