nela3812 Online nela3812 komentáře u knih

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

(SPOILER) Oproti předchozím dílům zde nebylo tolik akce, což mi ve výsledku vůbec nevadilo. Po předchozích dílech nabitých akcí to byla milá změna.

Tentokrát jsme nepoznali mnoho nových postav. Nicméně doufám, že zápletku sopojenou s Marethyuanem dotáhne autor do konce a osvětlí tak celou situaci. Momentálně mi to není ani zdaleka jasné a nemám na to žádnou teorii.

Jediné minus - ty uvozovky v přímé řeči! To je vážně hrůza. Rozhodně nejsou tam kde mají být a někdy tam ani nejsou. Trochu to kazí požitek ze čtení

16.06.2021 5 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

Třetí díl byl opět napínavý a o zvraty nebyla nouze. Autor se stále drží své nastavené laťky a svižným tempem pokračuje ve vyprávění dál. Ani z této knihy nemám pocit, že by příběh upadal, ba naopak. Čím dál více se těším na další zvraty, které autor pro čtenáře nachystal. A ve své mysli si tvořím potencionální konce podle toho, co se mi zrovna z další části příběhu podařilo zjistit.

Mimo zvraty se do příběhu dostávají také nové postavy z historie, bájí a mytologií, které mě baví. Vím, že se možná opakuji, ale opravdu se mi ten nápad moc líbí. To propojení minulosti a současnosti skrze jejich nesmrtelnost mi stále připadá neuvěřitelně promyšlené. Co je zde, ale trochu zvláštní je, že se všechny tyto mocné bytosti dají porazit tak snadnými triky a kouzly, na které není třeba mnoho aurické energie. Ze začátku mi to bylo sympatické, ale postupem času už je příliš nereálné a příliš snadné.

Vývoj dvojčat je zajímavý. Sofie jakoby se zasekla ve svých úvahách a prostě přijme vše, co jí spadne pod nohy. Stěžuje si vlastně jen v přítomnosti bratra, jinak z ní mám neslaný a nemastný pocit. Oproti tomu Josh je místy výbušný, arogantní, nesympatický, ale vývoj jeho postavy je zajímavý a v dalších dílech to s ním pravděpodobně nebude vůbec snadné. Vypadá to tedy na mnoho zvratů z jeho strany.

Nicméně se ve Vědmě začalo objevovat mnoho chyb a překlepů. Některé věty jsou postaveny naprosto nesmyslně a postrádají základní strukturu. Za což autor nemůže, pravděpodobně je to chyba v překladu a následné korekci, nicméně to kazí dojem z četby. Upřímně doufám, že se to v dalších dílech nebude opakovat a nebude to shazovat čtenářský zážitek. Z tohoto důvodu ubírám hvězdičku ze svého obvyklého hodnocení a dávám jen 4/5.

12.06.2021 5 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Inspektor s velkým mozkem byl mou prvotinou od českého autor Františka Niedla. Jedná se již o třetí díl série „Inspektor Prévit“, lze jej však dle mého názoru číst také nezávisle na sobě, ačkoliv se příběh odehrává v jedné časové linii. Nicméně neznalost předchozích dílů nijak nesnížila můj čtenářský zážitek a po dočtení jsem neměla pocit, že by mi z předchozích dílů chyběli informace. Detektivní příběh mě velmi rychle vtáhl do děje a přečetla jsem knihu téměř jedním dechem. Mimo to byla kniha sama o sobě čtivá, za což mohl především autorův styl psaní, který mi sedl. Krátké kapitoly, hodně přímé řeči = prostě skvělé!

V tomto díle se setkáváme s celkem čtyřmi případy: žhářství, dvě vraždy a únos. Popravdě jsem byla hned po prvních stranách trochu skeptická a nevěřila, že se tohle všechno skutečně vejde na pouhých 256 stran. Byla jsem však mile překvapena. Autor nejenže zvládl stručně a dostatečně barvitě popsat prostředí, ale také do něj geniálně zakomponoval hned 4 případy!

