Nela2 Nela2 komentáře u knih

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Dobře promyšlená kniha s psychologickým rozměrem. Až skoro do konce mi nebyla jasná zápletka - autor vše odhaloval po kouskách. Líbilo se mi, jak nakonec dopadla situace s chlapcem. Jedinou výtku bych měla k úplnému závěru s komisařkou (ne vždy je happyend nutný za každou cenu).

21.05.2017 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Námět knihy se mi hodně líbí - ten nápad prožívat stále stejný den dokola a snažit se jej změnit, změnit sebe... Ale přes polovinu knihy mi hlavní hrdinka dost vadila svou povrchností.

16.02.2017 3 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Mě se kniha moc líbila. Taková oddechovka, ale přitom v ní bylo něco hlubšího - to jak se paní svým dětem věnuje, co je všechno učí... Bylo to podáno lehce, s humorem a originální formou.

27.06.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tahle autorka to se slovy opravdu umí. Všechny její knížky se mi moc líbily, ale tahle mě zasáhla nějak víc. Asi, že už mám doma mimčo, tak jsem v pár kapitolách slzy neudržela. A to u knížek fakt nebrečím.

13.03.2016 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

"Ideální" kniha pro maminky s malým miminkem. Viz můj případ. :-) Ale námětu jsem nemohla odolat.

22.01.2016 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Není pochyb, že autorky tenhle žánr umí. Na "božskou" sérii to ale nemá. Bastard nemá konkurenci. :-)

07.01.2016 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Smutné, ale přitom krásné... Velmi poutavě a uvěřitelně napsáno.
Měla jsem obavy pustit se do čtení tohoto textu, z důvodu osobní zkušenosti s Alzhaimerovou chorobou v rodině. Ale jsem ráda, že jsem knihu přečetla, protože příběh byl jedinečný a silný.

16.08.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Pohádka pro náctileté... Ale pokud hledáte čtivou a odpočinkovou knihu...

15.03.2015 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Téma zakázané lásky mezi studentkou a učitelem mě bavilo. Obvykle ale nemusím všechny ty "trapasy" a humorné situace. Tady to ale nevadilo. Autorka vše vyladila v hezky čtivou záležitost.

25.01.2015 5 z 5

Soukromý rozhovor Soukromý rozhovor Evan Hunter (p)

Kniha ve mě nezanechala dobrý pocit. Ale asi to bude tématem nevěry, které je mi "proti srsti".

23.01.2015 2 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Zvláštní kniha svým tématem. Druhá polovina knihy pro mě byla zajímavější, když se začalo ukazovat, že zde půjde o cosi mezi nebem a zemí. 5. hvězdička je za obálku.

04.01.2015 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Velmi se mi líbily filmy, natočené na motivy N. Sparkse. Proto jsem se také pustila do knihy, kterou jsem od tohoto autora zfilmovanou neviděla. Byla jsem však trochu zklamaná. Příběh byl sice zajímavý, ale cosi mi v něm chybělo. Třeba milostný vztah, který byl v knize popisován, by zasloužil trochu okořenit.

09.12.2014 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem si předsevzala přečíst už dávno - přeci jen je to klasika s určitým poselstvím. Hlavní příběh o Sofii má svou kvalitu a vede k zamyšlení nad velmi závažným tématem. Ovšem styl, ve kterém je kniha psaná je poněkud nezáživný. Zbytečná obsáhlost a množství překlepů činilo čtení obtížným.

15.11.2014 2 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Vydat se na cestu neznámo kam.... Neokoukané téma pro romanci, inspirativní. Jen si nejsem jistá, zda by jiný konec nebyl vhodnější, víc uvěřitelný.

29.08.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Čtvrtá hvězdička je za povedenou obálku knihy. :-) Jinak oddechové čtení, trochu mi stylem připomínalo psaní Alexandry Potter.

18.05.2014 4 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Erotika ano.... Ale celá trilogie na mne působila trochu depresivně kvůli množství popisovaných poruch a prožitých traumat.

05.04.2014 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Harlequinka v pevné vazbě...

17.09.2013 3 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Pátou hvězdičkou bych ocenila vkusnou "nahou" obálku...

08.08.2013 5 z 5

Děti, které se rodí v srdci Děti, které se rodí v srdci Miloslava Striová

Lidské vyprávění ženy, která si osvojila a přijala do pěstounské péče poloromské děti. Myšlenka, která dala vzniknout názvu knihy, je mi blízká.

14.06.2013 5 z 5

Vymítač lží Vymítač lží Mark Allen Smith

Získávání informací za pomoci mučení. Pohled na mučení jako na určitou formu umění.

31.05.2013 4 z 5