Ivo Wiesner

česká, 1933 - 2008, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře k autorovi (3)

Ivo Wiesner

Přidat komentář
Metroušek
27.07.2017

Léta jsem netušil, odkud někteří moji známí na duchovní cestě čerpají své vědomosti a přesvědčení. Inu, teď už to asi tuším. Tomu říkám galimatyáš! Ne, že bych tolik věřil historikům, to vůbec ne, a s objevem Göbekli Tepe budou mít hodně co vysvětlovat a měnit. Ale tohle je opravdu silná limonádička!

Mantra
19.11.2016

Ad Nibiru - krásný komentář a plně souhlasím. Čtu knihu I. Wiesnera "Národ v lénu bohů" - o české, moravské, slezské, srbské, slovinské a charvátské historii. Tyto knihy se čtou jako detektivky. Jak člověk pátrá, naráží na stále nové odkazy a spisovatele a zjišťuje, že to, co jsme se učili v Dějepisu ve škole, není objektivní. Neboť dějiny píší vítězové. A všechny dokumenty o Slovanech a jejich historii, byly spáleny a zničeni, zamlčeny. V této době, kdy máme strach o naši civilizaci, kulturu a tradice, je na místě se zajímat o alternativní dějiny, mýty, legendy, báje, pohádky, písně a nové poznatky archeologie a antropologie. Vlastně celý komplex vědění. Honit pokémony není to pravé ořechové :-) Rodiče by měli dětem číst a povídat, zpívat a ukazovat. Mám rozečteno více takových knih vážícím se k dějinám celého světa. Neboť všechno se vším souvisí. A Atalntida, země Mu a Lemurie mi do toho nového pojetí dějin světa už také zapadá. Lidka.

Nibiru
17.01.2013

Řekla bych, že je to takový český Däniken nebo Sitchin, ale v tom nejlepším slova smyslu. Jeho knížky mě doslova nadchly, mají úžasnou hloubku, až to mrazí. Autor používá pro své teorie metodiku systémové analýzy a to má svou logiku.
Dává trochu jiný pohled na dávnou minulost lidstva, tak dávnou, že se jí nezabývá žádné oficiální vědecké odvětví, protože existuje pouze v podobě mýtů a legend anebo je dnes hluboko utopená v mořích a oceánech či pod ledem Antarktidy.
Každopádně velmi poutavé a poučné čtení a také si autora velmi vážím za to, že to byl ceněný a velmi erudovaný vědec, který získal mnoho patentů. Je velká škoda, že už není mezi námi, protože mohl vytvořit mnoho dalších zajímavých a poutavých knih.