Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu mi doporučil můj dobrý přítel... říkal, že je o utrpení. Páni... to tedy ANO. A přitom se čte tak lehce, že se nemůžete odtrhnout. A ten konec, ten mi téměř vyrazil dech. Člověk si přečte TU větu a jen lapne po dechu... Přitom se kniha na začátku tváří jako jednoduchý příběh šťastné rodiny... Hrůza mistrně "našlehaná" na 300 stánkách. Mohu jen doporučit.

06.04.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tož jsem si podruhé přečetla Hanu - díky "postavě, která se skrývá" jsem ji i zařadila do Čtenářské výzvy a musím říct, že kniha je skutečně čtivá a plná zajímavých zvratů. Jak jsou ty životy vzájemně propletené !!!

14.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Toto byla paráda! Vůbec mi nevadilo, že se počet stran blíží 1000. Vážně se to povedlo, včetně překladu, např. ten zašifrovaný dopis toho magora Creeda ;-) Pokud tedy bude Rowlingová pokračovat, obávám se, že další knihu už v rukách neunesu.... Líbil se mi i podle knihy zfilmovaný seriál.

28.11.2023 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Nesmrtelný Modroočko! Matně si pamatuji, že snad byl večerníček... postavičky byly háčkované??? Knížka je krásná, famózní... vhled do kočičího života :-))

17.09.2023 5 z 5

Děsím se zapomínání :-) Už teď velmi často hledám např. klíče, které někde nechám položené... Ale co jsou klíče proti zapomínání na lidi, zapomínání milých vzpomínek, zapomínání času a prostoru... Dílko nemohu jinak, než doporučit.

26.05.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pomoc! Knihu mi doporučil kamarád a já teď nevím, zda mu mám poděkovat, nebo mu ji omlátit o hlavinku jeho koumavou! Je to fantastické, řekla bych. I když se nemusí nutně líbit všem. Osobně ji zařazuji mezi nejčtivější knihy pojednávající o druhé světové válce, situaci v Německu a situaci Židů, ačkoli se jedná o ryzí beletrii. Posledních 40 stran mi dalo největší práci a já se vyloženě bála je dočíst, co se ještě stane, co se ještě dovím. Ale i konec stojí za to, vážně.

14.07.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nejdříve pověsil Pejsek Kočičku, pak Kočička slezla a pověsila Pejska, a tak tam viseli oba :-D

06.02.2016 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knihu mi doporučili dva lidé, nezávisle na sobě. S napětím jsem čekala, co z toho bude... No překvapení :-) Báječná oddechovka, která také nutí k přemýšlení a přehodnocování vlastního života :---)

17.04.2023 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Agatha je Agatha. Poirot je Poirot. Jako vždy dobře napsané, přeložené, čtivé... překvapující :-)

04.02.2020 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Po dlouhé době se mi knížka dostala do ruky a já se musela smát, jak často některé obraty používám i v běžné mluvě. Sem tam se mi vloudí do řeči třeba "Levá pravá, přední zadní, pozor, kozle, neupadni..." nebo "pozdravuj tam, ve stodole..." nebo "pejsek s kočkou nečekají, až se dědek s bábou nají..." a také "vlku, vlku, to je lež, vlci trávu nejedí..." Je to krásná kniha.

16.07.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Tož přátelé, toto je soda. Kniha se dá srovnat se zážitky z koncentračních táborů, pokud ale nejsou ty zážitky dokonce HORŠÍ. Když se dokážete vžít do situace Věry a Nadi, běhá vám při čtení každé stránky mráz po zádech. A to, jak se jim nakonec podařilo dostat zpátky a hlavně za jakou cenu, je poslední kapka...

