Utajení vládcové času

Je cestování časem možné z vědeckého hlediska? Na základě výzkumů vynikajících vědců Johna Desmonda Bernala, Williama Bowena Bonnora a Kurta Gödela se zdá, že ano. Jacques Bergier v této knize dokazuje, že časovým paradoxům, jež by takové cesty mohly vyvolat, lze předcházet. K otázce cestování časem však nepřistupuje z filosofického hlediska. Připomíná příběhy několika mimořádných lidí, kteří možná přišli z budoucnosti, aby prožili život v naší době nebo v minulých stoletích. Jedni se stali legendárními, jako král Sálemu Melchisedech nebo čínský císař Fu-Si, jiní, z doby nedávnější – za všechny jmenujme Leonarda da Vinci – pořád zůstávají v živé paměti. Jacques Bergier se pokouší proniknout do jejich tajemství, nejtajemnějšího ze všech tajemství, a ukazuje nám, jak tito lidé znalí vědy budoucnosti naočkovali dobu, již se rozhodli navštívit, částí svých vyšších vědomostí. A právě na základě vědeckých drobtů, jež nápadně přesahují úroveň soudobých znalostí, autor dokazuje, že existují „utajení vládcové času"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22408/utajeni-vladcove-cas-22408.jpg 4.124
Věda, Záhady

Vydáno: , Argo

Les Maîtres Secrets du Temps, 1974

Kniha Utajení vládcové času

tenax
16.08.2013

Velice zajímavá knížka, atraktivní námět. Některé autorovy vývody jsou asi trochu přitažené za vlasy, zvlášť když stejná fakta vysvětluje jednou vysvětluje cestováním v čase a v jiných publikacích zásahem mimozemšťanů. Přesto je to téma znepokojivé a inspirativní. Zvlášť oceňuji práci překladatelky, která v poznámkách značně doplňuje a rozšiřuje faktografii některých událostí a věcí (např. strojek z Antikythéry, mayské problematiky, Leonarda da Vinci apod.). Stálo to za přečtení.

Nibiru
10.06.2013

Musím souhlasit s předchozím čtenářem, kniha je opravdu výborná, čtivá a musím přiznat, že při představě toho, že některé osobnosti dějin jsou nebo byli cestovateli v čase mi běhal mráz po zádech.
Ale člověk si říká: Co kdyby?

HTO
29.06.2012

Pokud jste četli Mimozemšťany v dějinách, kupte si i tuto knihu. Pokud jste nečetli Mimozemšťany v dějinách, kupte si ji stejně. Škoda, že toho u nás od Bergiera vyšlo tak málo, ale o to jsem radši, že vyšla tato kniha. Bergier dále rozvíjí svou teorii o tom, že některé znalosti natolik předcházejí svou dobu, že jejich nositelé jsou cestovateli v čase. Jakkoli divoká vám tahle hypotéza může připadat, kniha stojí za přečtení pro Bergierovu fundovanost, způsob argumentace, který je naprosto nehysterický a neútočný (na rozdíl od většiny „záhadologických" knih), výborný styl, opětné neocenitelné odkazy na ruské sovětské vědce (geniální Jurij Knorozov – se svou kočkou k vidění tu: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%AE%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%9A%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B2.jpg , nebo už z Mimozemšťanů známé „Například Boris Zajcev získal doktorát za diserační práci 'Ježíš Kristus byl mimozemšťan'. Ve Francii by takové téma vůbec nemohl předložit.") a mnoho, mnoho důvodů k zamyšlení. Velmi zajímavá je zejména poslední kapitola, kde se Bergier věnuje časovým paradoxům, které řeší pomocí synchronicity, což je vskutku nečekané (ostatně byl to Bergier, kdo na to šel tímto způsobem jako úplně první) a nesmírně pozoruhodné, ať už jste psychology nebo třeba surrealisty.

Je nutno vyzdvihnout výborný český překlad opatřený skvělými poznámkami.