Neri Neri komentáře u knih

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Na knihu jsem slyšela tolik pochvalných slov, že jsem ji prostě musela začít číst. Mírné počáteční rozpaky rychle vystřídalo nadšení a hlavního hrdinu jsem si zhruba v třetině knihy zamilovala natolik, že jsem se s ním hodně nerada loučila. Kniha se mi líbila po všech stránkách, je plná humoru, který mám ráda, děj plyne svižně a ani chvilku nenudí, dočkala jsem se i mírné romantiky. Kniha je zkrátka přesně taková za jakou se vydává - vtipná způsobem nadmíru příjemným a krásně se u ní odreagujete. Za mě rozhodně ano!

23.03.2014 5 z 5

Můj život s puberťáky Můj život s puberťáky neznámý - neuveden

Situace popisované v knize je třeba brát trochu jako nadsázku a s rezervou, sama mám pubertální potomky a neumím si představit, že by se mnou takto zametali. Pro mě to bylo velmi zábavné, vtipné, krásně jsem si u knihy odpočinula a od srdce zasmála. Rozhodně doporučuji a to nejen rodičům náctiletých.

16.03.2014 4 z 5

Sběratel dětí Sběratel dětí Sabine Thiesler

Téma děsivé až depresivní, ale oceňuji, že se autorka zbytečně nevyžívala v nechutnostech. Děj plynul svižně, moc se mi líbilo psychologické ladění. Propříště si ale knihy s podobným tématem budu muset odpustit, některé momenty se mi stále vracejí a pocit bezmoci zůstává.

15.03.2014 4 z 5

Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Nathalie Roy

Tak jak mě první díl docela bavil, druhý díl se mi zdál nudný, eskapády hlavní hrdinky až křečovitě vtipné a sama hlavní hrdinka se projevovala jako neskutečně rozmazlená a naivní osoba. Za mě tedy - nic moc - další díl, pokud bude, si už určitě nepřečtu.

08.03.2014 3 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Z nové knihy Ch. Stevens mám dost rozporuplné pocity. Na straně jedné mi silně vadilo téma, nesnáším fanatismus jakéhokoliv druhu a neoslovila mě ani forma vyprávění v 1. osobě, bylo to takové monotónní a ploché. Na straně druhé, autorka je šikovná vypravěčka a dokáže čtenáře vtáhnout do děje, bytˇ přitaženého za vlasy. Zkrátka a dobře, přečteno, ale znovu už bych si to nezopakovala.

04.03.2014 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Nikdy by mě nenapadlo s jakým zaujetím budu číst příběh o Amiších a navíc o zločinu, který měla spáchat amišská dívka. Ale bylo to tak strhující a plné emocí, které mnou cloumaly od začátku knihy až do jejího konce a tak hrozně přesvědčivé, že jsem měla pocit, jako kdybych se osobně ocitla uprostřed děje. Úžasná kniha, jedna z těch na které se nezapomíná.

27.02.2014 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Jedna z mála knih, kdy jsem doslova hltala každou stránku a kromě toho, že jsem si nadmíru užívala zajímavý příběh a hluboce soucítila především s rodiči obou hlavních hrdinů, byla jsem hrozně zvědavá, kde je pravda a jak se celá tragédie vlastně odehrála. Příběh mě velmi zasáhl i proto, že mám sama dospívající děti a skutečnost, že se za maskou spořádaných, téměř ukázkových rodin a jejich teenagerů může skrývat tak obrovský problém. Skvělé, i když velmi smutné a emotivní čtení.

24.02.2014 5 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Pořádná emocionální smršť, na kterou jsme u Tess Stimson zvyklí, ale bohužel, na této knize mi vadilo přesně to samé jako u předchozí knihy Tess Stimson a to je přemíra vyhrocených životních situací, tragédie tu opět stíhá tragédii. Na druhou stranu velmi oceňuji, že jednotlivé postavy nejsou černobílé.

21.02.2014 3 z 5

Kdo miluje jinak Kdo miluje jinak Karin Fossum

Po Provokatérovi téže autorky jsem byla přesvědčena, že ho na mém osobním žebříčku knih K. Fossum žádná jiná nepředčí. Ale této knize se to povedlo a pokud by byla možnost hodnotit knihu libovolným počtem hvězdiček, pět by určitě nestačilo.
Téma nebo spíše témata jsou neotřelá, podaná způsobem, že vás doopravdy mrazí, ale zároveň nutí přemýšlet nad motivy jednání a zda vůbec bylo nevyhnutelné, aby se vše ubíralo těmi směry, kde to skončilo. Všechny postavy jsem při čtení viděla před sebou, byli to skuteční lidé, Fossum dovede jedinečně popsat prakticky cokoliv i její líčení krajiny nebo počasí je zážitek. A tak pokud mohu nějakou knihu s čistým svědomím doporučit ke čtení, je to právě Kdo miluje jinak.

15.02.2014 5 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Ani druhému dílu nemohu nic vytknout. Bavil mě stejně jako předchozí, opět jsem hledala každou volnou chvilku, jen abych mohla číst, znovu ( a tentokrát asi ještě víc s vědomím, že se jedná pravděpodobně o díl poslední ) jsem se jen nerada loučila s Emmou a Leem. Přibylo možná reality, do konverzace se více přidávají vnější vlivy, ale rozhodně to není na škodu. Jazykově opět skvělé, možná právě v tom tkví jedno z největších kouzel knihy. Moc ráda bych si přečetla, jak by oba hrdinové obstáli v běžném, stereotypním životě, protože z pera tohoto autora by ani realita všedních dní nebyla žádná nuda.

