Nibiru Nibiru komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Vzhledem k tomu, že doba Temna naštěstí dávno minula a nejnovější výzkumy Bible stále více dokazují, že je to kompilát, sestavený z dávných historických informací, ovšem katolickou církví v duchu "dogmatu jediného mužského Boha" umně překroucených a upravených, je možné, že pravda o Ježíši z Nazaretu je zcela jiná, než jak ji církev káže. Kdo ví, co skrývají archivy Vatikánu. Knihu hodnotím nejenom jako napínavou a čtivou, ale z hlediska nových vědeckých faktů také jako další alternativu k objasnění možných záhad starověkých artefaktů a samozřejmě i samotné osoby Ježíše z Nazaretu.
PS. Film se mi vůbec nelíbil, hlavní hrdina není Hanksovi podobný ani trochu a film na rozdíl od knihy není zdaleka tak napínavý a dramatický.

03.01.2016 5 z 5

Ztracená kniha Enkiho Ztracená kniha Enkiho Zecharia Sitchin

Přečtení této pradávné knihy a událostí v ní popsaných dá zvídavému čtenáři odpověď na celou řadu hádanek a nejasností, obestírajících naši dávnou minulost, spojenou se vznikem homo sapiens sapiens a civilizací vůbec. Vlastně shrnuje vše, co obsahuje komplex knih Kroniky Země, v jakémsi životopisném přehledu událostí, který z našeho pohledu prožívá Mimozemšťan - nesmrtelný \\\\\\\"bůh\\\\\\\" Enki. Nesmrtelnost z lidského pohledu je zde dána velmi rozdílnými biologickými podmínkami, utvářenými na planetě Nibiru, kdy z hlediska její orbity kolem Slunce trvá jeden oběh 3600 pozemských let. Tím by bylo možno (i když pro člověka je to stále dost nepochopitelné) alespoň částečně chápat, proč jsou vůči krátkému lidskému bytí \\\"bohové\\\" Sumeru prakticky nesmrtelní.
Ačkoliv je v knize pěkně vysvětleno mnohé, např. i to, že Bohové nebyli žádní andělé, ale svárlivé, sexuchtivé a po moci prahnoucí bytosti (přesně jako my, lidé, jež v sobě máme jejich geny), dále vznik Sfingy, pyramid, Potopy, genetické manipulace a další před- a popotopní události, které de facto našly svůj otisk třeba i Bibli, jedno vysvětlení mi kniha nepodala.
Stále si lámu hlavu nad tím, jak to, že na Zemi žije několik základních lidských a přesto odlišných ras (žlutá, bílá, negroidní a rudá). Anunnakové podle všech zapsaných indicií byli bílí.
Ale i tak je to parádní četba a za to, že tuto knihu Z. Sitchin napsal, mu patří in memoriam můj velký dík.

28.10.2015 5 z 5

Záhady Orientu Záhady Orientu Arnošt Vašíček

Tohoto našeho "Dänikena" mám ráda, píše poutavě a také po záhadných památkách sám pátrá , takže nepíše jenom o převzatých informacích. Trochu mi ale vadí, že jeho hypotézy nejsou ucelené a jsou příliš otevřené, jakoby se bál vyslovit zcela otevřeně svůj názor.

01.07.2015 4 z 5

Tajuplné objevy Tajuplné objevy Arnošt Vašíček

Zase jedna z těch lepších knih, které jsem od autora - českého záhadologa - četla. Je novější, tudíž jsou zde uvedena i poměrně nová fakta a objevy, které jsem zatím jinde nečetla. Kapitoly jsou poměrně krátké, takže se dobře čtou, a přitom nepostrádají na dynamice, jak to ostatně autor dobře umí čtenáři "podat".