V celkovém zpracování vidím pouze 2 mínusy. Z čehož prvním mínusem jsou sprostá slova, ačkoliv chápu, že jsou součástí osobnosti hlavní postavy. Sprostá slova mi k Prévitovi seděli a dokonale dobarvovali a doplňovali jeho osobnost. Nicméně na to nejsem v knihách zvyklá a trochu nemile mě to překvapilo.

Druhým mínusem a bodem, který mi neseděl v koncepci celého příběhu, byl již zmíněný únos. Jeho vyšetřování bylo zvláštní a na můj vkus trochu brutálnější, než bych očekávala. Velmi pravděpodobně je to díky neznalosti předchozích dílů, jak jsem při čtení pochopila, nebyl to první ráznější a drastičtější čin, který Prévit podnikl. To však posoudím až po doplnění znalostí z předchozích dílů.

Co bych před svým konečným rozsudkem ještě ráda zmínila je jméno hlavní hrdiny – Prévit. Věřím, že nejsem jediná, kdo to opakovaně četl jako „Prevít“. I když myslím, že v tomto duchu to autor tak trochu zamýšlel. Inspektor je totiž tak trochu vypočítavý, ale geniální prevít.

Kvůli výše zmíněným mínusům bych dala knížce 3,5 - 4 z 5 hvězdiček, ale mohu ji s čistým svědomím doporučit všem milovníkům krimi. Především pak těm, kteří milují krimi s kapkou nebroušeného humoru. Po dočtení tohoto literárního díla i já sama sáhnu po dalších dílech z pera tohoto skvělého českého spisovatele. Žasnu, že jsem jej až do nedávna neznala, protože jeho díla si skutečně zaslouží pozornost.

02.06.2021 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

(SPOILER) Tento díl ovšem přináší i přátelská setkání, z nichž mi některá opravdu přirostla k srdci. Naši hlavní hrdinové poznají hraběte de Saint-Germaina – alchymista a čaroděj ohně, který by měl jednomu z dvojčat předat magii ohně. A také se setkají se slavnou a nesmrtelnou Johankou z Arku. S jejich pomocí se postaví nástrahám a bytostem, které proti nim poštval Dee a Machiavelli.

Autor do příběhu zapojil opět další historické postavy a seznámil nás s několika památkami, které se nachází na území nejznámějšího francouzského města – Paříže. Výběr postav a jejich zasazení do děje je promyšlené a dokonale svázané s historickým kontextem. Zaujala mě především Johanka z Arku, která je velmi sympatickou postavou, a doufám, že se objeví i v dalších dílech. (Ano, skutečně jí neupálili. Jakto? Pro tuto informaci se budete muset začíst do knihy)

Velmi podstatným místem se v knize stanou například katakomby/podzemní chodby pod Paříží, které naprosto přesně kopírují skutečné ulice nad nimi. Tento fakt mi přijde naprosto fascinující a jsem ráda, že takové místo mohu navštívit alespoň skrze knihu.

Směr příběhu se mi zatím stále líbí a těším se na další díly, až zjistím jaké další dobrodružství a tajemství jsou pro dvojčata nachystána. Už nyní je pro mě velmi těžké sepsat pár vět o knize a neprozradit mnoho, abyste zůstali v napětí stejně jako já. To tedy znamená jasných 5/5 hvězd, nemohu jinak, než i tento díl doporučit všem milovníkům Fantasy.

16.05.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

(SPOILER) Před lety jsem již přečetla část této série. A už tehdy jsem z ní byla nadšená, bohužel jsem čekala na další díly a sérii odložila.

Nyní jsem cítila zvláštní potřebu se k sérii vrátit. První díl - Alchymista mi zabral 2 večery.

Děj ubíhá rychle, stále se něco děje a čtenář se nenudí. Autor také přidává krátký komentář, kde celý svůj námět popisuje. V první knize nás seznámí s historií Flamela, jeho Manželky Perenelly a jeho největšího nepřítele dr.Dee. Mimo to poznáváme také dvojčata, jsou to skutečně ta dvojčata, o kterých mluví legenda?

Knize můžeme nahlédnout hned do několika legend z Řecka, Říma, Egypta a vůbec z celého světa. Příběh je skutečně velmi propracovaný a čte se sám.

