Nibiru Nibiru komentáře u knih

Druhá strana archeologie Druhá strana archeologie Erich von Däniken

Pro mě zůstává E.von Däniken průkopníkem tzv. archeoastronautické teorie ve smyslu popření Darwinovy evoluční teorie, týkající se homo sapiens sapiens. On byl první, kdo oficiálně vystoupil před vědecký svět s tím, že minulost lidstva je jiná, než jak ji prezentuje suchopárná věda a že lidský genetický kód není výsledkem evoluce, nýbrž zásahem "zvenčí", Někým, kdo tady v dávné historii na Zemi nějakou dobu pobýval a operoval - ať už se týká těžby nerostů nebo manipulace s flórou a tehdejší faunou na genetické úrovni.
Toto byl v té době velmi odvážný počin a za to mu patří uznání a dík - že rozhýbal celosvětovou diskusi o tomto tématu. Dneska má už naštěstí plno kvalitních následovníků z řad vědců, žurnalistů, cestovatelů i archeologů, ať už profesionálních či amatérských.
Snad se ještě dožiju dne, kdy pravda konečně vyjde najevo!!

09.08.2014 5 z 5

Magie sexu - Probuďte v sobě skryté schopnosti Magie sexu - Probuďte v sobě skryté schopnosti Ariana Argoni

Pro všechny lidi, aby se jim otevřely oči a pochopili, že to, jak se dnes praktikuje sex na fyzické rovině, vede jenom k jedinému: katastrofálnímu přemnožení lidstva, které už planeta přestává zvládat!

08.08.2014 5 z 5

Magie Života Magie Života Ariana Argoni

Velmi poutavě napsaná knížka, i když praktiky v ní uváděné pro život vyžadují opravdu téměř nadpozemsky ideálního tzv. Osudového partnera. Věřím, že podle definice člověka jako duchovní bytosti, podle principů dvou energií, mužské a ženské, kdysi byly lidské bytosti "sjednoceny", takže teoreticky opravdu každá "duše" má na této planetě svoji druhou "polovičku", a když mají to štěstí a potkají se na fyzické rovině a ve stejném čase, mohou utvořit onu ideální dvojici.
Protože je však společnost morálně rozložená a je více neharmonických jak harmonických vztahů, tak nalezení ideálního partnera bude asi tak nadlidský úkol jako cestovat časem.....
Ale k přečtení a poučení rozhodně doporučuji!

08.08.2014 5 z 5

Čas Bohů Čas Bohů Frank P. Jones

To já zase věřím. Na světě, v našem trojrozměrném světě, který jsme schopni vnímat našimi omezenými smysly (čas je čtvrtý rozměr) je tolik jevů a podivuhodných věcí, které se nedají vysvětlit, ačkoliv se prokazatelně dějí.
I já mám dva takové "neuvěřitelné" zážitky, a protože jsem to zažila na vlastní kůži, tak vím, co vím. Nevěřícím Tomášům to stejně nevysvětlím, protože vysvětlení sama neznám. Ale vlastní zkušenost je nade vše.
Naše věda je zatím jenom v "plenkách", přestože se považujeme div ne za pány tvorstva. Byly tu před námi jiné civilizace, které toho věděly o Makrokosmu a Mikrokosmu mnohem více než my a dokázali i svůj mozek využívat mnohem efektivněji než my.
Trochu pokory by lidstvu rozhodně neškodilo!

08.08.2014 4 z 5

Havraní princ Havraní princ Elizabeth Hoyt

Mně se knížka velmi líbila, jednak svou čtivostí a vtipem, jednak i námětem. Nemusí být každá "červená knihovna" příběhem dokonale fyzicky krásných lidí, tím více se příběh blíží skutečnosti, když jeden z nich má nějakou tu vadu na kráse.

05.08.2014 5 z 5

Alison – milovaná kejklířka Alison – milovaná kejklířka Marie Cordonnier (p)

Toto byla první kniha, kterou jsem od M.Cordonnierové četla a její strhující popisy vášní a pocitů hlavních protagonistů a napínavý děj mě úplně pohltily. Postupně jsem začala shromažďovat ostatní její knihy a musím říct, že většina mě nezklamala, proto ji považuji za jednu z nejlepších spisovatelek historických romancí, ať si kritika říká, co chce. Nakonec, je nejprodávanější autorkou tohoto žánru v Německu, takže čtenáři sami určí kvalitu jejích knih.
Pozor: Nezaměňovat tuto autorku s jinou podobného jména, a sice Michele Cordonnerovou!!! I zde na Databázi knih jsem zjistila, že si to mnohé čtenářky pletou!! Mají stejné iniciály M.C. , ale jsou to dvě různé osoby!!

05.08.2014 5 z 5

Atlantida a Ztracená Lemurie Atlantida a Ztracená Lemurie William Scott-Elliot

Kniha je nevšední, mně se líbila a všichni Atlantologové by se s ní měli seznámit.
To, že existují zdroje informací mimo tento omezený časoprostor, je už dnes součástí některých hypotéz i kvantové fyziky.
Např. teorie morfogenetického pole, tzv. Kronika Akáša, atd. Navíc, informace je formou energie, a ta je dle Zákona zachování energie nezničitelná. A v knize jsou citovány souvislosti, které i ve světle dnešních moderních poznatků ať už archeologických nebo i geologických, rozhodně nejsou bláboly. A kde se na Zemi vzalo tolik různorodých ras a barev pleti, do dnešního dne neumí tradiční věda uspokojivě vysvětlit.