27.04.2015 5 z 5

Atlantida: hledáni potopeného světa Atlantida: hledáni potopeného světa Peter Michel

Útlá knížka, v níž ale autor v kostce shrnul některé zajímavé hypotézy a postřehy ostatních badatelů a esoteriků (včetně velikána v oblasti jasnovidectví E. Caseyho), kteří jednoznačně umísťují Atlantidu jako kdysi velký ostrov doprostřed Atlantického oceánu. Tuto hypotézu dokazují jednak četné nálezy potopených obřích zbytků cest a staveb na dně u pobřeží např. Bimini, aj., a dále pak změny v proudění Golfského proudu, ke kterým doško v důsledku náhlé ztráty velké překážky v Atlantiku, jednak neméně záhadné chování úhořů, atd. Zkrátka vše nasvědčuje tomu, že mezi Amerikou a Evropou kdysi dávno existovalo přímé pevninské spojení, protože i tak se dá vysvětlit, proč se stejné druhy zvířat vyskytují jak v Evropě a Asii, tak i v Americe.
Jak říkám, knížka je tenká, ale gró důkazů pro existenci Atlantidy přináší.

01.02.2015 4 z 5

Rozprávění s bohy Rozprávění s bohy Ivo Wiesner

Útlá, ale o nic méně zajímavá knížka autora opět předestírá tajemná a pro zvídavého čtenáře poutavá témata. Jsou zde obsažena stručněji, ale zase shrnuta na jednom místě, a kdo se o dávnou historii lidstva zajímá více, najde vše rozvedené v ostatních autorových knihách (za sebe jeho dílo doporučuji, je to velice nevšední a poutavé čtení).
Kniha je napsána poutavým a napínavým stylem, takže se čte jakoby "sama".

13.01.2015 5 z 5

Uzdrav se s autopatií Uzdrav se s autopatií Jiří Čehovský

No já mám ke knize své výhrady. Jediné, s čím souhlasím, že může na určité choroby účinkovat lépe než homeopatie,protože u té je efektivní účinek zcela závislý od správného typizovaného homeopatika, což vyžaduje značné zkušenosti terapeuta a proto ne vždy homeopatická léčba 100% funguje.
Co mi ale v knize chybí, je popis působení na více chorob, než je zde uvedeno, a které jsou mnohem závažnější než např. alergie, astma nebo revma. Mluvím o chorobách autoimunity takového charakteru jako je např. rakovina nebo roztr.sklerosa, Crohnova choroba, a další. Navíc, k léčbě je nezbytně nutné zakoupit skleněný přístroj, který není zrovna levný, a když není zaručen účinek (což není, je vždy doporučována předchozí konzultace s autopatem), může se stát, že budete mít doma skleněnou nádobu za 900,- Kč na ozdobu.
Písemně jsem kontaktovala za účelem dotazu jednoho z autorů, ale do dnešního dne, a to už je více jak měsíc, se mi nedostalo žádné konkrétní odezvy. Proto pro mě celá metoda včetně jeho propagátorů není zrovna důvěryhodná.

11.01.2015 3 z 5

Poutníci do země andělů Poutníci do země andělů Ivo Wiesner

Kniha opět pojednává o dávnověkých civilizacích, které obývaly podle mýtů a starých manuskriptů Zemi v dobách tak dávných, že je to až k nevíře (spolu s dinosaury, atd.). Na druhé straně se tím vysvětlují mnohé civilizační hádanky, které věda vysvětlit neumí, tak si jich prostě nevšímá (např. rozdělení civilizace na rasy). Jediné, co mi nejde strávit, je závěr knihy, kde autor na základě vizionářských sdělení dedukuje, že Češi jsou "vyvolený národ", a že v České kotlině se uskuteční druhý příchod Spasitele, Krista, který k tomuto účelu českému národu vytvořil karmický Osud a dal mu do vínku výsady,které jiný národ nemá. Vzhledem k tomu, jak se "český národ" vyvíjí z historického hlediska, tak takovým hypotézám mám těžké výhrady, protože ať byli naši dávní předkové jakkoliv duchovně a eticky na výši (Hyperborejci, Ligurové, Keltové), dnešní průměrný Čech je spíše hanba a úpadek, než nějaký duchovně osvícený jedinec.