Mohu jen doporučit a vrhám se okamžitě na další díl

13.05.2021 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

(SPOILER) Námět super, ale myslím že dalších 200 stran by mu neuškodilo. Konec byl sice nečekaný, ale zdál se mi uspěchaný.

Líbilo se mi pár stránek, obsahující teorie o snění a spankových poruchách. Také se mi libilo, jak autorka popisuje postavy, takže jsem měla pocit, že je všechny moc dobře znám.

Každopádně mi Wes, jednen z hlavních hrdimů, nebyl sympatický a měla jsem chuť ho co stránku vytáhnout z knihy a profackovat. Vím, patří do příběhu.. Ale i tak, prostě se mi nelíbil.
A vedlejší příběh s jamiem mi přišel také nedotažený. Ano, něco se sice stalo, ale to neznamená, že by to jaho roli mělo utnout. Myslím, že tam naopak mohl ještě dost velkou roli sehrát.

Celkové hodnotím příběh 3/5. Námět se mi mov líbil, obálka také krásná. Jen by To chtělo protáhnout a více se ponořit do zápletky.

07.05.2021 3 z 5

Pozvání k ohni Pozvání k ohni Adrienne Celtová

Byl to můj první román, do kterého jsem se ze začátku nemohla začíst a přemýšlela jsem, že ho odložím. Každopádně jsem vydržela a moc se mi to líbilo!

Zápletka je skvělá a v druhé polovině do sebe vše krásně zapadne. Konec mě hodně překvapil a je zpracován čtivě a napínavě.

02.05.2021 4 z 5

Šťastné hororové mládí Šťastné hororové mládí Václav Upír Krejčí (p)

Dočetla jsem asi do strany 100 a pak už jsem to vzdala. Tato knížka není můj šálek kávy a bohužel mi nesedla :( Biografii mám ráda, ale tady mě celkové pojetí nezaujalo. Bohužel.

26.04.2021 1 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

Snažila jsem se ale, u 50 stránky jsem knížku musela odložit. Nedokázala jsem se začíst, příběh mne nezaujal a hlavní postava mi byla nesympatická už od první stránky :( Dávám šanci i hůře hodnoceným knížkám a snažím se dočíst do konce, ale tohle prostě není můj šálek kávy. :( což ale neznamená, že se nebude líbit někomu jinému - každý máme jiný vkus. Tak zkuste a uvidíte :)

26.04.2021 1 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Začátek čtení byl náročný, prvních pár stran a měla jsem pocit, že některé věty jsem četla už stokrát... Vzhledem k recenzním jsem to čekala, tak jsem četla dál.

Námět autorky je zajímavý a propracovaný. Líbila se mi zápletka. Když už jsem myslela, že je to vše tak přišel další zvrat.

Za mě super knížka, určitě něco jiného než na co jsem doposud narazila. Příběh přibližuje život lidí s amnezii a jejich pohled na svět. Pokud se na knihu chystáte, připravte se že:
* budete často číst to samé dokola
* bude vám Flory líto
* chvíli vám bude Flora připadat naivní
* budete chtít objevit kočku bez uší

26.04.2021 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Skvělý napínavý příběh. Zajímavá zápletka.
Příběh byl úžasný, čtivý. Autorka krásně vykreslila postavy i prostředí.

Propojení minulosti a současnost dosáhlo jedinečné úrovně! Hltala jse každý slovo. Je to báječné, doporučuji

23.04.2021 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Viděla jsem seriál a tento březen ve výprodeji jsem pořídila i knížku. ...pro srovnání. A musím říci že se to liší pouze v detailech, každopádně bylo skvělé si celý příběh znovu připomenout a prožít.

Vřele doporučuji zakoupit tuto knížku, nebudete litovat. Děj je napínavý, nečekaný a konec Vás určitě překvapí.

13.04.2021 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

U této knihy doporučuji přečíst nejprve motiv autorky, který ji vedl k sepsání toho příběhu. Pomůže Vám to příběh lépe pochopit a lépe se do celé v situace vžít, když zjistíte že základy sahají do reálného světa.

Příběh je napsán čtivým způsobem a místy je to velmi smutné, pokud se zamyslíme nad tím, že se takové situace stále dějí a opakují. Jinak Vám příběh nastíní i život v černošské čtvrti nebo jaké je to být 1 černochem mezi stovkami bělochů.

