Kniha Dzyan

Kniha Dzyan https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135224/kniha-dzyan-135224.jpg 3 5 2

Kniha Dzyan je základním gnostickým dílem popisujícím principy stvoření. Celá kniha je určena osobě označené termínem „lanoo , což značí studenta či učedníka. Je rozdělena do dvou sekcí. První nese název Kosmogeneze čili původ vesmíru, druhá Antropogeneze čili původ člověka. Blavatská doufala, že se jí podaří stvořit novou Genesis, která by nahradila židovské mýty o stvoření.... celý text

Vydáno: ,

MarťaVigo
12.01.2024 5 z 5

Určitě si ji přečtěte,kdo tento věcem nerozumi anebo je nechápe ať začne s něčím lehčím..ale jinak je to opravdu reálný pohled na jemnohmotny svět, který málokdo i dodnes pochopí a chápe, a není to možná ani v jeho moci...jinak za mve se Blavatska popisu překonala. A někde jsou i detaily, ikdyz opět pro mnohé nejsou... možná že je někteří ani nezachytí..a naopak mnozí zase ano.

Nibiru
04.08.2014 3 z 5

Tuto knihu jsem si koupila s velkým očekáváním, ale trochu mě zklamala, přesto doporučuji k přečtení, už jen proto, že osobnost H.P.Blavatské byla asi stejně záhadná a netuctová, jako třeba prorok E.Cayce.
Kniha obsahuje zajímavé informace, ale čte se poněkud těžkopádně a dle mého názoru nemá správnou návaznost. Nicméně, jsou tam popisována fakta z života pí. Blavatské, které se člověk jinde nedočte. Také její dlouholeté putování po tibetských klášterech a zdrojové textové prameny, které jí bylo umožněno číst, měly zřejmě rozhodující vliv na její další působení a světonázor.

Helena Petrovna Blavatská (p)
ruská, 1831 - 1891
1921  25%Základy tajných nauk