Alchymie a theurgie svatého ohně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor předkládá k zamyšlení obraz vědění dávných předků, umožňující přinést mnohé odpovědi, které lidstvo dosud neúspěšně hledá.

V centru jeho zájmu je tentokrát věda hermetická a její součást - alchymie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95272/alchymie-a-theurgie-svateho-ohne-p0M-95272.jpg 44
Žánr
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, AOS Publishing
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Alchymie a theurgie svatého ohně

Přidat komentář
Metroušek
27.07.2017

Zcela spekulativní kniha, která se zabývá vnější alchymií a pomíjí alchymii vnitřní. Obávám se, že vnější alchymie, pokud kdy měla nějaké úspěchy, je dnes zcela mrtvá, a z těch trošek informací, které zejména po evropské alchymii zbyly, nelze nic nespekulativního rekonstruovat. Pak zbývá jenom fabulace, včetně "podrobného" vylíčení technologií tzv. Atlantidy (sic!). Podle mého názoru jediná alchymie, kterou dnes lze z knih zkoumat, je čínská taoistická a indická jógínská vnitřní alchymie. Na jejich nejvyšších stupních se zřejmě lze dostat také k vnější alchymii, ale to už bude poněkud jiná věc, když už bude adept vědět, jak svět funguje, tedy jako Mája.

Nibiru
12.08.2013

Člověku se při čtení této knížky úplně otevřou oči, protože si uvědomí, jakými nesmysly byl krmen v letech studia a naopak získá úctu k minulosti a k vědění dávných zaniklých civilizací a národů, které byly v mnoha ohledech k Přírodě mnohem blíže než my a v mnoha ohledech byly mnohem technicky vyspělejší než my. Je dobře, že konečně někdo osvětlil, že tzv. hermetické vědy a magie nebyly žádné pavědy v našem "moderním" pojetí, ale zcela koncepčně pojaté nauky o Vesmíru, mikro-a makrokosmu a hlavně o duchovních potenciálech člověka, a které už jsou dnes zcela zapomenuty.


Doporučujeme

Zasvěcení
Zasvěcení
Jak si správně přát
Jak si správně přát
Miluj svůj život
Miluj svůj život
Čtyři dohody
Čtyři dohody