Doporučuji si tuto knihu přečíst a nahlédnout tak na situaci z pohledu někoho jiného. Někoho, kdo to skutečně zažil a rozhodl se tuto problematické a velmi náročné téma nastínit i dalším. Velké plus autorce za to, jakým způsobem to napsala. Je to poučné, ale zároveň to není nudné, právě naopak.

Zároveň doporučuji trochu nadhledu při čtení, protože hlavní postava je pouze teenager. Je proto trochu místy trochu naivní nebo výbušn... Ale kdo v jejím věku nebyl? To k tomu prostě patří.

10.04.2021 5 z 5

Targa: Okamžik před smrtí Targa: Okamžik před smrtí B.C. Schiller

Námět příběhu je skvělý a ze svého pohledu mohu říci, že je neotřelý. Samotné vraždy jsou promyšlené a nejedná se jen o zastřelení oběti v temné uličce. V tom vidím velké plus... Oběti nalezené na Sprévě najednou přestali dýchat...jak se to mohlo stát?

Hlavní postava Targa je zvláštní osoba... Ledově chladná, nedostupná... Z čehož pramení i jistá namyšlenost, která mi nebyla sympatická, avšak do celého příběhu skvěle zapadla.

Vyšetřování vražd bylo zvláštní. Především zblížení Targy a Sandmana, které tomu předcházelo. Vždy když si na to vzpomenu, říkám si že to byl hlupák, že na něco takového skočil... Každopádně vyšetřování v utajení se mi později začalo líbit a v poslední třetině to začalo nabírat na obrátkách.

Konec příběhu? Skvělý i když trochu očekávaný. Ale i přesto zůstalo napětí.

Knihu jsem přečetla velmi rychle, což mě po přečtení špatných recenzí překvapilo. Příběh se mi líbil a ráda si přečtu také pokračování, v případě že vyjde.

Doporučuji.

10.04.2021 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

(SPOILER) Krásný příběh! Dočetla jsem před malou chvilkou a stránky jsem doslova hltala vždy, když jsem měla možnost.

Hlavní postavy - Claru a Jonaha jsem si naprosto zamilovala i přesto, že je Jonah ze začátku tak trochu mrzout. Ale není se čemu divit, po tom všem čím si prošel.

Příběh je napsaný neskutečně čtivě, mile a napínavě. Původně jsem myslela, že bude větší část věnována příběhu z roku 1860, ale byla jsem mile překvapena, když se děj odehrával spíše kolem současnosti. V příběhu není nouze o napětí, romantiku, ale ani o intimní kapitoly, které však autorka popsala skutečně decentně, krásně a bez vulgarit. I to je jedním z důvodů mého vysokého hodnocení - je velmi těžké napsat milostné scény tak, aby nevyzněli vulgárně a lacině, a to se autorce povedlo! Skutečně skvělá práce!

Minulost a současnost se proplétají....autorka poukazuje na silně poškozenou psychiku člověka po tragické ztrátě blízkých i zdravotních problémech. Proti němu staví optimistu a neskutečně vřelého člověka, který je vždy ochoten pomoc a nabízet jí vždy tak, jak je potřeba a nikam se nevnucovat.

Psychické zdraví je stále upozaďováno před fyzickým, nemá však nikterak menší váhu. Často jsou psychické problémy utlačovány, nevnímány a opomíjeny...ačkoliv je důležité se jim věnovat a řešit ej správným způsobem. Hlavní hrdinka na Jonaha netlačí, věnuje mu čas i prostor, který potřebuje aby se opět vrátil do svého života. Přístup Clary je skutečně skvělý a je dobrým příkladem, jak se v podobných situacích chovat...takové věci se nevyřeší za den...je třeba jim dát čas.

No, vypovídala jsem se dost....Knížku vřele doporučuji! Určitě najde místo i ve Vaší knihovně stejně tak, jako v té mé! :)

28.03.2021 5 z 5

Omamná chuť anýzu Omamná chuť anýzu Klaus Eckhardt

(SPOILER) Upřímně, když jsem si vzala do ruky tuto knihu, myslela jsem že předčí špatné rezence. Chtěla jsem jí dát šanci a jsem bohužel zklamaná.