10.01.2015 4 z 5

Čaje, které léčí a působí zázraky Čaje, které léčí a působí zázraky Anita Höhne

Kniha je užitečná a hodnotím ji celkem kladně, ale chybí mi v ní rozsáhlejší přehled nemocí, hlavně těch vážných. Je dosti obecně pojatá. Ale čajové směsi jsou dostupné a lze si vybrat z několika kombinací na různé zdravotní neduhy.

28.12.2014 3 z 5

Výpravy do mytické minulosti  2. díl Výpravy do mytické minulosti 2. díl Zecharia Sitchin

Zecharia Sitchin svou odbornou erudicí a schopností syntézy jednotlivých historických faktů a souvislostí opět nezklamal. Hluboce se skláním před tímto geniálním badatelem, úžasně chytrým člověkem a neméně schopným spisovatelem, protože dokázal psát o historických událostech dávných dob tak poutavě, že se člověku při čtení až tají dech. Minulost podaná jeho očima je mnohem zajímavější a úžasnější, než je současnost a než může být jakkoliv barvitě podaná vize budoucnosti. Jeho knihy podávájí velmi ucelené vysvětlení fakticky veškerých záhad historie, nad nimiž současná ortodoxní věda jenom nechápavě nebo možná i úmyslně bezradně kroutí hlavou. Vůbec nepochybuji o tom, že první historicky zachycená civilizace v Sumeru má svůj původ ve hvězdách a že homo sapiens sapiens byl vytvořen pomocí genetické manipulace. Vysvětluje se tak nejenom několikerý hiát ve vývoji humanoidních ras na Zemi, ale i do dnešních dnů naprosto nedostačující vysvětlení, odkud se najednou vzal fenomén inteligence, vlastní právě pouze homo sapiens sapiens.

28.12.2014 5 z 5

Pečeť lásky Pečeť lásky Gabriele Marie Schuster

Tahle knížka opět nezklamala a autorka opět přesvědčila, že její příběhy jsou podmanivé, vášnivé, romantické i smutné, se zajímavou zápletkou a nečekaným rozuzlením. Statečná, odvážná a hrdá Aimée musí překonat mnohé nástrahy osudu i bezpráví, než získá muže svého srdce i uznání svého vznešeného původu, který jí po předcích právoplatně náleží, to vše s pomocí i samotného krále. Příběh umí vzít za srdce a přiznám se, že poslední kapitoly jsem četla se slzami v očích. Nakonec však konec dobrý, vše skončí, jak má a to je na této literatuře vždycky to pozitivní.

15.10.2014 5 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Kniha byla vtipná, romantická, má docela brilantní závěr, místy byla i dojemná, i slzička mi ukápla. Přesto však mám jednu připomínku, a sice, trochu mi tam vadí, že tam chybí byť i jen částečně naznačená nutnost osobní hygieny a očisty těla, v rámci celého příběhu. Já vím, že tehdy lidi na hygienu moc nedali, ale přece jen, čtyři dny na cestě, pak pracovali, a po tom všem že by si byli tak eroticky přitažliví, no nevím, nevím.... tady to trochu skřípe. Jiné autorky historických středověkých romancí do svých příběhů přece jen hygienické návyky nezapomenou zahrnout. Proto mě ten příběh nějak neoslovil, co se věrohodnosti týká, i když je napsaný svěžím a čtivým jazykem.

21.09.2014 4 z 5

Velká lež Velká lež Marie Cordonnier (p)

Opět krásná romance o lásce a vášni, tentokrát je to tak, že zamilovaný je muž a usiluje přes překážky o ženu svého srdce. M. Cordonnierová opět nezklamala, její knížky se moc dobře čtou.

15.09.2014 4 z 5

Viviane - otrokyně pomsty Viviane - otrokyně pomsty Marie Cordonnier (p)

Všechny čtyři díly o dcerách čarodějnice Melissandy de Guines byly okouzlující , takovým drsně-romantickým dobrodružným způsobem. Poslední díl o Viviane je zezačátku hodně smutný a také zkušenosti s láskou, které musela naše hrdinka prožít, jsou spíše bolestné jak radostné, ale vše nakonec dobře dopadne. Tato série se mi moc líbila, hlavně pro to neustálé eskalující vzrušení jednak z pohnutých osudů dcer krásné Melisandy, jednak pro jejich trochu paranormální schopnosti (jak bychom nazvali dneska), ale hlavně pro krásné rozvinutí a popis vášnivé lásky, která ve všech čtyřech dílech, v různých podobách, tak podmanivě prolíná celým dějem , který se v posledním díle završí, vykonáním pomsty na zločinci a vrahovi.

