Jakou rostlinu kam zasadit

„Co jen mám mezi ty růže dát? V záhonu jsou nehezké mezery, tam prostě musím něco vysadit! Nesmí to však růže zastínit, naopak to musí jejich krásu decentně podtrhnout. Hodily by se tam nějaké letničky? Nebo raději nějaké pokryvné rostliny? Kdybych tak věděl, co vybrat...“ Taky znáte ten problém? Většinou v takových případech vezmeme do ruky katalog nějakého zahradnictví nebo dobrou knihu o zahrádkaření. Naděje, že v nich obratem najdete tu správnou odpověď, však rychle vyprchá a vystřídá ji zklamání a beznaděj, neboť rostliny jsou tu uváděny v abecedním pořádku, a nikoliv podle možností jejich využití. A tak vám nezbývá než do úmoru listovat, zakroužkovávat a neustále se vracet. Je to dlouhá, předlouhá cesta, než najdete tu „svoji“ rostlinu – stane se, že ji v nabízeném sortimentu ani nenajdete! V této knize vás žádné takové zklamání nečeká! Podle toho, jaký zrovna máte „problém“, si najdete příslušnou kapitolu, v které se dozvíte, jaké rostliny budou pro vaši zahradu nejvhodnější. Ať již máte zahradu převážně stinnou, zahradu s příliš suchou půdou nebo třeba jen minizahrádku – na všechno najdete v knize odpověď i radu. Poradíme vám např. také, chcete-li osadit záhon výlučně rostlinami své oblíbené barvy nebo trvalkami, které budou atraktivní i na podzim....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/189443/jakou-rostlinu-kam-zasadit-189443.jpg 53
Literatura naučná, Zahrada
Vydáno:, Grada

MOu598
03.07.2017

Četla jsem již před delším časem. Podle mých poznámek:
Hezké, barevné.
Rozděleno vždy pro květiny:
- dle barev,- dle stylů,- dle stanoviště, - doprovodné rostliny, - s pestrými listy,aj.

Petratra
18.05.2015

Velice přehledné, rostliny rozřazené podle lokality (slunce, stín, polostín), podle barev a s poznámkami o pěstování včetně toho, která kytka se hodí ke které.

Neri
29.01.2014

Pro mě, pro zahradnického amatéra, to je velmi přínosná kniha. Konečně taková, kde je vše přehledně členěno a kde lze načerpat dostatek inspirace, i když máte vcelku nulové odborné znalosti. Možnost vybírat rostliny podle stanoviště, které vyžadují, podle barev, podle zahradních stylů, k tomu s poměrně kvalitními fotografiemi, bylo to jako procházka zahradnictvím s příjemným výkladem. Kniha ke které se budu ráda a často vracet.

Autor knihy

Thomas Hagen