04.08.2014 4 z 5

Kniha Dzyan Kniha Dzyan Helena Petrovna Blavatská (p)

Tuto knihu jsem si koupila s velkým očekáváním, ale trochu mě zklamala, přesto doporučuji k přečtení, už jen proto, že osobnost H.P.Blavatské byla asi stejně záhadná a netuctová, jako třeba prorok E.Cayce.
Kniha obsahuje zajímavé informace, ale čte se poněkud těžkopádně a dle mého názoru nemá správnou návaznost. Nicméně, jsou tam popisována fakta z života pí. Blavatské, které se člověk jinde nedočte. Také její dlouholeté putování po tibetských klášterech a zdrojové textové prameny, které jí bylo umožněno číst, měly zřejmě rozhodující vliv na její další působení a světonázor.

04.08.2014 3 z 5

Návrat ke Genesis Návrat ke Genesis Zecharia Sitchin

Všech 8 dílů Sitchinova cyklu: Kroniky Země jsou strhující a mě rozhodně přesvědčují o tom, že minulost Země a jejích obyvatel byla mnohem, mnohem záhadnější a zajímavější, než je současnost a dokonce, i než bude budoucnost.
Škoda, že neexistuje stroj času. Nebo ano? Prý Američané oprášili Teslův vynález - projekt Philadephia - a experimenty s cestování časem uskutečňovali.....

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Povinná četba pro všechny milovníky archeoastronautiky, záhad minulosti naší planety a lidí, kteří nevěří v Darwinovu evoluční teorii.
Stručně a výstižně - strhující bestseller, pojednávající ve faktech o kolonizaci Země "dávnými bohy" a jejich genetických experimentech, jejichž výsledkem byl "homo sapiens sapiens".

04.08.2014 5 z 5

Atlantida - mýtus nebo zapomenutá historie Atlantida - mýtus nebo zapomenutá historie Ivo Wiesner

Že není s naší dávnou minulostí všechno v pořádku, je dnes více než jasné a jenom slepý a hluchý ke všem faktům by to mohl popírat. Darwinova teorie je dávno překonaná a možná platí pro nižší savce, ale rozhodně ne pro homo sapiens sapiens neboli člověka moudrého. Že ale moc tato civilizace moudrá není, svědčí o tom směr, kterým se zatím ubírá. Jsme kříženci, dnes už značně zdegenerovaní, takže se ani neumíme poučit z chyb, na které doplatily mnohem dříve duchovně i technicky vyspělejší civilizace, než jsme my. Doporučuji k přečtení všem zvídavým čtenářům, kteří nepodléhají tzv. "stádovému efektu".

Necronomicon podle Murahawy Necronomicon podle Murahawy neznámý - neuveden

Upřímně řečeno, nevím, co si o knize mám myslet. Vzhledem k tomu, že jsem pár knih o Sumerech a jejich mytologii četla, tak vím, že oni své bohy považovali za bytosti z masa a kostí, které uctívali a dokonce jim poskytovali vybrané dívky k potěše, když mezi Sumery v dávných dobách pravidelně sestupovali za velkého hřmotu z nebes. Takže jména, citovaná v zaříkadlech, pro mě nejsou žádné čarodějné rituály, ale ozvěny dávných, a zřejmě věky a nepochopením překroucených vzývání a projevy posvátné úcty a bázně před bytostmi z hvězd, které Sumerům předaly civlizační dovednosti za účelem toho, aby těmto "bohům" sloužili.

04.08.2014 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Knihu jsem poprvé četla jako -náctiletá, ale neztratila nic ze své děsivé tajemnosti až mystičnosti ani dnes, prostě je to klasika, jedna z nejlepších detektivek ze staré dobré mlhavé Anglie, jaká kdy byla napsána a právem by měla být v knihovně každého knihomola.

04.08.2014 5 z 5

Štúdia v červenom / Pes baskervillský Štúdia v červenom / Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Pes baskervillský - jedna z nejlepších hororových detektivek s nádechem mystiky a tajemna, jaká kdy byla napsána.

Falešná vévodkyně Falešná vévodkyně Gabriele Marie Schuster

Mně se příběh moc líbil, tak jako všechny ostatní knížky, protože tuhle autorku prostě miluju, mám ráda její vypravěčský styl a to, jak umí vykreslit sílu vášní hlavních postav.

03.08.2014 4 z 5

Uloupená růže Uloupená růže Gabriele Marie Schuster

Další díl ze série o osudech Sokolových synů - jedna z nejpodařenějších sérií od této spisovatelky historických romancí. Četla jsem už od ní hodně knížek, mám ji ráda pro její styl psaní a proto, že jsou její příběhy zasazené do rytířských dob středověku a vystihují atmosféru spojenou s životem na hradech a vystihují ji docela dobře. Moc se mi líbí smysl pro čest, právo a odvahu , popisované ve spojení s povinnostmi a zodpovědností hradních šlechticů starat se o svoji rodinu , bránit čest svého rodu a bojovat za lásku.
Takové morální vlastnosti mi v dnešní době velmi chybí.
U tohoto dílu jsem i uronila slzu, což se mi stává jenom zřídka. Vřele doporučuji k přečtení.

03.08.2014 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Knihu jsem četla už dávno, ale vím dodnes, že byla strhující a napínavá.

02.08.2014 5 z 5

Bláznův gambit Bláznův gambit Peter Cheyney

Vím, že jsem tuto knihu přečetla jedním dechem, prostě byla strhující.

02.08.2014 4 z 5

Zlatá nevěsta Zlatá nevěsta Marie Cordonnier (p)

Kniha mě nezklamala, tak jako většina od Marie Cordonnierové. Nemůžu si pomoct,ale mně se její historické romance moc líbí, mají spád i humor a dobře vystiženou správnou míru smyslné erotiky.

01.08.2014 5 z 5

Pod jezerem Pod jezerem Stuart Woods

Souhlasím, opravdu napínavý a čtivý thriller.

30.07.2014 5 z 5