10.02.2014 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Byla jsem trochu skeptická, když jsem knihu začala číst, celé se mi to nezdálo jako ten příběh, který by mě mohl oslovit. Ale oslovil a pohltil. Přečtla jsem na jeden zátah, je to milé, úsměvné, místy smutné, ale pro mě vlastně i docela pozitivní. Řekla bych, že kniha je potvrzením starého a dobrého hesla o tom, že méně je někdy více a že se bez zbytečného kýče a tisíců tónů růžové barvy dá stvořit opravdu dobrý, moderní, milostný román.

08.02.2014 5 z 5

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Sympatická, napínavá a dobře se čtoucí detektivka, která by se mi ale líbila ještě víc, kdyby v ní nebylo tolik padouchů a tolik nepravděpodobných dějových zvratů. Přesto hodnotím velmi kladně a s chutí si přečtu autorčinu další u nás vydanou knihu.

05.02.2014 4 z 5

Encyklopedie - Stromy a keře Encyklopedie - Stromy a keře Nico Vermeulen

Encyklopedie, kde sice nechybí velké množství obrazového materiálu ( pro mě ne příliš vyhovující fotografie, často chybí celkový náhled na dřeviny, jsou vidět pouze listy, jindy zase květenství ), ale řekla bych, že je to částečně na úkor podrobnějších informací k danému keři nebo stromu. Poslouží asi dobře tehdy, když hledáte inspiraci, horší už to bude s přesnými údaji.

02.02.2014 3 z 5

Jakou rostlinu kam zasadit Jakou rostlinu kam zasadit Thomas Hagen

Pro mě, pro zahradnického amatéra, to je velmi přínosná kniha. Konečně taková, kde je vše přehledně členěno a kde lze načerpat dostatek inspirace, i když máte vcelku nulové odborné znalosti. Možnost vybírat rostliny podle stanoviště, které vyžadují, podle barev, podle zahradních stylů, k tomu s poměrně kvalitními fotografiemi, bylo to jako procházka zahradnictvím s příjemným výkladem. Kniha ke které se budu ráda a často vracet.

29.01.2014 5 z 5

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

Kniha mě věrně provázela celým dětstvím, tehdy byla v mých očích dokonalá, našla jsem v ní všechno, co jsem chtěla znát o zvířatech, hlavně nepřeberné množství obrázků a fotografií. Nejzamilovanější částí knihy byla část o psech, tehdy jsem si díky ní vysnila a posléze vymodlila svého prvního psa a tenhle koníček mě už nikdy neopustil. I teď, po mnoha letech má čestné místo v mé knihovně, nevím, zda je to nostalgie, ale jsem přesvědčená, že lepší a pro děti "příjemnější" encyklopedie podobného typu se mi do ruky zatím nedostala.

27.01.2014 5 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Moje první setkání s H. Mankellem a určitě ne poslední. Líbila se mi každá stránka, čtení jsem si užívala a bylo mi skoro líto, že kniha končí. Je to výborný příběh, kde napětí graduje jen hodně zvolna, přesto vás stále udrží ve střehu, bez logických nesmyslů a násilných dějových zvratů. Je sice snadné brzy vytušit, kde a kdo je skryté zlo, ale na napětí to rozhodně neubírá, spíš naopak.

25.01.2014 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ke knize jsem se dostala na základě doporučení a pozitivních komentářů zde, přiznám, jinak bych jí asi nevěnovala pozornost. A jak jsem za to ráda. Je to výborné a svižné čtení, celkem živě si dovedu představit filmové zpracování, některé obrazy, třeba Prvokova scénka v mateřské škole, jsem viděla úplně živě. Doporučuji, zejména pro nás, podobné ročníky narození je to hodně inspirativní četba.

21.01.2014 5 z 5

Aristokratky Aristokratky Stanislava Pecková

Příjemné, i když ne příliš objevné vyprávění a vzpomínky osmi mladých šlechtičen, potomků význačných českých šlechtických rodů. Velmi sympatizuji s těmi , které trvale žijí v Čechách a ač mnohým zůstaly jako vzpomínka na aristokratický původ pouze rodokmen, případně pár knih stále chovají velkou úctu k odkazu svých předků a stále se drží kréda, že šlechtictví zavazuje.

19.01.2014 4 z 5

Rostliny pro zahrady snů Rostliny pro zahrady snů Hermann Hackstein

Jednoduchý přehled nejběžnějších a nejznámějších trvalek a letniček, minimum informací o stromech, keřích, travinách a užitkových rostlinách. Řekla bych vhodné pro ty, kteří teprve začínají koketovat s myšlenkou na tvorbu vlastní zahrady, případně chtějí získat inspiraci. Jen pozor na trochu zavádějící název knihy.

18.01.2014 4 z 5

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Opět velmi čtivá kniha, opět dobrá zápletka, výborná, precizní a sympatická Darby, nejde mi ale nesrovnávat s předchozí Pohřešovanou a ta, alespoň pro mě, byla prostě nepřekonatelná.

16.01.2014 3 z 5