07.09.2014 5 z 5

Nadine - nevinná svůdnice Nadine - nevinná svůdnice Gabriele Marie Schuster

Tak jako ostatní díly Dcery čarodějnice, ani tento mě nezklamal. Poutavé čtení.

31.08.2014 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Kniha je tenká a dá se přečíst za den. Čte se sice dobře, ale podle mě postrádá hloubku příběhu a trochu více psychologického propracování hlavních postav. Vyzdvihla bych milostný dopis, který napsal Rafe a nikdy neposlal a dále vložená intermezza ze života ostatních Čekanek, nyní již vdaných, to knihu oživilo. Ale podle mě je to také nejslabší díl z celé série. Lisa Kleypas umí psát opravdu i lépe.

31.08.2014 3 z 5

Láska na první pohled Láska na první pohled Sandra Lee

Knihu musím pochválit, i když je psána trochu drsným jazykem a i humor je takový syrovější, ale nakonec, odpovídá době, ve které se příběh odehrává, což je raný středověk. Je tam od všeho trochu, keltské tradice jsou konfrontovány s anexí Normanů v čele s Vilémem Dobyvatelem, je tam keltská mystika, vražda i politické intriky, neštítící se zrady a lži, na druhou stranu rodící se láska, vášeň a pár erotických scén nejsou vykresleny jemně,ale spíše v duchu, odpovídajícímu povaze obou hlavních hrdinů, kteří jsou od přírody horkokrevní a těžko svou vznětlivost ovládají, zvlášť když si mají přiznat doopravdy, co k sobě navzájem cítí.

30.08.2014 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Tuto knihu by si měly přečíst všechny ty naivní dívky, které si myslí, že láska všechno změní. Bohužel, rozdíly mezi věřícím člověkem a fanatikem (což ortodoxní islám je), jsou tak obrovské, že nejdou civilizačně překlenout. Nakonec, vidíme to stále, dennodenně, co se v tzv. islámských státech děje.

26.08.2014 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Tenhle díl ze série Bridgerton si mi také líbil, ale ne tolik jako první díl Vévoda a já. Zápletka zde nebyla tak psychologicky opravdová a hluboká, i když oba hlavní hrdinové byli také velmi sympatičtí a humor se zde také objevuje, ale nemá takovou jiskru a neprostupuje tak intenzivně celou knihou jako v přechozím díle, u kterého jsem se opravdu hodně od srdce smála.
Knížka se čte také dobře, ale některé vedlejší postavy mi nepřipadají věrohodné, (např. Cateiina sestra Edwina-některé jejich dialogy mi připadají prostoduché, což nesvědčí ve prospěch jinak velmi inteligentní Cate). Rovněž důvod Anthonyho pragmatického vztahu k ženám a manželství mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale budiž, je to červená knihovna, tak se to dá shovívavě přejít.
Každopádně jejich počáteční nevraživost, která posléze přerůstá ve skutečnou lásku, je vylíčena moc hezky.

24.08.2014 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tato kniha byla první od J Quinnové, kterou jsem četla, a zanechala ve mně krásný čtenářský zážitek. Romantická, jiskřivá a plná svěžího humoru, který provází knihu od začátku (snad s výjimkou úvodní kapitoly) až do samotného konce. Je zajímavé, že ač dějově není moc bohatá, přesto je zde působivě vykresleno psychické trauma,které může mít na život jednoho jedince fatální vliv, pokud do něj ovšem nezasáhne láska ..... Nehledě na mistrné vykreslení citového vztahu mezi Simonem a Daphne, se mi neméně líbily postavy jejích tří bratrů a nezdolné Violett, jejich matky..... Určitě si přečtu i další díly z této série.

22.08.2014 5 z 5