30.08.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Páni, tak musím říci, že mě to mile překvapilo. Jak se o knihách všude mluví, vždycky mě to odrazuje od čtení. Nicméně když zájem trochu opadne, zvědavost mi nedá. Toto dílo mě ovšem NADCHLO, až mě to samotnou překvapuje. Sice jsem viděla první film, nicméně kniha rozhodně překonala má očekávání. Jedna z výborných detektivek, nebo psychothrillerů.

30.07.2018 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Kdo nečetl Babičku... kromě mistra Jana Husi? (Nemravnou spisovatelku já nečtu :-D ) Jako školou povinné dítko jsem ji teda FAKT nečetla. Poprvé jsem ji četla v 19ti letech a ohromila mě - na 19. století je to skvělé prozaické dílko. Takže jsem se k ní již několikrát vrátila.

26.01.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Již po x-té "přečteno" ušima. V podání Vladimíra Čecha je to těžko překonatelné. Mohu to poslouchat pořád dokola.

08.03.2021

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Jméno růže jsem četla neskutečně dlouho. Bylo mi mnohokrát doporučeno jako kniha, která se odehrává celá v knihovně. Do čtení jsem se ale musela nutit, ovšem ne proto, že by kniha nebyla doslova úchvatná, např. co se týče jazyka, ale proto, že mi hodně připomínala knihy, které jsem byla nucena číst při studiu filosofické fakulty. Nejedná se de facto o "typickou" beletrii. Je zde náboženská filosofie, církevní dějiny, učení o heretismu, tomismus a samotná teologie a přitom všechno předložené jako "historická detektivka". Smekám před Umbertem Eco.

22.06.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Opravdu vtipné vyprávění :-) Kniha se četla výborně a pro ty, kteří inklinují k buddhismu (i když mnohé postoje a názory vykazují i jiné směry), je příběh jistě obohacující :-) Mně se zvláště líbila kapitola o možnosti změny pohledu na svět a závislosti na věcech a lidech.

27.12.2018 5 z 5

Dobrá kniha :-) Výborný černý humor, který mně osobně sedí. Místy kapku rozvleklé, ale celkově čtivý příběh. Některé dialogy famozní (také díky dobrému překladu). Nombeko mi byla sympatická od samého začátku. "Zápletka" s dvojčaty mi přišla vážně vtipná. Až se dostanu konečně ke Staříkovi, budu vědět, o čem nadšení čtenáři mluví, víc :-)

10.08.2016 5 z 5

Mandolína kapitána Correliho Mandolína kapitána Correliho Louis De Bernières

Doufám, že tuto knihu mohu zařadit mezi "boj za lidská práva" - je to z doby válečné, obyvatelstvo Kefallenie o svá práva bojuje s okupanty, Carlo bojuje za svou "odlišnost"... Krom toho mám ráda ten film a potěšilo mě, že v knize jsou moje oblíbené scény. Postavy doktora Jannise a Pelagie jsou skvělé v obou provedeních, Drosula je sympatičtější v knize a Mandras, který je na zabití ve filmu je v knize ještě větší "eso". A kdo se chce naučit nějaké "základy" italštiny a řečtiny má možnost díky slovníčku na konci knihy :-))

08.09.2023 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tak tohle se četlo vážně samo. Napřed jsem trnula hrůzou, co z toho bude, když mi to asi tři kamarádi doporučovali jako výbornou detektivku a já viděla 475 stran. Ale... po dlouhé době jsem se nemohla od nějaké knihy odtrhnout a i přes morbiditu obsahu jsem četla do noci :-) Jediné, co mi lezlo na nervy, bylo "jiskření" mezi hlavními postavami. V detektivkách se to v poslední době milostnými vztahy jen hemží, ať se jedná o mužské či ženské autory :b Naštěstí to ale moc neuškodilo :-)

19.06.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Páni, to byla "nechuťárna" :-)) Četlo se to výborně. Rozhodně doporučuji. Viděla jsem i film a musím říci, že se dost liší od knihy, takže když člověk shlédne film a přečte si i knihu, neudělá chybu.

29.04.2018 5 z 5