Šťastné hororové mládí

Kniha psaná autorem života Upírem Krejčím, bez servítek, bez obalu. Začíná ještě před jeho narozením a převážná část je upřena na jeho mládí. Ale je to víc, je to horor, jsou to crazy příběhy hlubokého vyznání, neopakovatelné zážitky i jemu vlastní situační humor. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha, koho nenávidí. Především vás překvapí svou pravdomluvností, otevřeností, se kterou se na veřejnost normálně nechodí. Zajímavá je výpověď o rodném Rakovníku, komických postavách, učitelkách, kamarádech, kapelách... Upíra budete střídavě litovat, odsuzovat, ale také ho budete nenávidět a zároveň milovat... Možná i chválit, za to, jaký je dnes, jak to všechno mohl zvládnout a neztratit humor. Častokrát se zasmějete, ale také knihu odložíte, protože se vám zatají dech a nebudete chtít pokračovat ve strachu, jak to dopadne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391560/stastne-hororove-mladi-R11-391560.jpg 3.711
Literatura česká, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, Kontrast

Kniha Šťastné hororové mládí

Jellus

Tohle bylo hodne prijemne prekvapeni!!! V. U. K. znam asi jako vetsina lidi - z televize... V nejakem podvedomi jsem ho mel... Ale po precteni teto zpovedi v mych ocich hodne vyrostl. Vyborny vypravecsky talent, ktery i pohreb dokaze vylicit jako frasku. Bravo!

Arkagas

Kniha, která mě tak strašně moc chytla za srdce a opět mi dokázala, že ne všechny naše známé tváře mají celý život šťastný, jak si většina lidí myslí. Tato kniha je otevřenou zpovědí a vzpomínkovým deníkem na hrůzy zažívané v dětství, na radosti zažívané při prvním hraním divadla, poctou pro svou babičku, která byla jediným milujícím členem domácnosti a ukázkou toho, že i když jste měli bolavý start do života, můžete ho i přesto brát s nadsázkou a humorem. Jak se Václav neměl stát komikem, ale našel si svou cestu, ale i o tom jak jeho matka byla nemocná a jaký to mělo vliv na tehdejší vztah k sestře.
Kniha která mě absolutně pohltila a pustila až po přečtení poslední stránky.

Janniska

Začátek celkem drsný,nezaobalený,takový jako je sám život.Pro záchodové čtení,oddychové,není potřeba návaznosti kapitol.Prostě na pohodu

Julinka679

Zajímavá kniha pojednávající o životě Upíra Krejčího, psaná samotným Upírem. Je to vtipné, úsměvné, místy i smutné ale budete se u toho bavit. Za mě klasický dobrý průměr :-)

meluzena
23.07.2019

"Zážitky nemusejí být pěkné, ale musejí být silné," v duchu této hlášky se asi neslo Upírovo dětství a mládí. Klobouk dolů, že to ustál. A možná pro něj nebylo jednoduché zveřejnit nepěkné věci na své příbuzné a známé (zvlášť na ty dosud žijící); a taky nabonzovat na sebe, že byl pěknej zmetek :) Ale...
Obávám se, že (nejen) v té době měl podobně hororové mladí každý druhý a jednotlivé rodiny se lišily jen "pár drobnostmi". Je pravda, že ne každý druhý se proslavil, ale na druhou stranu ne každý druhý se svůj příběh rozhodl vydat knižně. Naštěstí.
Co historka, to kapitola. Jenže co dobře funguje v ústním podání na různých sešlostech, to v psaném textu přestává fungovat - vyprávění najednou chybí živý Upír a na papíře působí jako literární nedodělek - jako skica, která není obrazem. Historky jsou psané spisovně, ale kvůli autenticitě tam musely zůstat různé nespisovné (či velmi nespisovné) výrazy a dohromady to působí divně a jaksi nepatřičně, bez úvodu či závěru. Jednotlivé epizodky jsou poskládány jakoby chronologicky, ale jen jakoby, protože někdy se skáče v čase vpřed či vzad a některé věci se opakují jako by se historky vyprávěly nezávisle na sobě a nechtěly tvořit celek. Takže to působí jako by někdo prostě jen zapsal historky, které Upír kdy vyprávěl, a pak je poskládal plus mínus chronologicky, bez nějakých literárních ambicí.
Nečekejte tedy žádný literární skvost, ani klasickou biografii.

Možná vám ale nic z výše uvedeného nepřekáží a tenhle autentický neučesaný styl vám naopak vyhovuje.

kirkpatrick
11.05.2019

Začátek byl smutný a trochu jsem se bál zda nebude taková celá kniha. Potom už mě přiváděly k smíchu různé historky a všelijaké postavičky z Rakovnicka. Dobrá odpočinková četba.

Nočnípták
08.01.2019

Tahle kniha - to je pro mne velké překvapení. Upíra samozřejmě znám z televizních pořadů, které sledovaly naše děti. Nikdy nebyl můj oblíbenec, ale ani neoblíbenec. Prostě takový svérázný umělec ke kterému jsem neměla žádný vztah. A teď jedna kniha dokázala, že jsem se zamilovala. Do mima, zpěváka, herce, scénáristy, dramaturga, režiséra a spisovatele. Tím vším je Václav Upír Krejčí. V knize je ovšem ještě navíc i klukem s nímž prožíváme jeho dětské úspěchy a trable. Také jeho zážitky z učňáku a vojny. Celou jeho cestu k vytouženému herectví.

Některé příhody jsou vážné, skoro k pláči. Většina však úsměvná a nad některými jsem se smála nahlas/koupání ve sprchovém koutě/.Kniha se moc dobře a rychle čte. Její kapitolky jsou krátké, psané s nadhledem a krásnou češtinou Rozhodně stojí za přečtení.

A navíc jsem teď zjistila, že ji mohu použít do výzvy.

Výzva 2019 - 9. Kniha, která má v téhle chvíli méně než 10 komentářů