Neri Neri komentáře u knih

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Příběh se četl krásně, nechybí mu záviděníhodná dávka upřímnosti, kterou velmi oceňuji, jistě není pro nikoho snadné změnit životní styl , zažité názory na lidi, hodnotu mezilidských vztahů. Autorovi se to nejen podařilo, ale ještě o tom napsal laskavé, úsměvné i dojemné vyprávění. Mírně rušivě na mě ale působilo to stálé vynášení Starbucksu až do nebes, ač by to autor stokrát myslel upřímně ( a věřím, že myslel ).

14.01.2014 4 z 5

Obsazeno Obsazeno Věra Nosková

Po nadšení z autorčiny knihy Bereme, co je jsem se na pokračování těšila jako malá holka. A rozhodně jsem se nezklamala. Pavla se konečně octne v Praze, městě, ke kterému se upínala ve svých snech a představách, žádný happy end se ale nekoná, Praha v období tuhé normalizace nabízí jen jednu deziluzi za druhou. Tato kniha se mi zdála o něco méně osobní a o něco více depresivní než ta předchozí, každopádně atmosféra knihy a autorčin přebohatý slovník udělaly z četby opět zážitek.

11.01.2014 4 z 5

Bereme, co je Bereme, co je Věra Nosková

Souhlasím s komentářem, že anotace je zavádějící, o přebalu knihy ( mám vydání s fotografií z filmu Rebelové ) ani nemluvím. Dalo by se pak snadno usuzovat, že se jedná o třeskutě vtipný ženský román. Opak je ale pravdou. Autorka je jedinečná vypravěčka a předkládá silný, opravdový příběh z nepěkné, divné doby, kdy dospívat a hledat sebe sama nebylo snadné a kdy se hlavním mottem života snadno stalo " Ber co je, protože je nutno něčím naplnit své dny, bolavou duši, osamělost, touhy."
Pro mě jsou román a paní autorka takovým "osobním zjevením" poslední doby.

10.01.2014 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

I když jsem doposud příliš neholdovala knihám se sériovými vrahy, teď snad začnu. Protože Pohřešovaná mě vážně dostala. Napsané čtivě, začtete se v mžiku a už neodložíte.

08.01.2014 5 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

To tedy bylo smutné čtení! Moc jsem se snažila vnímat jednání hrdinky jako určitou nadsázku, ale s každou další stránkou to bylo jen horší. Smutné a beznadějné. Každý z nás má určité hranice, které jsou někdy hodně křehké a stačí pak jen drobný impuls a už tak chatrné základy se bortí jako domeček z karet, Přesto, jednání hlavní hrdinky a nakonec i ostatních postav bylo zcela mimo mé chápání a po celou dobu čtení jsem nebyla schopná vykřesat ani náznak sympatií ke kterékoliv z nich.

06.01.2014 2 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Příjemná knížka s několika postřehy, které stojí za zamyšlení, v budoucnu ale zůstanu spíš příznivcem autorčiny detektivní tvorby.

05.01.2014 3 z 5

Spis Rosenherzová Spis Rosenherzová Jan Seghers

Další výborná kniha J. Segherse. Je psána přímočarým a velmi čtivým stylem, postavy vypadají a jednají opravdově, zápletka je realistická a uvěřitelná. Vše je se jeví hodně reálně, autor si nemusí pomáhat hromadami mrtvol a potoky krve, aby vytvořil román, ze kterého mrazí a který neodložíte, dokud nejste na konci. Skvělé a pokud bych mohla, přidám ráda ještě hvězdičku navrch.

04.01.2014 5 z 5

Líbilo se mi to a dokonce moc. Okouzlil mě naprostý nadhled a přesně ten druh humoru a ironické nadsázky, kterou s přibývajícími lety zásadním způsobem oceňuji. Navrch trochu záhad, tajemného pátrání ve vlastní minulosti, láska v mnoha podobách....vtipná, svižná kniha, kterou nadšeně doporučuji k přečtení.

01.01.2014 5 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Nerada používám příliš silná slova, ale pro Jan Segherse nemohu jinak. Je to dokonalý kriminální román, od začátku...do konce.

