Atlantida a Ztracená Lemurie

Atlantida a Ztracená Lemurie https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110552/atlantida-a-ztracena-lemurie-110552.jpg 3 8 4

Teosofická kniha. Geografická, historická a etnologická studie o Atlantidě a Lemurii založená na informacích jasnovidce Ch. W. Leadbeatera, které se autor pokouší podepřít vědeckými důkazy. S šesti mapami. Historii Atlantidy dělí na čtyři odbobí: 1 000 000 - 800 000 př. Kr., 800 000 - 200 000 př. Kr., 200 000 - 80 000 př. Kr. a 80 000 - 9564 př. Kr. - - Doslov Martin Novotný.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Aurora (Praha)

The Story of Atlantis and the Lost Lemuria , 1925

WolfIssen
25.01.2024 3 z 5

Nejsem teosof a také nemohu posoudit, jak moc je kniha přínosná z hlediska faktů o Atlantidě, protože rozličných faktů a teorií je již taková spousta, že by se v tom jeden stratil. Nicméně všichni atlantologové by měli zaostřit na tuto starou knihu, pokud ji neznají a určitě jí věnovat velkou pozornost. Je vcelku obsáhlá a plná zajímavých teorií ne-li přímo faktů. Třeba ta historie lidstva je opravdu od prvopočátku dosti odlišná. Škoda, že mapy a poznámky jsou umístény až na konci knihy.

Spajdy
10.09.2019 4 z 5

Rozhodně zajímavá a informacemi nabitá kniha, kterou by neměl minout žádný zájemce o dávné dějiny lidstva. Anthroposofové ale budou vědět, že metoda, jakou byly tyto poznatky získány, není úplně spolehlivá a vyžaduje řadu korekcí. Pro srovnání a utvoření přesnější představy doporučuji knihu Rudolfa Steinera "Z kroniky Akaša", kde se autor rovněž věnuje Atlantidě i Lemurii.

Nibiru
04.08.2014 4 z 5

Kniha je nevšední, mně se líbila a všichni Atlantologové by se s ní měli seznámit.
To, že existují zdroje informací mimo tento omezený časoprostor, je už dnes součástí některých hypotéz i kvantové fyziky.
Např. teorie morfogenetického pole, tzv. Kronika Akáša, atd. Navíc, informace je formou energie, a ta je dle Zákona zachování energie nezničitelná. A v knize jsou citovány souvislosti, které i ve světle dnešních moderních poznatků ať už archeologických nebo i geologických, rozhodně nejsou bláboly. A kde se na Zemi vzalo tolik různorodých ras a barev pleti, do dnešního dne neumí tradiční věda uspokojivě vysvětlit.

HTO
14.02.2012 1 z 5

Pro neteosofy, mezi něž patřím, a nedokážu tedy posoudit závažnost tohoto díla v tomto kontextu, může být kniha (anglicky ji najdete na Gutenbergu) zajímavá třeba tím, že inspirovala Tolstého Aelitu (Ženu z Marsu), nebo prostě v tom, že je to kuriozita, jaká se vyjímá i mezi antlantomanskou literaturou. Jedna věta na ukázku: "Přestože tyto bytosti náležely do druhé a třetí skupiny lunární Pitris, musela být rasa do značné míry doplněna z říše zvířat tehdejší (lunární) manvantary." Možná se zasmějete, ale když si hned v další větě přečtete, že Austrálci, obyvatelé Ohňové země, Křováci, lidé z Andaman a z indických hor vznikli křížením jakýchsi podřadných kříženců lidí se zvířaty, a uvědomíte si, že tuto knihu "badatelé" dodnes citují, smát se přestanete...

Atlantida

Autorovy knížky