Čekala jsem vraždu v olivovníkové zahradě nebo na pláži. Místo toho jsem dostala vraždu u silnice. Což by samo o sobě nebylo tak zlé, co mi ale vážně nesedlo bylo samotné vyšetřování.

Čekala jsem napínavé vyšetřování. Dostala jsem sexuální příběh, kde se jen letmo vyšetřuje vražda. Většinu času dochází k napadání, dalším a dalším vraždám a samotné hledání vraha je až na posledních stranách a utnuto velmi rychle.

Zápletka je zajímavá, ale bohužel má nevyužitý potenciál. Skutečně zde chybí napětí.

Je to poprvé, co knihu nemohu doporučit jako kousek, co by neměl chybět ve Vaší knihovně. Ale pokud máte chvilku, přečte si ji a udělejte si svůj názor, třeba to pro Vás bude to pravé čtení.

22.03.2021 2 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Celou knížku jsem přečetla jedním dechem!!

Úžasně propracovaný děj, který se zpočátku zda komplikovaný, ale jakmile se začtete, tak do sebe vše krásně zapadá. Stejný den prožíváte s hlavní postavou celkem 8 a pokaždé odkryjete něco, co jste předtím neviděli. Podíváte se z mnoha úhlů a odhalíte nejedno tajemství.

Jediné co mi čtení trochu komplikovalo byla podobnost některých jmen postav. To však celkový zážitek z knihy nijak nesnižuje.

Bylo velmi těžké odhalit skutečného vraha. Zápletka se autorovi skutečně podařila a napětí vydrželo až do poslední stránky! Ještě aby ne, když ji psal 3 roky....! Opravdu skvělá práce.

Pro nadšence detektivních příběhů určitě doporučuji! Tato kniha ve Vaší knihovně nesmí chybět.

18.03.2021 5 z 5

Ochránce Ochránce G.X. Todd

Příběh byl zajímavý, ale zbytečně protáhlý na tolika stránkách. Prodloužení příběhu bylo způsobeno především opakujícím se dějem z rozdílných pohledů hlavních postav....

První polovinu knihy jsem četla dlouho a nemohla se začíst. Děj se hodně táhl, právě kvůli opakovaným pasážím. Od třetí kapitoly, která je zhruba v polovině knihy začal být dej zajímavý a více akční.

Příběh končí překvapivě a jeho uzavření se mi líbí. Celkově to byla velmi zajímavá knížka, ale zbytečně dlouhá.

15.03.2021 3 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Je pravda, že děj mohl být trochu více akční, ale i přesto mě kniha zaujala a vtáhla. Celkově příběh ubíhá plynulým tempem, kapitoly jsou krátké a čtou se rychle.

Námět knížky je určitě zajímavé téma. Ačkoliv je život první ženy v detektivním světě stále záhadou a moc informací nemáme, myslím, že autorka si s tím poradila velmi dobře. První polovina knihy je spíše informativní, jedná se o krátké příběhy ze života detektivky. Naopak druhá polovina odhaluje zápletku a samotný děj dostává rychlejší spád. ????

Knížku bych zařadila jako oddechové čtení. Věřím že i přes negativní recenze, které jsem četla si tato knížka své čtenáře najde. ???? Přečetla jsem rychle a doporučuji.

01.03.2021 3 z 5

Lhářka Lhářka Cate Holahan

2 dějové linky na 300 stránkách? Neměla jsem velkou důvěru ve smysluplný příběh na tak malém rozsahu stran. Příběh a zpracování mě velmi mile překvapilo a knížku jsem přečetla jedním dechem. Ano, je pravda že zápletku čtenář vytuší už v polovině knížky, ale to na celkovém napětí neubírá. Osobně jsem čekala jiný konec průběhu a tak mě volba autorky překvapila.

Knížka dává možnost nahlédnout na duševní poruchy, o kterých se běžně nemluví. Určitě bych knížku doporučila díky jejímu zajímavému zpracování, dějovým linkám, které do sebe krásně zapadnou a také neotřelému námětu.

23.02.2021 5 z 5