30.12.2013 5 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Neuvěřitelně dobrá kniha. Na jednu stranu téměř klasická detektivka, na druhou skvělý, dokonale propracovaný psychologický román. Seghers tedy rozhodně psát umí, jeho styl je velmi čtivý, děj příjemně přehledný se spoustou mimořádně zajímavých postav ( vyšetřovatel sympaťák po profesní i lidské stránce ) i momentů. Dle mého názoru Seghers hravě strčí do kapsy většinu autorů severské krimi a Příliš krásná dívka vysoko ční nad současným průměrem v tomto žánru.

27.12.2013 5 z 5

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Vtipně, ironicky a s velkým nadhledem nás ženy pan autor vystihl. Moc pěkně se mi tahle útloučká kniha četla a jen mě mrzí, že stránek nebylo víc.

25.12.2013 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ač jsem v zásadě skeptická ke všem volným pokračováním knih a málokdy to už bývá ono, myslím, že Aristokratka ve varu je poměrně důstojným pokračováním své předchůdkyně. Možná už to není takové "zjevení" jako Poslední aristokratka, ale stále je to humorné, odlehčující a milé. A protože čistě humoristických knih u kterých se od srdce zasmějete je jako šafránu a já se směji ráda, dávám i druhé Aristokratce plný počet.

22.12.2013 5 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Provokatér mi bude určitě ještě nějakou dobu ležet v hlavě. Tak nezvyklé téma, výborně vykreslené prostředí, uvěřitelné postavy a ten dvojsmyslný závěr. Jsem nadšená.....skvělý psychologický román!

21.12.2013 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krásné, poetické a hlavně laskavé vyprávění. A nádherná čeština, která sama o sobě je pro mě velkým čtenářským zážitkem.

20.12.2013 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslední aristokratka do puntíku splnila moje očekávání, přímočarý situační humor bylo zřejmě přesně to, co jsem potřebovala. Smála jsem se od začátku do konce, skvělý relax po stresem překypujících pracovních dnech.

16.12.2013 5 z 5

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

Moc příjemná oddechovka ve stylu Bridget Jones. Se spoustou úžasného jídla a kvalitního alkoholu, po celou dobu čtení jsem měla střídavě chuť na některou z popisovaných dobrot nebo na skleničku alkoholu ( a to jsem téměř abstinent ). Pro mě více než milé překvapení, kniha která se čte skoro sama, ideální, když nemáte chuť moc přemýšlet a potřebujete se odreagovat po náročném dni.

12.12.2013 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, lákalo mě téma i pozitivní recenze a především to, že se jedná o tvorbu českou, poslední dobou přicházím českým autorům velmi na chuť. Právě jsem dočetla a Na kopci výrazně předčilo moje očekávání. Pomalu stupňující se napětí, sympatičtí hlavní protagonisté, u jejichž jednání a dialogů jsem měla pocit, že takto se chovají skuteční lidé a ne jen románové postavy. Skvěle vykreslené prostředí ještě umocnilo můj čtenářský zážitek. Toto je přesně detektivka dle mých představ a mě nezbývá než doufat, že se brzy dočkám další a stejně dobré.

08.12.2013 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Už dlouho, opravdu dlouho jsem nečetla knihu, která by se mi líbila tak bez výhrad jako právě Slepá mapa. Příběh Anny, Alžběty a Anežky mě pohltil, nebyla část, která by se mi líbila méně nebo více, žila jsem všemi příběhy. Maximálně mi vyhovuje styl, kterým autorka píše, jednoduchý, střízlivý, bez rozmáchlých gest. Krásná kniha.

04.12.2013 5 z 5

Pravdu znát nemusíš Pravdu znát nemusíš Mary Higgins Clark

Nevím, zda to bylo zápletkou z kategorie neuvěřitelná a nepravděpodobná nebo chováním jednotlivých postav, ale kniha mě nebavila a měla jsem velký problém ji dočíst. Je mi to líto, ale pro mě zklamání.

01.12.2013 2 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Po přečtení knihy mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu silný příběh o přátelství, lásce, vině, zradě, víře, ale.....První dvě třetiny knihy jsou plné nádherné atmosféry, člověk snadno propadne kouzlu této knihy a chce číst dál a dál. Poslední třetina u mě ale trochu propadá, ano, je to napínavé, je to čtivé, plné zvratů a momentů překvapení, ale mně už to trochu připomíná mýdlovou operu. Ale právě pro tu atmosféru, která mě nadchla a pro autorčino umění napsat čtivý, klasický, moderní román dávám nakonec 4*.

29.11.2013 4 z 5